عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان (بخش چهارم)

بسیاری از خاطرات یک سفر خوب، در زمان صرف غذا رقم زده می‌ شوند

ما هیچ‌ وقت غذای کاری مدرس (madras curry) در قسمت جنوبی هند، یا اسپاگتی آلدنته (al dente) همراه با ماهی مرکب در ونیز را از یاد نخواهیم برد. به همین خاطر، با اینکه رفتن به یک اغذیه ‌فروشی کوچک در هامبورگ هیچ اشکالی ندارد، اما برخی اوقات، می ‌توان با یک چیزبرگر دو پوندی با ۸ هزار کالری، یا لارو کرم ابریشم تند و اسپایسی، سفر بهتری را تجربه کرد! البته «عجیب بودن»، به سلیقه افراد بستگی دارد؛ برخی غذا خوردن در رستورانی که همه غذاهای خود را فقط با سیب سرو می ‌کند، عجیب می‌ دانند و برخی از غذا خوردن در رستورانی که پیش ‌خدمت ‌های آن، میمون ‌هایی کوچک هستند، دچار تعجب می ‌شوند. با الی گشت همراه باشید تا در ادامه با چند رستوران غیر معمول در جهان آشنا شوید، خوش بگذرد و نوش جانتان!

رستوران های عجیب

رستوران Pomze در پاریس، فرانسه

آیا سیب دوست دارید؟ این میوه خیلی مفید است، اینطور نیست؟ اگر پاسخ شما به هر دو پرسش مثبت است، در این صورت حتماً از رستوران Pomze در پاریس دیدن کنید. در منوی این رستوران، نزدیک به ۱۲۰ غذای مختلف طبخ شده با استفاده از بهترین میوه روی زمین وجود دارد و بعضی غذاهای فصلی هم در آن دیده می ‌شود؛ مانند خوراک ماسل (نوعی صدف) با آب سیب، گاسپاچو (سوپ سبزیجات اسپانیایی) همراه با تکه ‌های یخ Granny Smith، گوشت گاو در خورش آب سیب، فوندان سیب و شکلات، پنیر آبی و سالاد سیب. برای کسانی که از رفتن به دکتر نفرت دارند و دوست دارند سالم باشند، و نیز کسانی که کشته و مرده نوشابه سیب هستند، در این رستوران بیش از ۴۰ نوع آب‌ سیب وجود دارد.

رستوران Hobbit House واقع در مانیل، فیلیپین

آدم‌کوچولوی خدمتکار در رستوران Hobbit House در مانیل

این رستوران کوچک که به داشتن «کوچکترین پیش‌خدمت ‌های دنیا» نیز مشهور است، در سال ۱۹۷۳ تأسیس شد و تماماً توسط افراد کوچک فیلیپینی اداره می ‌شود. جیم ترنر (استاد پیشین کالج و مشارکت‌کننده داوطلب در Peace Corps) این رستوران را تأسیس کرد تا عشق خود را به هر چیزی که به سبک و سیاق «ارباب حلقه ‌ها»ست، نشان دهد. فضای داخلی این رستوران با کورسوی شمع روشن شده و کتاب ‌های نوشته شده توسط Tolkien، زینت‌بخش دیوارهای آن هستند.
منوی این رستوران (واقعاً برای کسی اهمیت دارد؟) بین‌المللی و دارای پای پیتزا و غذاهای مکزیکی است که همگی به ‌صورت داغ توسط پیش‌خدمت ‌های دوست‌ داشتنی و کوچک آن سرو می‌ شوند که دوست دارند با شما عکس بگیرند. گذشته از دغدغه ‌های پیرامون استثمار افراد کوچک، میهمانان در این رستوران عاشق موسیقی بلوز، راک و فیلیپینی هستند. برای افراد (خواه کوچک، متوسط، یا بزرگ) که دوست دارند در این رستوران از اینترنت هم استفاده کنند، اتصال وای ‌فای رایگان تدارک دیده شده است.

عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان(بخش دوم)
عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان(بخش دوم)
رستورانی که هر لحظه در آن زلزله ای ۸ ریشتری می آید!
رستورانی که هر لحظه در آن زلزله ای ۸ ریشتری می آید!
بهترین رستوران های حلال در سنت پترزبورگ روسیه
بهترین رستوران های حلال در سنت پترزبورگ روسیه
منوی این رستوران تایلندی طبق گروه خونی افراد نوشته شده است!
منوی این رستوران تایلندی طبق گروه خونی افراد نوشته شده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code