بلیط هواپیما

رمانتیک ترین مکان های هند را دیده اید؟

رمانتیک ترین مکان های هند

هند کشور رنگ هاست و به عنوان یکی از رمانتیک ترین مقاصد گردشگری دنیا شناخته می شود. هند، معجونی از قلعه های دیدنی و تاریخی، مکان های خیره کننده و دریاچه های بی نهایت زیباست. همچنین سواحل زیبایی دارد که دلیل اصلی بسیاری از گردشگران برای خرید تور هند است. علاوه بر همه ی این ها اگر دوست دارید تعطیلاتی بسیار خاص در کنار کسی که برایتان مهم است بگذرانید، هند گزینه ای عالی برای انتخاب است. در ادامه، رمانتیک ترین مکان های هند را معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

  • اوداپور در راجستان (Udaipur)

دارا بودن تعداد زیادی از کاخ های پر زرق  برق صورتی خوشرنگ که مشرف به دریاچه های زیبا هستند، اوداپور را به رمانتیک ترین شهر هند تبدیل کرده است. اگر چه امروزه در کنار این دریاچه، هتل های زیادی ساخته شده است اما برای اینکه نبض شهر را حس کنید، کافیست سری به خیابان های پشتی دریاچه در اوداپور بزنید و از حال  هوای قدیمی و بی نظیر آن لذت ببرید.

اوداپور در هند
  • کانیاکوماری، تامیل نادو (Kanyakumari)

مطالب مرتبط:
کریشنا، سنگ عجیبی در هند که قوانین فیزیک را نقض کرده است!
مسجد مکه حیدرآباد هندوستان

هیچ غروب آفتابی نمی تواند از غروب های کانیاکوماری رمانتیک تر باشد. کانیاکوماری در جنوبی ترین نقطه ی هند قرار دارد و یکی از رمانتیک ترین مکان های هند محسوب می شود. این شهر تقریبا تماما با آب محاصره شده است و جایی است که در آن خلیج بنگال به اقیانوس هند می رسد. علاوه بر این، شهر کانیاکوکاری یک شهر زیارتی هم برای هندی ها محسوب می شود. واقعا ارزش دیدن دارد.

کونیاکوماری در هند
  • تاج محل در آگرا (The Taj Mahal)

معماری مغول را در بزرگترین، پر رنگ ترین و شاید بتوان گفت رمانتیک ترین جای دنیا یعنی تاج محل ببینید. تاج محل، آرامگاه همسر شاه جهان، ممتاز محل است و در ساخت آن از با ارزش ترین و گرانبهاترین سنگ های دنیا استفاده شده است. ساخت تاج محل حدود ۲۰ سال طول کشید و شکی وجود ندارد که یکی از عجایب دنیا و یکی از رمانتیک ترین مکان های هند است.

تاج محل در هند
  • کوماراکوم در کرالا (Kumarakom)

پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به هند، تجربه ی مرداب گردی در مرداب های کوماراکوم کرالا را حتما داشته باشید. این حوضچه های آبی، با سواحل سبز انبوه محاصره شده اند و بدون شک، جادویی، بهترین کلمه ای است که در وصف این مکان می توان به کار برد.

کوماراکوم در هند
  • مانالی در هیماچال پرادش (Manali)

بر فراز کوه های هیمالیا، منطقه ای زیبا به نام مانالی قرار دارد. مانالی مرکز فعالیت های ماجراجویانه مثل پاراگلایدینگ، اسکی و کوهنوردی و یکی از رمانتیک ترین مکان های هند است. علاوه بر این به خاطر طبیعت بکر و آرامی که دارد برای چند روزی تمدد اعصاب جای خارق العاده ای است.

هیماچال پرادش در هند
  • سارینگار در کشمیر(Srinagar)

یکی از مقاصد معروف گردشگری در بین زوج های جوان در هند، سارینگار است. فکر می کنید چرا ده ها سال است که زوج ها این مقصد را برای ماه عسل انتخاب می کنند؟ به خاطر چشم اندازهای بی نهایت زیبا از دریاچه ی ناگین و خانه های قایقی شکل رنگارنگ روی آن، که باعث رمانتیک شدن سارینگار شده است و به همین دلیل به آن لقب «ونیز شرق» را داده اند.

سارینگار در کشمیر هند
قلعه امبر، یکی از باشکوه ترین قلعه های هند
قلعه امبر، یکی از باشکوه ترین قلعه های هند
چرا پنجره ی این خانه ها با آجر پوشانده شده؟
چرا پنجره ی این خانه ها با آجر پوشانده شده؟
امپراطوری مردگان پاریس
امپراطوری مردگان پاریس
کاروانسرای های معروف یزد + تصویر
کاروانسرای های معروف یزد + تصویر