alexaa

روزی که خودم را در گرجستان پیدا کردم- قسمت دوم

سفر من به گرجستان

در قسمت اول این سفرنامه راجع به معرفی کشور گرجستان از زبان یک توریست باتجربه و مشاهدات او صحبت کردیم. در این قسمت می خواهیم در مورد تجربیات او از سفر به این کشور اروپایی بیشتر بدانیم و واقعیات زیادی را درمورد مردم و فرهنگ این کشور یاد بگیریم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
روزی که خودم را در گرجستان پیدا کردم-قسمت اول
معرفی زیباترین شهرهای گرجستان

طبیعت گرجستان

طبیعت گرجستان…هیچ کلمه ای نمی تواند آن را توصیف کند…

باید بگویم اولین باری که کوه های قفقاز را دیدم واقعا شگفت زده شدم. یادم می آید که صبح خیلی زود بود و ما هم در یک اتوبوس بین تفلیس و باتومی بودیم… من بیدار شدم و چشم هایم را شستم چون منظره ای که در جلوی روی خود در افق دیدم را نمی توانستم باور کنم. صبح جمعه ی زیبایی بود و هیچ چیز نبود… نه آلودگی، نه ابر، نه سرو صدا و فقط من بودم و خورشید و کوه. هرجای این کشور بروید، شگفت زده می شوید. منطقه ای که هیچ وقت فراموش نمی کنم، پارک ملی توشتی است که در دامنه ی کوههای قفقاز قرار دارد و شبیه اسکاتلند است اما زیباتر و شگفت انگیزتر. همچنین بلندترین قله ی اروپا، کوه البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر هم در این کشور قرار دارد. اگر به گرجستان سفر کردید حتما باید کوه هایش را ببینید. این تجربه ای است که یک بار در زندگی اتفاق می افتد پس آن را از دست ندهید.

مردم گرجستان

مردم گرجستان قلبتان را تصاحب می کنند…

چیزی که من در تفلیس در ارتباط با مردم تجربه کردم همیشه یکی از بهترین تعامل های زندگی ام باقی می ماند. آنقدر همه چیز گرم و صمیمی بود که باورش برایم سخت است اینکه افرادی که شما تازه با آنها ملاقات کرده اید، تا این اندازه بخشنده باشند. اینجا بود که فهمیدم چنین عشق و احترامی در دنیا وجود دارد و مردم می توانند با آن دنیا را تغییر دهند.

شهر تفلیس

خیابان های کوچک تفلیس…

تفلیس یکی از منحصر بفرد ترین پایتخت های دنیا است. چرا؟ شاید چون گرجستان با فرهنگ های مختلفی احاطه شده است و در نتیجه از هر کدام از آنها یک خصلت خوب را برداشته است. در شمال این کشور روسیه، در غرب آن ترکیه، ارمنستان و ایران در جنوب و آذربایجان در غرب آن قرار گرفته است. مردم این شهر هم فوق العاده بودند و با من رفتار بسیار خوبی داشتند و مدام می خواستند به من کمک کنند. تفلیس حالت سنتی خود را حفظ کرده و دراین شهر، فست فودهای بین المللی زیادی مثل مک دونالد زیاد نمی بینید. زندگی شبانه هم در این شهر فوق العاده است. علیرغم اینکه این شهر خیلی مذهبی است و مردم احترام زیادی برای کلیسا قائلند اما این موضوع روی زندگی روزمره مردم تاثیری نگذاشته است. کوچه و خیابان های کوچک با مزه ای که سرتاسر شهر را پوشانده اند و جادوی خاص خودشان را دارند و باید بگویم تفلیس، پاریس اوراسیا است. کافی است کمی وقت بگذارید و مقداری از فرصت تان را به قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده ی آن مشغول شوید. مطمئنم عاشقش می شوید. فقط یادتان باشد دوربین عکاسی تان را برای گرفتن چند شات کوچک همراهتان ببرید!

منبع: gotravelyourway.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد