روزی که خودم را در گرجستان پیدا کردم-قسمت اول

“من در ابتدا واقعا نمی دانستم درباره ی گرجستان چه فکری می کنم و علیرغم اطلاعات کم و بیشی که از آن بدست آورده بودم هیچ تصوری از آن نداشتم، تا اینکه به آنجا سفر کردم و اگر بخواهم روراست باشم باید بگویم این کشور واقعا تصور من را دگرگون کرد”. این گفته ها از زبان گردشگری است که به گرجستان سفر کرده و خاطرات و تجربیات خودش را در قالب سفرنامه ای طولانی با ما در میان گذاشته است که در اینجا بخشی از آن را می خوانید. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
۵ دلیل خوب برای سفر به گرجستان
تجربه طعم ها در گرجستان

طبیعت گرجستان

سفرنامه من به گرجستان

قبل از اینکه بخواهم به گرجستان سفر کنم انگار به من الهام شده بود که این کشور همان جایی است که باید کشف کنم پس تصمیم گرفتم مسافرتم را شروع کنم. این کشور ترکیبی از همه ی چیزهایی است که من در رویاهایم داشتم: مردم گرم و مهربان، طبیعت خیره کننده، فرهنگ بزرگ، تاریخ غنی، تفریح و زندگی و شبانه و … سخت است که بخواهم همه اینها را توصیف کنم اما بهترین جمله ای که در مورد آن می توانم بگویم این است که گرجستان ترکیبی از همه چیز است.
این کشور در اروپا قرار دارد اما با اینحال قبل از سفر من انتظارات خیلی کمی از این کشور داشتم اما گرجستان من را به یک سفر عمیق و طولانی دعوت کرد و به من یاد داد چطور از طبیعت شکرگزاری کنم و اینکه چطور مردم می توانند روی روح شما تاثیر بگذارند.

مردم گرجستان

سفری به انسانیت و مهربانی

گرجستان از نظر تکنیکی جز اروپا و در واقع مانند نگینی در میان آسیا و اروپا است و جایی است که از سفر به آن پشیمان نمی شوید. چیزهایی که می خوانید بر اساس تجربیات شخصی من است و حتی اگر امروز کسی از من سوال بسیار سخت ” بهترین کشوری که تابحال رفته ای کدام بوده است؟” را بپرسد، حتی بعد از سالها جواب من تغییر نکرده است و هنوز هم می گویم گرجستان… کشوری که تاثیر زیادی روی من به عنوان یک توریست گذاشت.

زیبایی گرجستان را کشف کنید

گرجستان کشور زیبایی است که از کوه های تنومند، رودخانه ها، دره ها و علفزارهای زیادی تشکیل شده است. این کشور شگفت انگیز در وسط منطقه ی قفقاز قرار گرفته است و زیبایی طبیعی دست نخورده ای دارد. گرجستان برای پیاده روی، کوهنوردی و پیدا کردن آرامش وصف نشدنی، بهترین جا است. همچنین این فرصت تکرار نشدنی را دارید تا با محلی ها از نزدیک تعامل کنید و با فرهنگ و غذاهای محلی شان آشنا شوید.
این کشور برای هر قسمتی از علایق توریست ها، چیزی دارد. عاشقان تاریخ می توانند از قلعه ناریکالا، کلیسای گرگتی ترینیتی و… دیدن کنند. افرادی که به دنبال ماجراجویی باشند می توانند خودشان را در طبیعت رها کنند و پیاده روی، کوهنوردی، اسب سواری، پارا گلایدینگ، غار نوردی،رفتینگ، صخره نوردی، شکار و… را امتحان کنند. پیشنهاد می کنم حتما غذای گرجستانی را امتحان کنید و دست پخت آشپزان حرفه ای اش را هم بچشید و زندگی شبانه در تفلیس را هم تجربه کنید.

منبع: gotravelyourway.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code