بلیط هواپیما

ریزه کاری های سفر به ایتالیا

نکاتی برای داشتن سفری بهتر به ایتالیا

تقریبا همه مردم دنیا، ایتالیا را به واسطه آثار باستانی مشهور روم، تاکستان های توسکانی و آبراهه های رومانتیک ونیز می شناسند. این جاذبه ها طی قرن های متمادی شناخته شده و شهرت داشتند و می توان به آن ها غذاهای بسیار عالی و مناظر زیبای طبیعی را به عنوان اصلی ترین عوامل جذب کننده گردشگر در این کشور دانست. ایتالیا کشور گردشگرپذیری است، با این حال اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید خوب است که با نکاتی درباره جزئیات گشت و گذار در این کشور زیبا آشنا باشید. با الی گشت همراه باشید و با راهکارهایی در سفر به ایتالیا آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
تجربه ای متفاوت از ایتالیا
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!
line in florance

موزه ها و راهکارهایی برای صف های طولانی

شهرهای تاریخی ایتالیا دارای تعداد زیادی بناهای تاریخی با شاخصه های هنری مهم است و در بسیاری از مواقع دیدن آن ها تنها با راه رفتن در خیابان ها امکان پذیر است اما برای برخی از مهم ترین این آثار مانند کولوسیوم (Colosseum) و موزه واتیکان در روم یا گالری دگلی یوفیزی (Galleria degli Uffizi ) و گالری دل آکادمیا (dell’Accademia) در فلورانس احتمالا باید در صف بیاستید. هیچ روش موثر و تاییدشده‌ای برای گریز از این صف های طولانی وجود ندارد و حتی اگر شما از قبل هم بلیط تهیه کرده باشید، برای بخش بررسی امنیتی باید در صف های نسبتا طولانی منتظر بمانید. اما می توان با استفاده از خرید بلیط آنلاین، مراجعه در صبح زود و پیش از ازدحام جمعیت، یا آخر وقت که صف از بین رفته است، مدت زمان توقف در صف های این اماکن را کاهش داد. در مورد موزه واتیکان هم به خاطر داشته باشید که این موزه در روزهای سه شنبه و پنجشنبه، خلوت تر است. ساعات کار موزه ها در ایتالیا متغیر است اما معمولا اکثر موزه ها روز دوشنبه را تعطیل هستند. از سوی دیگر بازدید از تمامی موزه های دولتی در نخستین یکشنبه هر ماه، رایگان است.

SPORTELLO BANCOMAT

پول نقد یا کارت اعتباری؟

کارت های اعتباری در بیشتر هتل ها، رستوران ها، مغازه ها و تالارها پذیرفته می شوند. اما ایتالیا هنوز به طور کامل غرق در کارت اعتباری نشده و شما ممکن است در برخی مناطق مثل برخی موزه ها، فروشگاه ها، پیتزافروشی ها و….نیاز به پول نقد داشته باشید.

دستگاه های عابر بانک یا به ایتالیایی bancomat در همه جای شهر وجود داشته و انواع کارت ها از جمله Visa, MasterCard, Cirrus و Maestro را می پذیرند.

tip in italy

انعام دادن

کلا مردم ایتالیا خیلی اهل انعام دادن نیستند و حق سرویس معمولا به صورت حساب افزوده می شود. اگر در صورت حساب شما حق سرویس اضافه نشده است، یک یا دو یورو در پیتزا فروشی ها و رستوران های ساده و ۱۰ درصد از مبلغ صورت حساب در رستوران های سطح بالا، مبلغ استاندارد پرداخت انعام محسوب می شود. در رستوران های ایتالیا برای نان باید مبلغی جدا پرداخت کنید و حتی اگر نان سفارش نداده باشید هم این مبلغ به صورت حساب شما افزوده خواهد شد. در کافه ها معمولا انعام دادن رسم نیست اما اگر دوست دارید به هنگام ترک کافه، چند سکه به عنوان انعام روی میز باقی بگذارید.

زبان ایتالیایی خود را تقویت کنید

در این کشور شما با زبان انگلیسی می توانید امور خود را بگذرانید اما دانستن چند واژه ایتالیایی به شما کمک خواهد کرد. این موضوع به ویژه برای برخی رستوران ها که منویی به زبان انگلیسی نداشته و گارسون باید برای شما توضیح دهد، مفید خواهد بود. برخی از کاربردی ترین عبارات ایتالیایی عبارتند از:

سلام: Buongiorno

خداحافظ: Arrivederci

لطفا: Per favore

سپاسگزار: Grazie

شهرهای زیبای شمال ایتالیا
شهرهای زیبای شمال ایتالیا
معرفی فرودگاه بین المللی تورین
معرفی فرودگاه بین المللی تورین
معرفی هتل ۳ ستاره کندی در رم
معرفی هتل ۳ ستاره کندی در رم
معرفی هتل ۳ ستاره کرسیتالو در میلان
معرفی هتل ۳ ستاره کرسیتالو در میلان