بلیط هواپیما

زنده باد کوبا و ماشین های رنگی اش!

سفر به کوبا

کوبا کشوری است که جهانیان آن را با آزادی خواهی ها و ماشین های استایل قدیمی و رنگی اش می شناسند. این کشور آمریکای جنوبی، در سال های اخیر، تغییرات زیادی کرده است. کوبا کشور زیبایی است که حتی وسایل نقلیه اش هم جاذبه اند! با هم به کوبا سفر می کنیم و این کشور را بیشتر به شما می شناسانیم، شاید بعد از خواندن این نوشتار تصمیم گرفتید تا آن را به عنوان مقصد بعدی سفرتان انتخاب کنید. الی گشت را همراهی کنید:

سفر به کوبا
مطالب مرتبط:
۳ مکان جذاب برای بازدید در کوبا
گشت و گذاری میهج در هاوانا کوبا

وقتی به کشور کوبا قدم می گذارید و در خیابان های هاوانا پایتخت آن ان راه می روید، هنوز هم می توانید در حال و هوای آن، قحطی و اثرات جنگ سرد را احساس کنید، با این وجود، این شهر سعی کرده تا روح تازه ای به خود ببخشد و طعم آزادی را بچشد.

درباره هاوانا

شهر هاوانا پایتخت کوبا، در سال ۱۵۱۹، توسط فاتحان اسپانیایی تاسیس شد و در حال حاصر دارای ۱٫۲ میلیون نفر جمعیت است. بیشتر مردم این شهر دارای شغل هایی مثل صنعتگری، مکانیکی، خدمتکار، کارگر، پلیس، نویسنده و هنرمند هستند و به ندرت به افراد بانکدار در این شهر برمی خورید. صرف نظر از ساختمان های قدیمی و مخروبه و خیابان های پر چاله و دست اندازش، ارتباط های شبه اینترنتی وکمبود احتیاجات و نیازهای روزانه ی مردم، این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد.

اول از همه باید از مردم بسیار گرم و دوست داشتنی اش شروع کرد، مردمی که از فرهنگ بسیار بالایی برخوردارند و حس شوخ طبعی شان حرف ندارد. یکی از مردم محلی هاوانا می گوید: بدون این حس شوخ طبعی، ما نمی توانستیم این سال های دشوار را پشت سر بگذاریم.

خیابان های هاوانا

وقتی در خیابان های این شهر راه می روید، به سختی می توانید یک فست فود و یا برند معروف پیدا کنید.

متاسفانه این کشور در طول تاریخ، دستخوش حوادث و اتفاقات سیاسی ناخوشایند زیادی شده است و دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. در دوره ای هم تحت بحران اقتصادی شدیدی قرار گرفت، در تمام این دوران کوبایی ها توانستند خود را با این چالش درگیر کرده و پیروز شوند.

کوبا جزیره ی هنرمندان است

علیرغم سختی هایی که در طول دهه ها به این کشور وارد بوده، توانسته استعدادها را پرورش دهد و نویسندگان بزرگی مانند لئوناردو پادورا را به جامعه ی بین الملل تحویل دهد.

هاوانا شهری است که هنگام قدم زدن در آن می توانید سفری به تاریخ کنید و با ماشین های قدیمی رنگارنگ، صدای گیتار و موسیقی و مردم شاد و دوست داشتنی، به دنیای قدیم بروید. در صورت سفر به کوبا مطمئن شوید که از خیابان ساحلی Malecón در هاوانا که مشهورترین خیابان این شهر است، دیدن کرده اید. خیابانی ساحلی و ۸ کیلومتری که یکی از اصلی ترین مکان های رفت و آمد کوبایی هاست. تماشای غروب دریا در این خیابان، بی نظیر است.

خیابان ساحلی Malecón
نوازنده های خیابانی در هاوانا

یکی از شناخته شده ترین ویژگی های کوبا، ماشین های کلاسیک رنگی اش است که در سطح این کشور پر تردد اند. نکته ی جالب علیرغم قدیمی بودن ماشین ها، سالم و تمیز بودن آنهاست.

به طور کلی اگر دوست دارید از شهری متفاوت از هر جایی دیگر دیدن کنید، حتما به کوبا سفر کنید.

ماشین های کوبا
شهر بدروم کجاست؟
شهر بدروم کجاست؟
زبان انگلیسی چطور بین المللی شد؟
زبان انگلیسی چطور بین المللی شد؟
راهنمای کمپینگ در هوای سرد
راهنمای کمپینگ در هوای سرد
چطور برای سفر به سنگاپور در ۵ روز برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر به سنگاپور در ۵ روز برنامه ریزی کنیم؟