بلیط هواپیما

ساحل باتو فرینگی، رویایی ترین ساحل پنانگ

در این مطلب از  الی گشت می خواهیم یکی از مشهورترین مکان های پنانگ را به شما معرفی کنیم. یکی از معروف ترین مقاصد پنانگ، در واقع دومین مقصد معروف بعد از جرج تاون، ساحل باتو فرینگی است که در شمال غربی جاده ی ساحلی جرج تاون کشیده شده است و به خاطر توریستی بودنش، اقامتگاه ها و رستوران های زیادی را در خود جای داده است. بازار شبانه ی این ساحل کاملا افسانه ای است و آب های آن، بهترین آبها برای انواع تفریحات آبی است.

ساحل باتو فرینگی

ساحل باتو فرینگی (Batu Ferringhi Beach)

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره پارک ملی پنانگ در مالزی
چرا خیلی ها به مالزی سفر می کنند؟

دسترسی به ساحل باتو فرینیگی خیلی راحت است و با ۱۵ دقیقه رانندگی می توان از شهر جرج تاون به آن رسید. جاده ی جرج تاون تا باتو فرینگی جاده ی صافی است و ۳ کیلومتر از آن در کنار خط ساحلی است.
ساحل باتو فرینگی پنانگ با شن های سفید پودر مانندی که در کنار آب های آبی قرار گرفته اند را مجسم کنید که در زیر نور آفتاب، کاملا داغ می شوند. بهترین راه لذت بردن از این شن های داغ ، همراه داشتن یک پتوی کوچک است تا بتوان از شن و گرمای آفتاب با هم لذت برد اما اگر شما از ان دسته آدمهای افتاب دوست نیستید، می توانید یکی از انواع ورزش های آبی را امتحان کنید.
شاید آب دریای این منطقه به اندازه ی مناطق دیگر شفاف نباشد اما جاذبه های فراوان و متنوعی که در این ساحل وجود دارد باعث می شود تا شفاف بودن آب را فراموش کنید و از بقیه ی جاذبه های آن لذت ببرید.
می توانید در این ساحل شنی سفید رنگ در کنار نخل های بلند، قدم بزنید و چندین ساعتتان را در آن بگذرانید و از زیبایی های تحسین برانگیزش نهایت استفاده را بکنید.

ساحل باتو فرینگی پنانگ
صبح زود و مخصوصا موقع طلوع آفتاب، نسیم خنک و بسیار ملایمی می وزد و وزش آن روی صورت، احساس شادابی و سرزندگی را در انسان ایجاد می کند.
جدای از صبح ها و غروب ها که دو تا از بهترین اوقات سپری کردن زمان در این ساحل است، شب های باتو فرینگی هم بسیار جذاب و دوست داشتنی است. با تاریک شدن هوا، کافه های ساحلی میزهای خود را در هوای آزاد گذاشته و با اجرای موسیقی زنده، فرصتی ایده آل برای شادی را بوجود می آورند.
ساحل باتو فرینگی به دلیل محبوبیت بیش از اندازه ای که در مالزی دارد، همیشه پر از توریست است اما با این حال بسیار تمیز است. جالب است بدانید باتو فرینگی به معنای «صخره ی پرتغالی» است و نام آن از روی کشتی های پرتغالی ای که برای تجارت ادویه به این ساحل می آمدند و در کنار صخره ها پهلو می گرفتند، برداشته شده است.

ساحل باتو فرینگی | پنانگ مالزی
همانطور که در بالا گفته شدف به دلیل توریستی بودن این ساحل، تعداد زیادی هتل و اقامتگاه در آن وجود دارد که در بین آنها چند هتل ۵ ستاره هم مثل هتل Paradise Sandy Bay به چشم می خورد.

بهترین زمان سفر به پنانگ

دانستن زمان مناسب برای سفر به پنانگ کمک می کند تا از سفرتان بتوانید نهایت استفاده را کنید. پنانگ هم آب و هوای استوایی دارد که در طول سال گرم است اگر چه فصل های پر باران آوریل، می، آگوست، سپتامبر و اکتبر را نباید نادیده گرفت که گاهی باران های سیل آسایی در آن می بارد اما معمولا ماه های دسامبر و ژانویه، پر گردشگرترین ماه های پنانگ هستند.

منبع: penang.ws

برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
پارکی که تابستان ها دریاچه می شود!
پارکی که تابستان ها دریاچه می شود!
آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو
آبشار هولناک ویکتوریا + ویدیو
ساحلی عجیب در میان چمنزارها!
ساحلی عجیب در میان چمنزارها!