سفری ارزان به جنوب شرق آسیا

اقامت و غذایی کم خرج در جنوب شرق آسیا

جنوب شرق آسیا در ماه های گرم نوامبر تا آپریل شاهد حضور بیشترین تعداد گردشگر در این کشورها است و بسیاری از مردم در فرار از آب و هوای سرد اروپا، به این مناطق خوش آب و هوا سفر می کنند. علی رغم وسعت زیاد این سرزمین ها، یک پارچگی حرکت و حضور گردشگران در این سرزمین ها بیشتر از اروپا بوده و هزینه ها تقریبا در همه مناطق مشابه و یکسان است. حمل و نقل عمومی و گزینه های پیش رو نیز در این مناطق تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و مشابه هستند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفری ارزان به دبی
اقامت و غذاهایی ارزان در دبی
stay in bangkok

محل اقامت:

هزینه های محل اقامت در جنوب شرق آسیا واقعا ارزان است. شما می توانید یک تخت خواب در خوابگاه عمومی را در کامبوج و لائوس با ۲  الی ۵ دلار اجاره کنید.  در تایلند عموما با پرداخت ۲۰۰ تا ۴۴۰ بات برابر با ۶ الی ۱۳ دلار در هر شب می توان در خوابگاه به سر برد. در ویتنام این مبلغ بین ۵ تا ۸ دلار بوده و در اندونزی نیز بین ۸ تا ۱۰ دلار است. در تمامی این مناطق برای اجاره یک اتاق اختصاصی با کولر باید بین ۱۵ تا ۲۰ دلار در هر شب هزینه کرده و البته این مبلغ در شهرهای بزرگ و مناطق گردشگری و به ویژه جزایر گردشگرپذیر کمی بیشتر و در مناطق روستایی کمی ارزان تر است. در این کشورها واقعا با صرف هزینه کمی می توان اقامت کرده و استفاده از خدمات سایت هایی مانند Couchsurfing و Airbnb نیاز نیست.  در هر منطقه ای از جنوب شرق آسیا شما خواهید توانست با صرف هزینه ۱۰ تا ۲۰ دلار برای هر شب، هتلی برای اقامت پیدا کرده و از همه مهم تر، رزرو هتل پیش از سفر، چندان رایج نبوده و بک پکرها و سایر گردشگران می توانند مستقیما در محل مقصد خود برای پیدا کردن هتل اقدام کنند. پیشنهاد می کنیم در سفر به این مناطق در هنگام ورود به هر شهری، فقط برای شب اول از قبل در یک هتل اتاق رزرو کنید، زیرا معمولا در روز نخست خسته بوده و توانایی گشت و گذار و پیاده روی برای پیدا کردن هتل را ندارید. پس استراحت بهترین راه برای آماده شدن برای گشت و گذاری مفرح در ادامه سفر است.

street food in bankok

خورد و خوراک:

به طور کلی غذا در مناطق جنوب شرقی آسیا بسیار ارزان است و صرف هزینه زیاد برای خورد و خوراک در سفر به این مناطق، کار اشتباهی محسوب می شود. حتی با انتخاب تعادل بین مصرف غذاهای محلی و بین المللی و غربی، فکر نمی کنم نیازی به هزینه بیش از ۱۵ دلار در روز برای خورد و خوراک وجود داشته باشد. البته اگر بخواهید غذاهای گران قیمت مانند سوشی را امتحان کنید، شرایط کمی متفاوت خواهد بود. در کشورهای جنوب شرقی آسیا، غذاهای خیابانی بسیار رایج و محبوب بوده و معمولا این غذاها بیش از ۱ و نیم دلار نیستند. شما این غرفه های خیابانی را در همه بخش های این منطقه از جهان مشاهده کرده و در تمامی خیابان های اصلی و بازارها می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. در تایلند بازارهایی ویژه غذاهای خیابانی وجود داشته و در سنگاپور، شما می توانید انواع غذای خیابانی را با قیمت ۳ دلار تهیه کنید. این هزینه حتی در رستوران های محلی کوچک، چندان بیشتر نخواهد بود. به طور کلی اگر غذایی خاص در غرفه های خیابانی ۱ و نیم دلار باشد، همان غذا در رستوران های محلی بیش از ۳ تا ۵ دلار نخواهد بود. در این کشورها انواع فست فودها و غذاهای غربی مانند پیتزا، برگر و ساندویچ در حدود ۵ دلار قیمت داشته و بسته به رستوران و بودجه شما می توانید بیشتر شود. اگر به دنبال غذاهایی با کیفیت بالا و مشابه خانه خود هستید، باید هزینه ای حدود ۱۰ دلار بپردازید. یک بشقاب پاستای با کیفیت حدود ۸ دلار قیمت داشته و برای استیک نیز باید حدود ۲۰ دلار هزینه کنید. حتی اگر در این مناطق غذاهای غربی را در خانه درست کنید باز هم به نسبت غذاهای خیابانی گران تر بوده و شما می توانید با مدیریت انتخاب و تهیه غذای خود، از هزینه ها تا حد زیادی بکاهید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد