بلیط هواپیما

سفری کم خرج به دبی

چگونه در دبی خرج و مخارج را کم کنیم

وقتی در شهر دبی می چرخیدم همه چی قیمت بالایی داشت از تاکسی گرفته تا شام و وسایل مورد نیاز، قیمت گران آن ها من را شوکه کرده بود. شایعاتی که شنیده بودم درست بود؛ دبی شهر گرانی است. اما مثل هر جای دیگری در این شهر هم راههای زیادی برای پس انداز و رفتار مطابق بودجه خودتان وجود دارد فقط کافی است سطح توقع خود را کمی پایین آورید. با الی گشت همراه باشید

مطالب مرتبط:
نقاطی در دبی که گردشگران را جذب می کند
تجربه رستوران هایی متفاوت در دبی
دبی

از گروپن استفاده کنید

گروپن که یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی در زمینه خرید و فروش اینترنتی است در دبی بسیار فعال می باشد و تخفیف های ویژه ای ارائه می دهد. اگر می خواهید در این شهر کاری انجام دهید اول گروپن را چک کنید چون شانس زیادی وجود دارد که در آنجا بتوانید تخفیفاتی ویژه پیدا کنید.

مجله انترتینر بخرید

اینترتینر مجله ای است که در کشورهای زیادی پیدا می شود (حتی درمالدیو)، که بر روی فعالیت ها، پارک ها، جاذبه ها، هتل ها و رستوران ها تخفیفات ویژه ارائه می دهد.

بین صبحانه و ناهار میان وعده ای ارزان پیدا کنید

بهتون پیشنهاد می کنم حتما در این میان وعده شرکت کنید چون خوردن آن در دبی یک سنت است و بسیار سرگرم کننده می باشد. هر جمعه، مردم دبی در بوفه های میان روز جمع میشوند که در آنجا می توانند غذا و نوشیدنی نامحدود بخورند. با اینکه این میان وعده هزینه گرانی دارد (۷۰۰ درهم، ۱۹۰ دلار)، اما می توانید در بعضی از مناطق قیمت های ارزان تر هم پیدا کنید متلا در خیابان تنس برای غذا و نوشیدنی نامحدود فقط ۲۹۵ درهم (۸۰ دلار) هزینه لازم است.

برای ناهار پیتزا بخورید

در دبی مال، در کنار ورودی برج خلیفه غذاخوری ای به نام «دیبوینرز» وجود دارد که در قسمت فودکورت در طبقه همکف قرار گرفته و برای ناهار پیتزا و نوشیدنی مخصوصی به قیمت ۱۵ درهم (۴ دلار) عرضه می کند، اینجا یکی از ارزان ترین جاه هایی است که ناکنون کشفش کردم! پیتزا ها کوچک هستند اما به اندازه کافی با مواد غذایی پر شده اند.

پیتزا

در قسمت قدیمی شهر غذا بخورید

کمی از هتل ها، مراکز خرید و بازارهای پر رزق و برق فاصله بگیرید و برای خوردن غذاهایی ارزان به سمت دبی قدیمی بروید. غذای رستوران های این ناحیه بین ۲۰ تا ۳۰ درهم (۵-۸ دلار) می باشد ، من واقعا عاشق رستوران های ایرانی نزدیک متروی الفهیدی هستم.

مترو سوار شوید

مترو به مارینا، فرودگاه، دبی قدیمی می رود و قیمت آن ۸ درهم (۲ دلار) است که از هر تاکسی ای ارزان تر است. اگر می خواهید به جاههایی که در آنجا  مترو وجود ندارد بروید از نزدیک ترین ایستگاه متروی نزدیک مقصد خود تاکسی بگیرید اینطوری هم در وقت خود صرفه جویی می کنید و هم نزدیک ۳۰ درهم (۸ دلار) کمتر خرج می کنید چون در غیر این صورت بیشتر تاکسی ها برای مسیرهای مرکز شهر ۴۰ تا ۶۰ درهم (۱۱-۱۶ دلار) کرایه می گیرند.

 بدانید در کجای دبی هتل ها ارزان تر است

هتل های زیبای دبی بسیار گران هستند(۱۵۰-۲۰۰ دلار برای هر شب)، هتل های ساده تر در سایت بوکینگ برای هر شب ۴۰-۵۰ دلار هزینه اقامت دارند اما اتاق های کرایه ای بسیار ارزان تر هستند.

ارزان تر به بالای برج خلیفه بروید

برج خلیفه که بلندترین سازه جهان است به شما این امکان را میدهد که با ۱۰۰ درهم (۲۷ دلار) تا طبقه ۱۲۸ ام بالا بروید و از آنجا چشم انداز پانارومایی زیبا از شهر و بیابان داشته باشید، برای رفتن به طبقه ۱۴۸ ام باید هزینه ۵۰۰ درهم (۱۳۶ دلار) پرداخت کنید که پیشنهاد میکنم این هزینه را نپردازید و به همان طبقه ۱۲۸ قانع شوید چون چشم اندازهای این دو طبقه چندان تفاوتی با هم ندارند.

برج خلیفه

منبع: nomadicmatt.com

معرفی هتل مارینا بیبلوس دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل مارینا بیبلوس دبی | ۴ ستاره
معرفی بهترین هتل های دبی برای ماه عسل
معرفی بهترین هتل های دبی برای ماه عسل
معرفی هتل ریکسوس د پالم دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل ریکسوس د پالم دبی | ۵ ستاره
۸ واقعیتی که آرزو می کنید قبل از سفر به دبی بدانید!
۸ واقعیتی که آرزو می کنید قبل از سفر به دبی بدانید!