مصاحبه با زوجی که با ون به دور دنیا سفر می کنند!

سفر با ون

در این نوشتار قصد داریم تا زوجی خارجی به نام تسا و دیلون را به شا معرفی کنیم که کاری که آن ها انجام داده اند از جالب ترین کارهایی بوده که کسی می توانسته انجام دهد، آن ها یک ون خریده و تصمیم گرفته اند تا با آن به دور دنیا سفر کنند و اگر شما هم داستان آن ها را بشنوید نه تنها عاشقشان می شوید بلکه حتی به احتمال خیلی زیاد از آن ها می توانید الهام بگیرید. شاید تا حالا رویای خیلی از شما سفر با ون با دور دنیا بوده است و فکر می کرده اید که این کار عملی نیست پس مصاحبه ی با آن ها را بخوانید تا ببینید کار نشد ندارد! با الی گشت همراه شوید:

سفر با ون
مطالب مرتبط:
اسنورکلینگ چیست؟
۱۰ مورد از مناظر چشمگیر طبیعت روسیه + تصویر

اول از همه دوست دارم کمی از خودتان و شیوه ی سفر جالبتان بگویید

ما تسا و دیلون هستیم، اهل آلاسکا هستیم و از سال ۱۹۷۵سفر با ون را از آلاسکا به مقصد آرژانتین شروع کردیم. تا قبل از اینکه سفر را شروع کنیم هر دویمان در اداره کار می کردیم و مرتب و منظم به سر کار می رفتیم  به خانه برمی گشتیم تا این که تصمیم گرفتیم یک ون بخریم و مقداری از پولمان را ذخیره کنیم و بعد از مدتی سفرمان را شروع کردیم. ما فهمیدیم که اگر چه کارمان را به بهترین نحو ممکن انجام می داده ایم اما این چیزی نبوده که برای آن ساخته شده ایم و این گونه بود که تصمیم گرفتیم تا از کارمان استعفا بدهیم.

بعد از گذراندن یک سال تمام در جاده فهمیدیم که هیچ تصمیمی به اندازه ی این تصمیم نمی توانسته ما را خوشحال کند و سبک زندگی مان را تغییر دهد اما قبل از اینکه سفرمان را شروع کنیم به اندازه ی کافی پول هایمان را ذخیره کرده بودیم و فرض را بر این گذاشته ایم که در طول این سفر طولانی قرار است تا فقط بگردیم و اصلا قرار نیست کار کنیم. ما اولین سفر با ون را از همان آلاسکا شروع کردیم و از کشورهایی مثل کانادا، آمریکا، مکزیک، گواتمالا، بلیز، هندوراس، السالوادور، نیکاراگوئه، کاستاریکا، پاناما، کلمبیا، اکوادور، پرو، بولیوی و شیلی گذشتیم تا این که بالاخره به آرژانتین رسیدیم!

نکات سفر با ون
داخل ون

چرا اقدام به خرید تور نکردید و تصمیم گرفتید تا با شیوه ی کوچ نشینی و اردوگاهی سفر کنید؟

درست است که سفر از طریق تور و اقدام به خرید بلیط هواپیما و سفر با هواپیما باعث می شود تا مسافرت بسیار راحت شود اما ما همیشه در رویایمان یک ون اتوبوسی کوچک را تصور می کردیم. از آن جایی که در آلاسکا نمی توان خیلی ماشین هایی این چنین پیدا کرد، به محض این که ون خاک خورده ای در حیاط یکی از خانه ها پیدا کردیم فکر کردیم که بهترین وقت است! به هر حال قرار بود که این ون تبدیل به خانه ی جدید ما شود پس کمی روی آن کار کردیم و در آخر خانه ی جدید ما شد!

در سفربا ون قطعا آزادی بیشتری درباره ی این که دوست داشته باشید به کجا بروید دارید و علاوه بر این، این به آن شیوه ی سفر ما که دنبالش بودیم هم نزدیک تر بود. علاوه بر این دیگر لازم نیست تا نگران رزرو هتل و چیزایی از این قبیل باشیم و مسئله ی مهم تر پول!

بهترین و بدترین چیزی که درباره ی این روش سفری وجود دارد چیست؟

بهترین چیزی که درباره ی آن وجود دارد قطعا آزادی در سفر است و یکی دیگر از مسائل بامزه این است که هر جا بروید خانه تان همراهتان است و این موضوع باعث می شود تا اجازه بدهید باد هر جا می خواهید شما را هم با خودش ببرد و این برای انسان هایی که خیلی همه چیز را برنامه ریزی شده دوست ندارند عالی است.

پاتاگونیا در شیلی

اما چالش برانگیزترین بخش سفرها این چنینی راجع به امنیت است به هر حال شما دارید در جاده سفر می کنید یکی از اصلی ترین ویژگی های سفرهای جاده ای هم همین است این که اصلا نمی توانید مطمئن شوید که چه چیزی برایتان رقم می خورد. مثلا زمانی که مجبور بودید تا در جاده ای در السالوادور شب را بمانیم، یک لحظه واقعا به افرادی که در هتل و یا هاستل اقامت می کنند حسودیم شد.

می توانید فراموش نشدنی ترین لحظه ی سفرتان را به یاد بیاورید؟

یکی از فراموش نشدنی ترین لحظات سفرمان در همین السالوادور ورق خورد، جوانی در این کشور به نام مانوئل بود که اخبار سفر ما را در اینستاگرام دنبال کرده بود و به محض این که فهمیده بود که ما در کشور و در شهر او هستیم، سوار ماشینش شده و ما را دنبال کرده بود. واقعا مهربانی و انسان دوستی او به اندازه ای بود که با اطمینان می گوییم در تمام زندگی چنین احساس قوی ای را تجربه نکرده ام.

مانوئل در السالوادور

از بین تمام این جاهایی که  به آن ها رفته اید کدام یک از نظرتان بهترین بوده است؟

واقعا انتخاب از بین آن ها کار مشکلی است! واقعا به هر کدام از این مقاصد که سفر کردیم، یک جور خاص ما را عاشق خود کرد ولی به دلایلی ۳ مورد از تاپ ترین آن ها کلمبیا، پاتاگونیا و باجا بوده است. برای مثال کلمبیا به خاطر چشم اندازی عالی و متنوع، مهربانی و خونگرمی و مردم  وفرهنگ غنی اش واقعا دل ما را برد! یا مثلا در مورد پاتاگونیا یخچال های طبیعی و کوه هایی که درست روبروی اقیانوس بودند از جادویی ترین جاهایی بودند که در سفر با ون دیدیم و به جرات می توان گفت که در این مورد صد در صد بی رقیب هستند.

بهترین توصیه ی سفری که تا حالا دریافت کرده اید چه بوده است؟

یک بار در یکی از سفرهایمان خانمی را ملاقات کردم که بهترین توصیه ی سفری تمام عمرم را داد: اولین کیلومتر، سخت ترین است. وقتی که تصمیم می گیرید تا چنین مسافت طولانی ای را سفر کنید و تا این اندازه برای آن زمان بگذارید، واقع مشکل است و هزاران اگر و اما در ذهنتان شکل می گیرد که واقعا ترسناک است. اما همین که پایتان را در جاده بگذارید خود به خود انگار همه چیز حل می شود و جواب سوال های ندانسته تان را می گیرید.

منبع: adventureinyou.com

اُوِرتوریسم در صنعت گردشگری چیست و چه راه حلی دارد؟
سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا
چگونه در زمان سفر از خانه خود محافظت کنیم؟
معتبرترین بلیط هواپیما را از کجا تهیه کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code