در سفر به ادینبورگ چه جاهایی را باید ببینیم؟

سفر به ادینبورگ

واقعا سخت است که به بریتانیا سفر کرد و از اسکاتلند دیدن نکرد اما تصور کنید که این اتفاق افتاده است و شما هم زمان کمی دارید چه می کنید؟ پیشنهاد ما این است به ادینبورگ بروید، پایتخت کشور اسکاتلند که در فهرست میراث های جهانی یونسکو هم قرار دارد. در زیر الی گشت تعدادی از کارهایی که در سفر به ادینبورگ می توانید انجام دهید را برای شما لیست کرده است. با هم به سراغ آن ها برویم:

سفر به ادینبورگ

چطور به ادینبورگ برویم؟

مطالب مرتبط:
چرا بن بست های ادینبورگ معروف هستند؟
ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!

مسیر رفتن به ادینبورگ بسیار ساده است و با یک پرواز و قطار می توان راحت از لندن و شهرهای بزرگ به آن جا رفت. اگر بخواهید با قطار از لندن به ادینبورگ بروید تقریبا ۶ ساعت طول می کشد. وقتی هم که به این شهر جادویی برسید می بینید که چقدر راحت می توان آن را با پای پیاده گشت و یا از وسایل حمل و نقل عمومی برای گشت و گذار در آن استفاده کرد.

  • مسیر سلطنتی را پیاده روی کنید

در سفر به ادینبورگ مهم ترین خیابانی که حتما باید ببینید، مسیر سلطنتی نام دارد. بیشتر جذابیت های این شهر و بیشتر مراکز خرید و فروشگاه در این خیابان قرار دارند و از این جهت پر اهمیت است. این خیابان با زمین های سنگ فرش شده و ساختمان های سنگی و معماری گوتیک یک جای واقعا رویایی است که هیچ وقت از دیدن و بودن در آن سیر نخواهید شد.

مسیر سلطنتی ادینبورگ | سفر به ادینبورگ

مسیر پیاده روی آرتور

حال که در ادینبورگ هستید هیچ دلیل ندارد که نخواهید یکی از معروف ترین مسیرهای پیاده روی ادینبورگ را تجربه نکنید. یکی از معروف ترین مسیرهای پیاده روی ادینبورگ جایی به نام Arthur’s seat است که یکی از مرتفع ترین  مناطق ادینبورگ هم هست. این مسیر در واقع یک کوه آتشفشانی خاموش است که اگر بخواهید طلوع و یا غروب خورشید را از این جا ببینید، مطمئن باشید حیرت می کنید. البته اگر که در ساعت های دیگر روز بخواهید به این مسیر بروید، از تماشای پرندگان لذت خواهید برد. زمان پیاده روی کل این مسیر می تواند بسته به قدم ها و مسیری که انتخاب می کنید، از نیم ساعت تا ۱٫۵ ساعت متغیر باشد.

مسیر پیاده روی آرتور

قلعه ادینبورگ

یکی از اصلی ترین جاهایی که در سفر به ادینبورگ باید از آن دیدن کنید، قلعه ادینبورگ است. قلعه ی ادینبورگ در بالای مسیر سلطنتی قرار دارد و بازدید از آن شما را با خود به سفری در تاریخ می برد. قلعه ادینبورگ از معروف ترین جاذبه های گردشگری اسکاتلند است که نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به چشم می خورد.

قلعه ادینبورگ

کلیسای جامع سنت گیلز ( Giles)

همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، مسیر سلطنتی در ادینبورگ پر است از جاذبه های گردشگری که باید از همه ی آن ها دیدن کرد. یکی از این جاذبه ها، کلیسای جامع گیلز است که در این خیابان نباید از دست بدهید، این معماری خیره کننده در خیابان High قرار دارد و بودن آن واقعا روح خاصی به خیابان داده است و باعث شده تا وقتی که به این منطقه ی خیره کننده می روید اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند یا حداقل یکی از اولین المان ها، همین کلیسا باشد.

کلیسای جامع سنت گیلز ادینبورگ

بنای اسکات (Scott monument)

اگر در جریان سفر به ادینبورگ بنای اسکات را در فهرست دیدنی هایتان قرار نداده اید، اشتباه محض کرده اید. بنای اسکات بهترین نمونه های سازه های مرتفع ادینبورگ است که این جای خارق العاده هم به اندازه ی کمی پیاده روی از مسیر سلطنتی قرار دارد. بنای اسکات به سبک معماری گوتیک ساخته شده است و یاد «سر والتر» را بزرگ می دارد. اگر خیلی اهل ماجراجویی هستید باید کاری بیشتر از ایستادن و نگاه کردن به این بنا انجام دهید، بلیط خریداری کنید و به بالای این بنا بروید. بله می توانید داخل آن بروید! وقتی به داخل آن بروید باید صدها پله را بالا بروید تا بتوانید به انتهای آن برسید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد. وقتی که به بالای آن برسید، نمایی فوق العاده حیرت آور از شهر قدیمی و جدید ادینبورگ خواهید داشت.

بنای اسکات ادینبورگ

باغ پرینسز سنت گاردن

باغ پرینسز سنت در واقع باغی است که قسمت های بسیار قدیمی  گوتیک ادینبورگ را از بخش های جدیدتر آن جدا می کند. دیدن این باغ هم که از دیدنی های ادینبورگ اسکاتلند است خالی از لطف نیست.

کاخ هولی رود هوس (HolyRood House)

اگر مسیر سلطنتی را به سمت پایین پیاده روی کنید، به اقامتگاه رسمی ملکه در اسکاتلند می رسید یعنی همان کاخ هولی رود هوس. انگلستان پر از کاخ ها و قلعه ی مختلف است و همچنین اسکاتلند که اگر به آن جا سفر کنید، احتمالا از تعداد بالای آن ها شگفت زده می شوید. از قلعه ادینبورگ گرفته تا دیگر کاخ های قدیمی آن هر کدام به نوعی زیبای هستند و شما را تحت تاثیر قرار می دهند. با این حال نمایی که از کاخ هولی رود هوس می توانید داشته باشید چیز دیگری است.

بهترین چشم انداز این کاخ از بالای تپه ای در نزدیکی این کاخ به نام تپه ی کالتون است.

کاخ هولی رود هوس ادینبورگ

منطقه ی ساحلی گیلمرتون (Gilmerton)

فکر می کنید تا حالا در این نوشتار بیشتر به بناهای تاریخی و دیدنی پرداخته شده است؟ هشتمین مورد از این فهرست را اختصاص داده ایم به یک تجربه ی کاملا متفاوت در سفر به ادینبورگ یعنی جایی به نام گیلمرتون. اگر دوست دارید تا راز این شهر جادویی و شگفت انگیز را متوجه شوید و زیر و بم آن را درآورید، باید از این منطقه ی جذاب و دوست داشتنی ادینبورگ حتما بازدید کنید.

منطقه ی ساحلی گیلمرتون ادینبورگ

سفر به ادینبورگ ممکن است برای همه در زندگی پیش نیاید  و یا اینکه در زندگی هر کسی یک بار پیش بیاید، اما مطمئن باشید این شهر به اندازه ای جذاب و دیدنی است که اگر شانس آن را داشته باشید تا از نزدیک آن را ببینید، آرزو می کنید که ای کاش زودتر به آن جا سفر کرده بودید. شما نظرتان درباره ی ادینبورگ چیست؟ آیا تا به حال به آن جا سفر کرده اید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: edintattoo.co.uk

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد