بلیط هواپیما

سفر به جزایر استوایی

جزایر استوایی

سواحل رویایی، دریاهای گرم ابریشمی، مناظر سرسبز و تابش بی پایان خورشید این ها چیزهایی است که در یک جزیره استوایی ایده آل می توانید همه را با هم تجربه کنید. بعضی از این جزایر گرم و مرطوب، زیبایی طبیعی خیره کننده ای دارند و برخی دیگر جذابیت های فرهنگی را به ترکیب آداب و سنن عجیب، معماری و غذاهای خوشمزه اضافه می کنند. در برخی از این جزایر می توانید ماجراجویی کنید و برخی دیگر شما را به زمان های گذشته می برند.  در این جزایر غواص ها، صخره های مرجانی می بینند و موج سوران در جستجوی موج های کامل هستند. می خواهیم تعدادی از بهترین جزایر استورایی را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

جزایر استوایی

فلوریدا کیز، فلوریدا

مطالب مرتبط:
پارک های ملی تایلند، بهشت های کوچک استوایی
آیا عاشق طبیعت هستید؟ به سواحل استوایی بروید

فلوریدا کیز، زیستگاه تنها صخره های مرجانی آمریکاست. در این جزیره که آب و هوایی استوایی دارد می توانید تفریحاتی مثل ماهیگیری و استراحت در سواحل بکر و دیدنی را تجربه کنید. این جزیره در ۱۷۵ کیلومتری جنوب میامی و ۱۴۵ کیلومتری کوبا قرار دارد. در این جزیره پارک های زیر آبی، غواصی و سواحلی بکر را تجربه می کنید. کی وست از جزایر کارائیبی هم در این منطقه وجود دارد و مانند نگینی در آب های زلال دریاست. در این منطقه می توانید از جنوبی ترین بخش های آمریکا بازدید کنید. دهکده ایسلامورادا با ماهی های متنوعی که دارد بهترین مرکز ماهی گیری جهان است.

فلوریدا کیز

ساحل آندامان، تایلند

ساحل آندامان محلی مناسب برای کشف جزایر تماشایی دریای آندامان است، در اینجا تپه های سنگ آهکی سرسبز از دل آب های فیروزه ای بیرون آمده اند و یکی از زیباترین مناطق زمین را به وجود آورده اند. جزیره معروف این ناحیه فی فی است که تفریحگاه های زیادی دارد و در آنجا فیلم های زیادی فیلمبرداری شده است. هنوز هم می توانید در این منطقه جزایر بکر زیادی پیدا کنید که یکی از آن ها خلیج فانگ نگا است که بیش از صد جزیره زمرین زیبا دارد. در اینجا برای کشف زیبایی های طبیعی می توانید به پوکت یا کرابی بروید که از بزرگ ترین جزایر تایلند هستند. از دیدنی ترین مناظر داخل جزیره پارک ملی خائو سوک است که در آنجا می توانید سوار بر فیل از دل جنگل های سرسبز بگذرید. برای اقامت خود به کلبه های بامبوی کنار سحل بروید و اقامتی فراموش نشدنی را تجربه کنید.

ساحل آندامان

پورت داگلاس، استرالیا

پورت داگلاس تا شهر کنز در ایالت کوئینزلند استرالیا یک ساعت فاصله دارد و از بهترین مقاصد گردشگری برای طبیعت دوستان است. این جزیره قبلا دهکده ای کوچک بود که فقط در آن ماهی گیری می کردند ولی الان شهری گردشگری و پرطرفدار شده است. در اینجا دیواره بزرگ مرجانی محلی بسیار مناسب برای غواصی است و جنگل های بارانی از زیباترین طبیعت این منطقه است. خیابان های سرسبز شهر پر از درختان انبه هستند و مسیری عالی را برای قدم زدن به وجود آورده اند. در این جزیره بین ماه های نوامبر تا ژوئن نمی توانید شنا کنید چون دریا موجودات خطرناک نیش داری دارد. حیات وحش منطقه هبیتات و مناطق سرسبز آن از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه است.

منبع: planetware.com

بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی کدامند؟
بهترین جزایر استانبول برای تفریحات ساحلی کدامند؟
جاذبه های گردشگری جاکارتا
جاذبه های گردشگری جاکارتا
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
جاذبه های دیدنی شهر ریودوژانیرو
چند دقیقه گشت دریایی در هاوانا
چند دقیقه گشت دریایی در هاوانا