بر اساس شخصیتی که دارید به شهرهای مراکش بروید

به کدام شهرهای مراکش برویم؟

مراکش کشوری متنوع است و در آن هر چیزی را که تصور کنید از ساحل و کوهستان گرفته تا دشت و بیابان را پیدا می کنید. چه ساحل گردی را دوست داشته باشید و چه طبیعت گرد باشید و شکم گرد، مطمئنا در سفر به مراکش شهری را پیدا می کنید که شما را راضی می کند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا بگوییم که با توجه به شخصیتی که دارید به کدام یک از شهرهای مراکش سفر کنید.

سفر به مراکش

شکم گرد هستید؟ به کازابلانکا بروید

مطالب مرتبط:
۱۸ غذای خوشمزه مراکشی
دره تودرا در مراکش+ تصویر

کازابلانکا در غرب مراکش در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و بزرگ ترین شهر این کشور است. این شهر یکی از بهترین جاهای مراکش برای امتحان انواع و اقسام غذاهاست البته خوبی این شهر به این است که با رستوران های متنوعی که دارد چشم اندازهای خیال انگیز زیادی را هم در حین غذا خوردن نصیبتان می کند. کازابلانکا غذاهای متنوع زیادی دارد و گردشگران را ترغیب می کند که به سمت غذاهای دیگر کشورها هم بروند، البته خوشمزه ترین غذاهای مراکشی را هم می توانید در همین شهر پیدا کنید. این شهر پر از آدم هایی از آسیا، ایتالیا و اسپانیاست با این حال ظاهر  مراکشی خودش را حفظ کرده و غذاهای سنتی و اصیلی مثل کوفته و طاجین دارد که پیشنهاد می کنیم حتما آن ها را امتحان کنید. نظرتان با غذاهای هندی در مراکش چیست؟ به  محله مریف بروید و رستوران را Indean Palace انتخاب کنید، غذاهای تند و تیز آنجا حسابی خوشمزه است.

غذاهای مراکشی

ماجراجو هستید؟ به Taghia بروید

روستای کوچک Taghia در بالای کوه اطلس قرار دارد و از نظر ظاهری مثل روستای یوسیمیتی در شمال آمریکاست. این روستا آنقدر در ارتفاع بالایی قرار دارد که حتی هیچ ماشینی هم نمی تواند به آنجا برود پس حسابی خودتان را برای یک کوهنوردی و صخره نوردی آماده کنید. البته نگران نباشید اگر در وسط راه خسته شدید می توانید سوار الاغ شوید و بقیه مسیر را اینجوری بروید. تا می توانید بر روی این کوه ها کوهنوردی کنید البته اگر صخره نورد هم باشید با صخره های زیادی که در میان کوه ها هست امکان این ماجراجویی مفرح هم برایتان محیاست.

به Taghia بروید

عاشق برف هستید؟ به Oukaimeden بروید

بهترین جای مراکش برای برف بازی! شاید فکر کنید در کشور آفریقایی مراکش برف پیدا نمی شود اما اصلا این طور نیست مراکش جاهای معروفی برای برف بازی و اسکی دارد که شاید در دنیا بی نظیر باشند. Oukaimeden در نزدیکی شهر مراکش قرار دارد و برای اسکی دوستان جایی عالی ست به طوری که در این شهر عاشقان برف بازی هیچ وقت این تفریح هیجان انگیز را از دست نمی دهند. در پیست اسکی بیشتر از ۲۰ دامنه و مسیر برای اسکی سواری است و البته برف های زیادی هم برای برف بازی و آدم برفی درست کردن وجود دارد. در اینجا می توانید از غذای خوشمزه و گرم طاجین هم لذت ببرید، این غذای سنتی و خوشمزه توسط زنان مراکشی در کوهستان پخته می شود.

اسکی در مراکش

سواحل آفتابی دوست دارید؟ به شهر Dakhla بروید

شهر Dakhla در جنوب مراکش یکی از جادویی ترین جاهای کشور است و نسبت به همه شهرهای مراکش به کشورهای همسایه نزدیک تر است. این شهر زمانی در دست اسپانیایی ها بود و حتی امروز هم تاثیر آن ها را بر روی شهر، مردم و غذاها احساس می کنید. اما جالب توجه ترین چیز در مورد این شهر چشم اندازهای خیره کننده مخصوصا سواحلش است. در همه ماه های سال آب و هوای این شهر گرم است و می توانید همیشه از این سواحل رویایی و آفتابی لذت ببرید. حتی در اوج سرمای زمستان هم دمای هوا حدود ۲۰ درجه سانتی گراد است و وزش بادهای ملایم، بودن در این سواحل را رویایی تر می کند.

سواحل آفتابی

طبیعت گرد هستید؟ به دره بهشت بروید

دره ای که واقعا مثل بهشت می ماند و نمی شود به مراکش رفت و به این راحتی ها از آن گذشت. این دره بینهایت باشکوه در حدود ۶۰ کیلومتری شهر اگادیر قرار دارد و طبیعتی بهشتی اش هر کسی را محسور می کند. کافیست سری به این دره در حومه شهر بزنید تا با دیدن استخرهای طبیعی آبی رنگ، دره های سنگ آهکی و آبشارهای خیره کننده اعتراف کنید که زیباتر از طبیعت اینجا در هیچ جای دیگری از مراکش نیست. بی جهت نیست که دره بهشت برای توریستان جاذبه ای محبوب است و طبیعت آن مخصوصا در ماه های تابستان چیزی نیست که بتوان به راحتی چشم  روی آن بست.  در استخرهای پای آبشارها شنا کنید و دیگر گرمای هوا را احساس نکنید،  بعد از مدتی کوهنوردی، شنا و انداختن عکس های جذاب در گوشه ای بنشینید و در زیر آفتاب داغ یک بشقاب طاجین بخورید.

دره بهشت

عاشق موج سواری هستید؟ به کنیترا بروید

کنیترا در شمال مراکش قرار دارد و بیشتر از همه به موج سواری اش معروف است. با اینکه رباط پایتخت مراکش خودش سواحل زیادی دارد اما اگر می خواهید ساحل گردی واقعی را تجربه کنید بهترین راه این است که سوار قطار شوید و به شهر کنیترا بروید. این شهر که فاصله کمی تا رباط دارد یکی از بهترین جاها برای عاشقان تفریحات آبی است شاید هم اصلا علاقه ای به ورزش های آبی نداشته باشید و فقط بخواهید از بودن در ساحل، استشمام هوای ساحلی و شن های تمیز لذت ببرید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد