سفر به کشور هزار تپه، روآندا

کشور روآندا

یکی از کشورهای کوچک آفریقایی که ممکن است تا حالا زیاد نام آن به گوشتان خورده باشد، کشور روآنداست. کشوری در مرکز قاره ی سیاه به پایتخت کیگالی که با چدین کشور مثل اکوادور، اوگاندا، تانزانیا، بوروندی و جمهوری کونگو دارای مرز مشترک است. اما واقعا چقدر از این کشور، مردمان و فرهنگش می دانیم؟ اگر شما هم کنجکاو شدید تا بیشتر از این کشور بدانید این نوشتار از الی گشت را تا انتها مطالعه کنید و اطلاعات مفیدی از آن بدست بیاورید.

کشور روآندا
مطالب مرتبط:
۷ تصور اشتباه درباره سفر به آفریقا!
زندگی عجیب مردم آفار در آفریقا (عکس)

روآندا نام کشوری در قاره ی آفریقا و به پایتختی شهر کیگالی است. این کشور آب و هوایی معتدل و استوایی دارد و در آن دو فصل به چشم می خورد، فصل بارانی و فصل خشک. اکثر جمعیت این کشور را افراد جوان تشکیل می دهد.

جغرافیای کشور روآندا

این کشور به وسعت ۲۶۳۳۸ کیلومتر مربع، یکی از کوچک ترین کشورهای قاره ی آفریقاست و موقعیت آن به گونه ای است که پایین تر از خط استوا قرار دارد. با شنیدن نام آفریقا بسیاری از ما بی اختیار یاد جایی خشک و بی آب و علف که در آن خبری از سبزه و گیاه نیست می افتیم در صورتی که واقعیت چیز دیگری است. سرتاسر این کشور پوشیده شده از کشتزارها و تپه های سبز است و تعداد تپه هایی که در این کشور وجود دارد به اندازه ای زیاد است که به کشور هزار تپه مشهور شده است.

طبیعت کشور روآندا

جالب است بدانید که سرچشمه ی رود نیل مشهور از یکی از جنگل های روآندا به نام نینگوه است، این رود از طریق رودهای مووگو و نیابارونگو به دریاچه ی مشهور ویکتوریا در تانزانیا می ریزد.

اقتصاد کشور روآندا

بعد از قتل عامی که در سال ۱۹۹۴ درروآندا اتفاق افتاد، اقتصاد آن به شدت افت کرد و همین باعث شد تا توانایی این کشور برای سرمایه گذاری کم شود و تولیدات در این کشور به شدت پایین بیاید. همانطور که امروز می بینیم، بازارهای اصلی این کشور چین، آلمان و سریلانکا هستند.

پول رایج این کشور، فرانک روآندا است و بخش بزرگ چرخه ی اقتصادی آن را کشاورزی تشکیل می دهد، از جمله محصولات تولیدی این کشور، موز سبز یا ماتوک، سیب زمینی شیرین، لوبیا، مانیوک، ذرت، گندم، چای و قهوه است. علاوه بر این ها، یکی از جنبه هایی که به سرعت در حال رشد در کشور روآندا است، صنعت گردشگری است، روآندا کشوری محبوب و امن برای توریست ها محسوب می شود.

اقتصاد کشور روآندا

زبان و فرهنگ مردم روآندا

زبان اصلی مردم این کشور روآندایی است که البته به دلیل تحت سلطه بودن، مردم این کشور به دو زبان آلمانی و فرانسوی هم مسلطند.

در مورد فرهنگشان هم باید گفت که جشن ها و سنت ها، پایکوبی ها و شادی ها جز جدایی ناپذیر از زندگی مردم این کشور است. وقتی به خانه های مردم این کشور نگاه می کنید، با دستباف های رنگارنگ بسیار زیبایی روبرو می شوید که در واقع نشانه از استعداد و توانایی ذاتی مردم روآندا در هنرهای دستی دارد.

مردم روآندا

اگر کنجکاو شدید تا به این کشور دوست داشتنی سفر کنید باید بدانید که روآندا در ایران سفارتخانه ندارد و نزدیکترین سفارتخانه روآندا به ایران در ترکیه قرار گرفته است. پیشنهاد می کنیم برای سفر به این کشور از تورهای مسافرتی استفاده کنید تا سفری راحت و ایمن داشته باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code