۵ سفر ماجراجویانه که هر کسی باید آن را امتحان کند

بهترین ماجراجویی ها

زندگی بدون تفریحات پر شور و هیجانی برای ماجراجویان، تکراری و خسته کننده است برای همین کوله بار سفر می بنند و به نقاط دنیا سفر می کنند تا با تجربه ماجراجویی های مختلف روزهای زندگی را متفاوت و جذاب کنند. الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از بهترین ماجراجویی های کشورهای دنیا آشنا شوید.

ماجراجویی

سافاری، شرق آفریقا

مطالب مرتبط:
ماجراجویی های مرگبار در ارتفاعات هولناک + تصویر
برای ماجراجویی های هیجان انگیز به کجا برویم؟

شرق آفریقا یکی از آخرین پناهگاه های شیر، فیل و گوریل و یکی از بهترین مکان های دنیا برای سافاری است. در این ناحیه پارک های ملی بزرگی تاسیس شده که در آنجا جانوران بزرگ می توانند آزادانه گردش کنند و دست هیچ انسانی هم به آن ها نرسد. شکار در بسیاری از کشورهای آفریقا ممنوع است اما سافاری های سنتی جای خود را به سافاری تماشای حیوانات داده است. زامبیا کشوری است که چندان در میان ماجراجویان معروف نیست و برای همین، بکر بودن خود را حفظ کره است. اینجا تنها کشوری است که ماجراجویان در آن همچنان پیاده به سافاری می روند.

سافاری در شرق آفریقا

فیل سواری، چیانگ مای

شهر چیانگ مای در شمال تایلند با هواپیما چند ساعتی بیشتر تا بانکوک فاصله ندارد اما دنیایش کاملا متفاوت است. در چیانگ مای می توانید سوار بر توک توک شوید و در این شهر شلوغ و پرهایاهو گردش و غذاهای محلی و خوشمزه را امتحان کنید. در عصرهای گرم بر روی کرجی ای از جنس چوب های بامبو به رودخانه بزنید، یک روز را با گشت و گذار در میان غارهای معروف بگذرانید و یا به یکی از روستاهای نزدیک بروید که در آنجا گردن دراز زنان جالب توجه است. اما در این شهر ماحراجویی ای که حتما باید آن را امتحان کنید فیل سواری است. در ابتدای حرکت فیل شاید سرتان کمی گیج برود اما کم کم به فیل سواری عادت می کنید.

فیل سواری در چیانگ مای

صخره نوردی، نیوزلند

در سرزمینی که سال هاست به زمین های صخره ای و ناهموارش معروف است اینکه به روی عرشه کشتی بروید و و نسیم خنک دریا را احساس کنید شاید برایتان چندان ماجراجویانه نباشد برای همین هم هست که صخره نوردان از نقاط مختلف دنیا به نیوزلند می آیند تا اوج هیجان صخره نوردی را تجربه کنند. آب و هوای خوب و تمیز و چشم اندازهای خیره کننده قله ها این ماجراجویی را برایتان لذت بخش تر می کند.

صخره نوردی در نیوزلند

سوار بر کشتی کروز، جزیره گالاپاگوس

داروین به گالاپاگوس رفت تا رفتار حیوانات وحشی و نادر را مطالعه کند چون هنوز دست آدم ها به منطقه بکر این جزایر نرسیده بود. جزایر بکر، دست نخورده و به دور از آلودگی گالاپاگوس بهشت عاشقان طبیعت و یکی از محافظت شده ترین محیط های طبیعی دنیاست. اگر دوست دارید موجوداتی مثل ایگوانا، فلامینگو، شیر دریایی، لاک پشت دریایی، وال، دولفین و پنگوئن را در هوای گرم و مرطوب اکوادور ببینید به آب های گالاپاگوس بروید. در میان این جزایر زیبا سوار بر کشتی کروز می توانید مدتی توقف و در آب های خنک شنا و یا در ساحل استراحت کنید.

سوار بر کشتی کروز

سورتمه سواری، اسکاندیناوی

سورتمه سواری در میان برف های نروژ و سوئد در حالی که ۵ سگ هاسکی سورتمه را به این طرف و آن طرف می کشانند می تواند خیلی جذاب و ماحراجویانه باشد. در این ماجراجویی از مسیرهای قدیمی در کنار رودخانه ها و ساختمان های قدیمی می گذرید و کوه های باشکوه نروژ را در دوردست می بینید. در هنگام عصر در خانه های روستایی استراحت می کنید و از غذاهای محلی لذت می برید.

سورتمه سواری
مشهور ترین دیوارهای جهان
قایق سواری در این رودخانه ها را حداقل یکبار امتحان کنید!
آشنایی با غذای مخصوص مادربزرگ های دنیا
آشنایی با ۸ پل معروف و نمادین جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code