چطور سفری ۳ روزه به دبی را برنامه ریزی کنیم؟

سفر ۳ روزه به دبی

برای فصل پاییز و یا در هر زمان از سال که بخواهید به دبی سفر کنید، ما در مجله الی گشت به شما برنامه سفر ۳ روزه به دبی را پیشنهاد می دهیم. می توانید به راحتی با برنامه ای که در ادامه به شما داده می شود، سفری عالی به دبی داشته باشید. در این مطلب جاذبه های مختلف دبی را به شما معرفی می کنیم، از زمان بازدید و مبلغ ورودی جاذبه ها مطلع می شوید و همچنین اطلاعاتی را در مورد اینکه کجا غذای خود را سفارش دهید به شما می دهیم. می توانید برای سفر به دبی بلیط هواپیما و یا هتل خود را از سایت الی گشت خریداری کنید. همچنین اپلیکیشن الی گشت بر روی گوشی هوشمند شما به شما اجازه می دهد تا تمام خریدهای مربوط به سفرهای خود را به راحتی انجام دهید. با اینکه سفر ۳ روزه به دبی برای دیدن تمام جاذبه ها و تفریحات هیجان انگیز دبی کافی نیست اما در این مطلب سعی می کنیم که بهترین برنامه سفر را برایتان معرفی کنیم.

برنامه روز اول

مطالب مرتبط:
پارک آبی آتلانتیس در دبی، نگاهی جدید به هیجان
آکواریوم دبی، بزرگترین آکواریوم سرپوشیده جهان
این ۱۱ کار را هرگز در دبی انجام ندهید!

 • صبح روز اول- بازدید از پالم جمیرا

پالم جمیرا در بین مناطق دیدنی دبی در سایت تریپدوایزر TripAdvisor امتیاز ۱۳ را از آن خود کرده است. این موضوع یعنی شما در سفر به دبی باید از این قسمت دیدن کنید. برای انتخاب محل اقامت و رزرو هتل در دبی گزینه های متعددی پیش رویتان است. با توجه به بودجه خود، هتلی را انتخاب کنید که از فرودگاه دبی در نهایت نیم ساعت یا کمتر رانندگی داشته باشد. پرواز خود را به دبی در صبح زود انجام دهید. با هتل خود ساعت ورودتان را از قبل هماهنگ کنید تا برای گرفتن اتاق و خوردن صبحانه در هتل مشکلی نداشته باشید. وسایل خود را در هتل گذاشته و پس از خوردن صبحانه آماده گشت و گذار در شهر مدرن دبی شوید.

سفر 3 روزه به دبی

پالم جمیرا مجمع الجزایری ساخته دست انسان و مصنوعی است که به شکل درخت نخل ساخته شده است. این منطقه یکی از مناطق مصنوعی برای سکونت در دبی بوده و با پیاده روی در آن می توانید از معماری زیبا، خانه های لوکس، هتل ها، مراکز تفریحی و رستوران ها دیدن کنید. می توانید در آتلانتیس د پالم Atlantis The Palm که در پالم جمیرا قرار دارد و در روز اول سفر ۳ روزه به دبی خود، به پارک آبی آکوآپارک بروید. اگر می خواهید در میان برگ های نخل و محله های آن بچرخید می توانید کایاک سواری کنید. برای چرخیدن به دور جزایر نیز، کروز تفریحی وجود دارد. چشم انداز جزایر پراکنده شده پالم جمیرا در دریا واقعا به یاد ماندنی است.

نکات:

 • یکی از روش های دیدن این جزایر، کروز اطراف آن است.
 • در این منطقه کافه ها و رستوران های متعدد و معروفی وجود دارد که می توانید در آن ها یک لیوان چای یا قهوه سفارش دهید.
 • یکی از روش های دیگر دیدن پالم جمیرا در سفر ۳ روزه به دبی، آن هم از دید پرنده، شرکت در اسکال دایوینگ و پریدن از ارتفاع ۴۰۰۰ متری بالای پالم جمیرا است.
 • زمان بازدید از این مجموعه را ۲ ساعت در نظر بگیرید.
سفر 3 روزه به دبی-بازدید از پالم جمیرا

 • ظهر روز اول- تفریحات آبی همانند فلای بوردینگ

ساحل کنار پالم جمیرا مکانی عالی برای انجام انواع ورزش های آبی از جمله فلای بوردینگ است. این ورزش در ساحل دبی طرفدار بسیاری دارد. با شرکت در این ورزش می توانید با استفاده از صفحه و کفش های مخصوص در بالای آب به پرواز در بیایید.حتی به ارتفاع ۱۰ متری بروید. هیجان ورزش فلای بوردینگ را در سفر ۳ روزه دبی و در این ساحل، از دست ندهید! این ورزش نیز حدودا ۱ یا ۲ ساعت زمان می برد. ناهار را نیز در همین منطقه و رستوران های مطرح اینجا سفارش دهید. برای آشنایی با خوشمزه ترین غذاهای دبی می توانید به مطلب آن در مجله الی گشت مراجعه کنید.

سفر 3 روزه به دبی-فلای بوردینگ

 • بعد از ظهر روز اول- شرکت در سافاری صحرا

با یک سافاری بیابانی در دبی، هیجان و تفریح روز اول سفر خود را کامل کنید. در یکی از اردوگاه های کویری دبی می توانید در فعالیت هایی مانند شتر سواری، سرسره بازی بر روی شن های روان یا سند بوردینگ شرکت کنید. شام را در این محل سفارش دهید. در زیر آسمان پر ستاره و در رستوران های بومی اطراف کویر از شامی بوفه ای لذت ببرید و در نهایت به هتل برگردید.

 • این فعالیت ۳ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد. لیست شرکت هایی که چنین سافاری هایی را برگزار می کنند را می توانید از هتل خود و یا اینترنت پیدا کنید.
سفر 3 روزه به دبی-سافاری صحرا

برنامه روز دوم

 • صبح روز دوم- بازدید از منطقه بستاکیه

روز دوم خود را با رفتن به محوطه قدیمی بستاکیه Bastakiya شروع کنید. این منطقه در بین نهر دبی و ناحیه بور دبی Bur Dubai قرار گرفته است. این ناحیه مربوط به آن دورانی می شود که دبی تنها یک روستای کوچک ماهیگیری در کنار خلیج فارس است. خیابان های باریک و پر پیچ و خم بستاکیه از بادگیرهای قدیمی پر بوده و منظره زیبایی را به وجود آورده است. بیشتر بناها به رستوران و گالری تبدیل شده اند. در بازار اینجا می توانید بهترین پارچه ها را خریداری کنید. حتی در تور قایق های سنتی نیز شرکت کنید. یک ساعت برای دیدن این ناحیه در سفر ۳ روزه به دبی وقت بگذارید.

سفر 3 روزه به دبی-بازدید از منطقه بستاکیه

 • ظهر روز دوم- بازدید از پارک آبی آکواونچر

بعد از پیاده روی در محله بستاکیه و بودن در زیر آفتاب داغ، رفتن به پارک آبی آکواونچر بهترین گزینه است. این پارک آبی در بازوی بیرونی پالم جمیرا در آتلانتیس واقع شده و هر روزه از ساعت ۱۰ صبح تا هنگام غروب باز است. زمانی حدود ۳ تا ۵ ساعت را در این پارک به تفریح بگذرانید. یادتان باشد که ناهار را قبل از رفتن به پارک سفارش دهید. با این حال اگر نتوانستید، در پارک نیز رستوران ها و کافه های متعددی برای سفارش غذا وجود دارد.

سفر 5 روزه به دبی-پارک آبی آکواونچر

 • بعد از ظهر روز دوم- کروز و شام در نهر دبی

بعد از ظهری آرام را در کروز نهر دبی سپری کنید. غروب دبی را بر روی نهر تماشا کنید و در عین حال شام خود را سفارش دهید. نهر دبی کانال آبی با طول ۳ کیلومتر است که به خلیج فارس می رسد. در هر نقطه از دبی که باشید می توانید خود را به قایق های تفریحی نهر دبی برسانید. با گردش در میان کانال می توانید از دور بسیاری از جاذبه های دبی را ببینید. این کروز حداقل ۲ ساعت زمان می برد.

سفر 3 روزه به دبی-کروز

برنامه روز سوم

 • صبح روز سوم- پرواز با بالون و خرید در دبی مال

در حال حاضر، یکی از سرگرمی مورد علاقه گردشگران در دبی، سوار شدن در بالون و پرواز با آن است. برای این تفریح باید به مناطق کویری و صحرا بروید. این پروازها به دور از سر و صدای شهر و بر روی زمین صاف کویر انجام می شوند. می توانید در سفر ۳ روزه به دبی و در روز سوم خود را با بالون به ارتفاع ۱۲۰۰ متری بالای زمین برسانید. در نمای دوردست می توانید نمایی از شهر و خلیج فارس را ببینید. ۳ ساعت برای این تفریح زمان بگذارید. برای صرف ناهار و خرید به مرکز خرید دبی مال بروید. اکنون زمان خرید است. با متروهای تندرو و حمل و نقل عمومی و راحت در دبی به راحتی خود را به دبی مال برسانید. اگر تعداتان به ۵ نفر می رسد، می توانید تاکسی بگیرید. هزینه کرایه تاکسی یا مترو در این صورت برای شما یکسان تمام خواهد شد. این مرکز خرید پنج شنبه تا شنبه تنها ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح باز بوده و در باقی روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز می باشد. برای آشنایی با این مرکز خرید به مطلب مرکز خرید دبی مال در مجله اینترنتی الی گشت بروید.

سفر و خرید در دبی

 • ظهر روز سوم- بازدید از برج خلیفه

برج خلیفه نیاز به معرفی ندارد. چرا که بلندترین ساختمان جهان است. ارتفاع آن ۸۲۹٫۸ متر بوده و می توانید در سفر ۳ روزه به دبی برای تماشای شهر، به بالای آن بروید. سالانه حدود ۲ میلیون نفر از این برج دیدن می کنند و خود را به بلندترین نقطه در جهان در طبقه ۱۲۴ و ۱۲۵ برج خلیفه می رسانند. برای بازدید آن، حدود ۱ ساعت و نیم در نظر بگیرید. ورود به آن از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۱ شب امکانپذیر است.

 • سعی کنید بلیط ورودی آن را انلاین خریداری کنید.
سفر 3 روزه به دبی-برج خلیفه

 • بعد از ظهر روز سوم- بازدید از فواره های رقصان دبی

در نهایت سفر ۳ روزه به دبی خود را با تماشای آرامش بخش فواره های دبی به پایان برسانید. این فواره ها درست در کنار برج خلیفه قرار گرفته اند. نمایش فواره ها و پرتاب آب حتی به ارتفاع ۱۰۰ متری از ساعت ۶ بعد از ظهر شروع شده و هر نیم ساعت اجرا می شود. رایگان از این نمایش ناب لذت ببرید و در نهایت با ترانسفر به سمت فرودگاه با دبی خداحافظی کنید.

منبع: maketimetoseetheworld.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد