چطور سفری ۵ روزه به هند را برنامه ریزی کنیم؟

سفر ۵ روزه به هند

بسیاری از گردشگران برای سفر ۵ روزه به هند برنامه ریزی می کنند. دیدن ۳ شهر مهم هند به نام های دهلی، آگرا و جیپور که از آن به مثلث طلایی یاد می شود، در این برنامه اهمیت دارد. سفر به هند می تواند چشمان شما را به سمت زیبایی های دنیا باز کند. زندگی متفاوت مردمان هند و عجین شدن آن ها، با دنیاهای متفاوت هر قوم و قبیله ای در این کشور، گردشگران بسیاری را راهی آن می نماید. با این وجود در الی گشت تمام سعی خود را می کنیم که شما را با جاذبه های بکرتری در این شهرها آشنا نماییم و برنامه ای مفصل تر به شما معرفی کنیم. اگر جدای از تور هند الی گشت، به تنهایی قصد سفر به هند را دارید، نیز می توانید همچنان برنامه سفر ۵ روزه به هند را پیگیری کرده و بر اساس آن در سفر پیش بروید. در ادامه برنامه را خواهید خواند:

روز اول- گشت و گذار در منطقه دهلی قدیم و نظام الدین

مطالب مرتبط:
کاخ دیدنی جهانگیر آگرا در هند
۴ بازار محلی آگرای هند که زمان در آنها یخ زده است
چطور سفر ۱۰ روزه به هند را برنامه ریزی کنیم؟

جدای از بازدید از نقاط شاخص و جاذبه های هند در ۳ شهر دهلی، آگرا و جیپور، به شما پیشنهاد می دهیم که در هر شهر، فعالیت های دیگری را که به شما پیشنهاد می دهیم را، دنبال کنید. اگر راهنما و تورلیدر دارید، چه بهتر است که از او بخواهید تا شما را به مناطق نام برده در این مطلب ببرد یا اینکه خود یک ریکشاو با راننده ای پر تجربه بگیرید تا راجع به هر مکانی که به آنحا سفر می کنید به شما اطلاعاتی را نیز ارائه دهد. رانندگان ریکشاوها و تاکسی ها، در هند می توانند راهنمایان خوبی باشند.

شهر دهلی تاریخی ترین، پر رنگ و لعاب ترین و پر کنتراست ترین شهرهای دنیا است.این شهر به دو ناحیه و منطقه بسیار مهم تقسیم شده است: دهلی قدیم با جاذبه های قدیمی مغول و دهلی نو، شهری است که در زمان استعمار انگلستان ساخته شده است.

سفر 5 روزه به هند-بازارهای دهلی

صبح روز گشت خود را با گشت در دهلی قدیم بگذرانید. به راج گات Raj Ghat بروید. راج گات یادبودی برای ماهاتما گاندی است که در نزدیکی محله چاندنی چوک Chandni Chowk. قرار دارد. در این ناحیه می توانید سری به بازار نقره و جواهرات هندی بزنید یا حتی در بازار ادویه آن عطرهای دل انگیز ادویه های هندی را بو بکشید.

در این روز از سفر ۵ روزه به هند سری به خیابان باریک نظام الدین بزنید. محله نظام الدین، محله ای برای صوفیان و دراویش هندی است. می توانید از جوانان این محله برای راهنمایی و توضیح راجع به مراسمات و سنن آن ها درخواست کمک دهید. محله نظام الدین تلفیقی از دنیای قدیم و جدید امروز در میان مردمان هند است. می توانید بناهای تاریخی را هم در این محله ببینید. در این منطقه حتما با دیگر گردشگران به دیدن نظام الدین درگاه the Nizamuddin Dargah بروید. این مکان مقدس، پر از عبادت کنندگان است که دعا می خوانند. همچنین در اطراف آن می توانید در رستوران ها کباب و دیگر غذاهای هندی را برای شام سفارش داده و یا در بازار پر جنب و جوش آن قدم بزنید.

سفر 5 روزه به هند-صنایع دستی هند

روز دوم- پرواز از دهلی به جیپور، شهر معروف صورتی هند

در روز دوم به سمت جیپور بروید. می توانید روش های مختلف حمل و نقل در هند را بررسی کرده  بهترین روش را برای خود در نظر بگیرید. عموما این مسیر حدود ۵ ساعت طول می کشد. بنابراین اگر می خواهید که از روز خود در سفر ۵ روزه به هند نهایت استفاده را ببرید، بهتر است که حرکت خود را در شب هنگام رزرو کنید تا صبح زود به شهر صورتی وارد شوید. دلیل این نامگذاری برای جیپور، رنگ بناهای تاریخی جیپور در محله قدیمی این شهر است. این شهر پایتخت دروازه های راجستان است. برای ۲ شب در این شهر هتل بگیرید. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های جیپور به دیگر مطالب ما در مجله مراجعه کنید. اما پیشنهاد ویژه ما در سفر ۵ روزه به هند، این است که به دیدن جوامع کوچک و مدارس بروید. در این مدارس، شروع به انجام پروژه های بیوگاز و اورگانیک کرده اند و به کشاورزی می پردازند. می توانید بیشتر با این جوامع آشنا شوید. حتی می توانید در این مدارس و خوابگاه های آن، اتاقی ساده به همراه این گروه رزرو کنید. در این انجمن ها سرویس های بهداشتی و حمام ها مشترک هستند. بسیاری از تورهای جیپور در مرکز شهر، اقامت خود را انتخاب می کنند تا به جاذبه های شهر بیشتر نزدیک باشند اما اگر به تنهایی این برنامه را دنبال می کنید می توانید در مناطق اطراف و روستایی شهر اقامت بگیرید.

سفر 5 روزه به هند-جیپور

روز سوم- بازدید از صنایع دستی جیپور و قلعه ها در روز سوم

در این روز به دیدن هوا محل، قلعه امبر the Amber Fort و بازار شهر بروید. در این قلعه می توانید گردشگران و توریستان بسیاری را سوار شده بر فیل های بزرگ ببینید که از تپه بالا می روند و وارد قلعه می شوند. می توانید فیل سوار شوید یا با ماشین از این تپه بالا رفته و از قلعه بازدید داشته باشید. برای دیدن این قلعه خارج از شهر جیپور، حدود ۲ تا ۳ ساعت را در نظر بگیرید. حتما با خود بطری آب معدنی به همراه داشته باشید. پس از آن، در بازار جیپور، از هنرمندان خانم صنایع دستی بخواهید که به شما روش چاپ بر روی پارچه را بیاموزند. ناهار را در بازار بخورید. برای عصر نیز به دیدن عبادتگاه میمون ها بروید. مراقب میمون های پررو باشید. هر چند که اینجا عبادتگاه میمون هاست اما مراقب وسایل خود باشید. این زمان از سفر ۵ روزه به هند را با سپری کردن اوقات خود در آرامش این مکان، به پشت بام این بنا بروید و غروب جیپور را از آن بالا، تماشا کنید.

بازدید از جیپور

روز چهارم- جیپور به آگرا، خانه تاج محل

صبح روز چهارم سفر ۵ روزه به هند را نیز در جیپور سپری کنید. می توانید به دیدن بناهای تاریخی دیگری همچون دیگر قلعه های این شهر بروید. سپس بعد از تحویل دادن اتاق خود در هتل، به سمت آگرا حرکت کنید. اگر می خواهید زیاد در راه ها اذیت نشوید، با ماشین مسیر خود را ادامه دهید. پروازهای ارزان قیمت جیپور به آگرا نیز یکی از گزینه های عالی برای سفر بین دو شهر است. عصر به این شهر می رسید. بهتر است ابتدا مقدمات گرفتن اتاق خود در هتل را انجام دهید. اگر وقتی ماند، برای شام به بازارهای محلی آگرا همانند بازار سادار، بازار راجا کی ماندی و … بروید. برای خانواده و خودتان سوغاتی هایی همچون پارچه های رنگارنگ هندی، دستنبد ها یا گوشواره های هندی، زیورآلات و دیگر صنایع دستی هند را بخرید. می توانید از دستفروشانی که موجه می آیند و بیشتر مردم هند از آن ها خرید می کنند کمی غذای خیابانی هند را امتحان کنید. برای شام به رستوران معروف چات گالی chaat gali در بازار سدر Sadar Bazaar بروید. در نهایت شب زود بخوابید تا برای بازدید از بنای تاریخ تاج محل در صبح زود آماده باشید.

سفر 5 روزه به هند-آگرا

روز پنجم- بازدید از تاج محل و بازگشت به دهلی

بهترین زمان برای بازدید از تاج محل صبح زود و آن هم زمانی است که هنوز جمعیت بی شمار گردشگران وارد آن نشده اند. در ضمن تماشای نور صبحگاهی بر روی سنگ های سفید و مرمرین تاج محل زیبایی به خصوصی به آن می بخشد. با بالا آمدن خورشید، رنگ نمای سنگ های تاج محل نیز تغییر می کند. بهترین عکس ها را در این زمان از تاج نحل بگیرید. با راهنما همراه باشید و توضیحات تاریخی او را در مورد این بنای تاریخی و دلیل ساختن آن بشنوید. این بنای تاریخی توسط امپراطور مغول و مسلمان به نام شاه جهان در سال ۱۶۳۱ برای ملکه اش ممتاز محل ساخته شده است. کاخ سرخ و قرمز خود شاه جهان را نیز می توانید در نزدیکی تاج محل بازدید کنید. بازدید از هند با دیدن مشهورترین بنای ان یعنی تاج محل تکمیل می شود. هیچ گردشگری را پیدا نمی کنید که به هند سفر کرده باشد اما به دیدن این بنای تاریخی مشهور نرفته باشد.

بعد از بازدید از این بنا، در کافه نزدیک آن که توسط قربانیان حملات اسیدی راه اندازی شده است،قهوه ای سفارش دهید. کتاب بخوانید یا با کافه داران هم صحبت شوید و ماجراهای آن ها را بشنوید. در نهایت در ادامه روز به سمت دهلی حرکت کنید.

سفر 5 روزه به هند-تاج محل

پس از رسیدن به دهلی شاید مجبور باشید که مستقیم خود را به فرودگاه ایندیرا گاندی برسانید تا از پرواز جا نمانید. کمی اتفاقات خوش آیند خود را در فرودگاه قبل از سوار شدن به هواپیما مرور کنید. فرودگاه ایندیرا گاندی هند مکانی است که شما باید با کشورشگفتی ها خداحافظی کنید. در پایان سفر ۵ روزه به هند به شما پیشنهاد می دهیم که حتما خاطرات خود را در دفتری یادداشت کنید. سفرنامه ای از سفر خود تهیه کنید و اگر با تورهای الی گشت سفر می کنید بسیار خوشحال خواهیم شد که سفرنامه های شما را در مجله اینترنتی الی گشت بخوانیم. می توانید برای ما کامنت گذاشته و از خاطرات و تجربه های سفر به هند خود برای ما بنویسید.

منبع: kimkim.com

  1. Ali

    عالی بود.ولی بااین افزایش قیمت دلاروگرانی افسارگسیخته امکان مسافرت به هندوجوددارد؟مسافرتی که حداقل نیاز به ده میلیون تومان پول دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد