سیر و سیاحت با ما چه می کند؟ (بخش سوم)

تاثیرات سفر رفتن به روی انسان

از کارهای تکراری زندگی روزمره که خسته می شویم، صبح ها و شب هایی که دیگر ریتمی شبیه بهم پیدا کرده و آدمهای هر روزه ای که باید با آنها سر و کله بزنیم همگی گاهی ما را به جایی می رسانند که یک روز صبح می بینیم دیگر دلمان نمی خواهد زندگی را آغاز کنیم. چسبیده به تخت به سقف زل می زنیم و فکر می کنیم که برای رهایی از این وضع چه می شود کرد. سفر همیشه لذت بخش و شادی آور است.
قدم زدن در طبیعت شاداب، روبرو شدن با آثار باستانی تمدن های دیگر، آرمیدن در ساحل آرامش، ارتباط با انسان هایی که فرهنگی متفاوت از ما دارند و آشنا شدن با محیط های جدید و ناآشنا می تواند ما را از ملالت و کسلی روزها جدا کند و جز اینکه فضای لحظه لحظه مان را عوض می کند کاری می کند تا مدتها ذایقه مان پاک باشد و به این زودی ها با اندک چیز مکدر نشود. در این مطلب الی گشت قصد دارید به خوشی هایی که یک سفر خوب می تواند برای ما به ارمغان داشته باشد بپردازد.

مطالب مرتبط:
سیر و سیاحت با ما چه می کند؟ (بخش اول)
سیر و سیاحت با ما چه می کند؟ (بخش دوم)
سفر کردن

شما در سفر به چالش های مختلفی دعوت خواهید شد

زندگی های تکراری معمولا چالش های چندانی را پیش روی ما قرار نمی دهد. با وارد شدن به مسیر سفر چالش ها یکی یکی خودشان را نشان می دهند. بطور مثال گاهی در هنگام غذا خوردن یا استراحت در سفر چالش هایی به وجود می آیند که باید با آنها روبرو شد.

سفر همه چیز را تغییر می دهد

در سفر نمی توان طبق همان برنامه ریزی های عادی زندگی کرد. همه چیز تحت تاثیر سفر قرار می گیرد. شلوغی جاده یا شرایط آب و هوایی بر روال عادی زندگی شما اثر می گذارد. باید سعی کنید خودتان را با مسائل وفق دهید و این گونه از سفرتان لذت ببرید. یادتان باشد که هیچ چیز مثل گذشته نخواهد بود.

سفر رویاهای تان را به حقیقت تبدیل می کند

شما رویاهایی را برای خود در سر می پرورانید، درباره آن خیالبافی کرده و برای رسیدن به آن تلاش می کنید. شاید تنها راه رسیدن به این رویاها، پا نهادن در راه یک سفر باشد. سفری که در آن بتوانید رویای تان را لمس کرده و لذتش را ببرید. منتظر چه هستید؟ برنامه ریزی کنید و به سوی رویا های تان بتازید.

سفر و ثبت خاطرات

واقعیت این است که هیچ چیز به اندازه سفر نمی تواند برای افراد خاطره ساز باشد. هر لحظه و هر مکانی می تواند خاطره ای تازه برای شما رقم بزند و این امر باعث می شود در انتهای سفر، کوله باری از تجربیات و اتفاق های تازه پیش روی تان باشد.

 سفر غذای مغز شما

شاید مسائل مختلف زندگی، ذهن شما را خسته کرده و یا توان بهتر فکر کردن و پیشرفت را از شما سلب کرده باشد. خوب است بدانید که یکی از بهترین روش ها برای خروج از این وضعیت، سفر کردن و وارد شدن به یک محیط تازه می باشد.

دو هفته ژاپن گردی (بخش اول)
۹ گزینه ی خوب برای تعطیلاتی فوق العاده در پاتایا
چگونه یک سفرنامه بنویسیم؟
تمدن ها و حکومت های چینی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code