شهرهای اسرارآمیزی که در زیر آب هستند!

معروفترین شهرهای زیر آب

همیشه دنیای زیر آب و هر آنچه که در آن بوده برای انسان ها اسرارآمیز بوده است. شهرهایی در دنیا در زیر آب وجود دارند که در شرایط خیلی خاص و عجیبی کشف شده اند.  تمدن های کهن و پیشرفته ای که در زیر آب می زیسته اند و دانشمندان اصلا انتظار مواجه شدن با چنین تمدن های پیشرفته ای را نداشته اند. در این مطلب از الی گشت تعدادی معروفترین شهرهای زیرآب به شما معرفی می شوند که در مکان های اسرارآمیز و غیر قابل پیش بینی ای کشف شده اند.

معروفترین شهرهای زیر آب

بنای Yonaguni

مطالب مرتبط:
خلیج عجیب روسی بطری را به سنگریزه رنگارنگ تبدیل می کند+ تصویر
تصاویری عجیب از روز و شب استانبول در یک قاب!

دانشمندان هنوز نتوانسته اند با هم به توافق برسند که بنای Yonaguni ساخته دست بشر است و یا یک مجموعه ی پیچیده است که توسط  طبیعت بوجود آمده است. آنها می گویند اگر این بنای سنگی عظیم، یادگاری از تمدن های گذشته باشد، توسط انسان های پیچیده و بسیار پیشرفته ای ساخته شده است که در ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ سال پیش زندگی می کرده اند که این موضوع کمی غیر عادی است.

خرابه های این بنا در سال ۱۹۸۶، توسط غواصان در نزدیکی جزیره Yonaguni Jima در ژاپن کشف شد. دانشمندان بر این باورند که این شهر ۲۰۰۰ سال پیش در اثر زلزله ای غرق شده و  به زیر آب فرو رفته است. دلایلی که دانشمندان این سازه را به انسان ها ربط می دهند، وجود زوایای خاص در معماری این بنا، وجود راه پله و پتانسیل های فرهنگی و نمادهایی از انسان ها و حیوان ها در نمای بنا است.

بنای Yonaguni

کاخ کلئوپاترا (Cleopatra’s Palace)

کلئوپاترا نام آخرین فرعون مصر بوده که در حدود ۲ دهه روی شهر الکساندریا فرمانروایی می کرده است. البته در طی زلزله ای این مکان ۱۴ قرن پیش زیر آب محو شد. در سال ۱۹۹۶ کاخ کلئوپاترا توسط یک تیم غواصی دوباره کشف شد و علاه بر این مقادیر بسیار زیادی از وسایل ساخت انسان هم در اطراف آن پیدا شد که شامل مجسمه ی سلطنتی، جواهرات بی مانند، سکه و اشیا باارزش دیگر است.

کاخ کلئوپاترا

پاولوپنری (Pavlopetri)

یکی از قدیمی ترین شهرهای غرق شده ی دنیا، پاولوپتری است که در اعماق دریای مدیترانه و در نزدیکی یونان قرار دارد و قدمت آن به ۵۰۰۰ سال پیش تخمین زده شده است. بعضی از افراد بر این عقیده اند که این شهر، شهر گمشده ی اسطوره ای آتلانتیس است چرا که اولین شهر زیر آبی ای است که از افسانه اش قدیمی تر است. این شهر در سال ۱۹۶۷ توسط نیکولاس فلمینگ و تیم باستان شناسی اش از دانشگاه کمبریج کشف شد و یافته های آنها به عنوان بزرگترین یافته های عصر برنز شناخته می شود.

پاولوپتری به اندازه ای منحصر بفرد است که حتی تمام خیابان ها، کوچه ها، ساختمان ها، حیاط ها، گورستان ها و حتی مکان های مذهبی آن تماما مشخص و واضح هستند.

.

پاولوپنری

شهر شیر (Lion City)

وقتی یک شهر به طور عمد غرق می شود و به دست فراموشی سپرده می شود، باید چه کرد؟ در چین شهری به نام Shicheng وجود دارد که به «آتلانتیس شرق» مشهور است. این شهر بصورت عمدی و به دست دولت در سال ۱۹۵۹ غرق شد و تا سال ۲۰۰۱ بدست فراموشی سپرده شد. معماری خانه های این شهر از خاندان های MING و QING که ۶۰۰ سال پیش بر آنجا حکومت می کرده اند گرفته شده و حالا این شهر غرق شده به یک بهشت واقعی برای توریست های ماجراجو تبدیل شده است.

شهر شیر

منبع: grunge.com

چرا به سواحل وارنا ماسه های طلایی می گویند؟
۴ دلیل برای سفر به دانمارک
به پاپوا گینه نو سرزمین قبایل خوش آمدید
۸ مورد از جاذبه های دیدنی کنگو که درباره آن ها چیزی نمی دانید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code