شهرهای دنیا را از بالا ببینید + تصویر

گشتن شهر و دیدن جاههای مختلف آن از روی زمین بسیار لذتبخش است. این گشت و گذار باعث می شود که رفتارها و فرهنگ مردم آن شهر را از نزدیک ببنید و با آن آشنا شوید. اما دیدن شهر از بالا کاملا داستانی متفاوت است. حتی اگر تصویر هوایی از شهری که مدت هاست در آن زندگی می کنید را به شما نشان دهند ممکن است نتوانید آن را تشخیص دهید. به هر حال، هر کسی شانس این را ندارد تا شهر را از بالا نگاه کند. خوشبخانه تیمی از عکاسان روسی «ایر پانو» به آسمان رفتند تا قسمت های مختلف زمین را از آسمان به شما نشان دهند. من به شدت تحت تاثیر این عکس های جذاب قرار گرفتم و تصمیم گرفتم در این پست این عکس ها را به شما هم نشان دهم. اگر کنجکاو شدید که نمای شهرهای دنیا از بالا را ببینید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
جلوه ای متفاوت از ساختمان های دیدنی آلمان
آوازه ساختمان های بلند و مشهور در جهان

پاریس، فرانسه

پاریس، پایتخت فرانسه از معروف ترین مقاصد گردشگری جهان است و سالانه حدود ۴۵ میلیون گردشگر مختلف از سراسر دنیا به این شهر سفر می کنند. این شهر که سرسبزترین پایتخت اروپاست بناهای معروفی دارد که مطمئنا دیدن آن ها از بالا برای شما جذابیت زیادی دارد.

پاریس

دبی، امارات

دبی بزرگ ترین کشور امارات است. در هنگام ورود به این شهر اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند آسمان خراش های این شهر است که سر از ابرها در آورده اند. حالا در این عکس می توانید نمایی هوایی از این آسمان خراش ها داشته باشید.

دبی

کلیسای ساگرادا فامیلیا، بارسلونا، اسپانیا

بارسلونا بعد از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیاست این شهر از مقاصد مهم فرهنگی و از مقاصد اصلی گردشگری جهان است. کلیسای ساگرادا فامیلیا در این شهر نه فقط مکانی مذهبی بلکه جاذبه ای گردشگری است.

بارسلونا

آمستردام، هلند

آمستردام بزرگ ترین شهر هلند است و نزدیک به یک میلیون جمعیت دارد. این شهر هر سال بیش از ۴ میلیون گردشگر دارد و در آن  می توانید با قایق سواری در کانال های آب آن از مقابل ساختمان های معروف  رد شوید.

آمستردام

سیاتل، آمریکا

سیاتل از شهرهای بزرگ ایالت واشینگتن آمریک و بزرگ ترین شهر شمال غربی اقیانوس آرام است. این شهر با فضای آرام و دوستانه خود طبیعت و معماری زیبایی دارد.

سیاتللا پلاتا، آرژانتین

شکل شهر لا پلاتا به صورت چهار گوش است، یک پارک مرکزی و دو خیابان اصلی مورب دارد.

لا پلاتا

ریو دو ژانیرو، برزیل

ریو دوژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل است. سه ساحل دارد که موج سواران زیادی در آنجا موج سواری می کنند. تندیس مسیح در این شهر سومین مجسمه بزرگ دنیاست.

ریو دو ژانیرو

لیما، پرو

لیما پایتخت کشور پرو در آمریکای جنوبی است. این شهر از شهرهای ساحلی است که در کنار اقیانوس آرام قرار دارد.

لیما

کلیسای جامع سنت باسیل، مسکو، روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل در مرکز مسکو در میدان سرخ قرار دارد. این کلیسا قدمتی ۴۵۰ ساله دارد در سال ۱۹۹۰ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب روسیه شناخته شد.

سنت باسیل

پارک مرکزی، نیویورک، آمریکا

پارک مرکزی نیویورک با مساحت ۳۴۲ هکتار، اولین پارک مدرن در آمریکا است. شکل ظاهری این پارک مستطیلی است و در مرکز منطقه منهتن قرار گرفته است. این پارک دریاچه ای به مساحت ۶۰/۷ هکتار دارد و هر سال حدود ۲۵ میلیون نفر از آن دیدن می کنند.

پارک مرکزی نیویورک

منبع: designswan.com

کلیسای ولسی، تنها باقی مانده وایکینگ ها در گرینلند
کلیسای ولسی، تنها باقی مانده وایکینگ ها در گرینلند
با خطرناک ترین جاده های ایران آشنا شوید
با خطرناک ترین جاده های ایران آشنا شوید
تابلوهای عبور و مرور برای حیوانات!
تابلوهای عبور و مرور برای حیوانات!
جاذبه های معروف کردستان
جاذبه های معروف کردستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code