alexaa

شهرهای دوچرخه دوست جهان

۵ شهر دوچرخه دوست

شهر دوچرخه دوست شهری است که در آن دوچرخه سواران با وسایل نقلیه موتوری رقابتی ندارند. برای عابرای پیاده خیلی راحت است که سوار بر دوچرخه شوند و پول بنزین، بیمه ماشین و خیلی از خرج های اتومبیل را پس انداز کنند. دوچرخه سواری به سلامتی شهروندان کمک می کند و کیفیت هوای شهر را هم بالا می برد، همچنین برای گردشگران این امکان را بوجود می آورد که براحتی در شهر سفر کنند و به گشت و گذار بپردازند. با الی گشت همراه باشید تا شما را با شهرهای دوچرخه دوست آشنا کنیم.

مطالب مرتبط:
یک مسیر ویژه دوچرخه ‌سواری در کوه ‌های آلپ فرانسه
دوچرخه سواری، اسکی و قایق سواری در ایتالیا

آمستردام

آمستردام شاید مشهورترین شهر در استفاده از دوچرخه باشد. در این شهر امکاناتی مثل مسیر مخصوص برای دوچرخه سواران، جای مخصوص برای پارک دوچرخه در شهر و حتی گاراژهایی برای دوچرخه در نظر گرفته شده است. به دلیل آسانی رفت و آمد با این دوچرخه ها، تعداد دوچرخه ها از تعداد مردم این شهر هم بیشتر است. در این شهر مردم از هر شغل و سنی از دوچرخه استفاده می کنند چون دوچرخه سواری از رانندگی در شهر آسان تر است. متاسفانه در آمستردام دوچرخه ها زیاد به سرقت می روند به همین دلیل باید دوچرخه را در گاراژهای امن پارک کرد.

آمستردام

توکیو

در توکیو دوچرخه سواری روشی عالی هم برای رفت و آمد و هم برای گشت و گذار در شهر می باشد. در پارک های سر سبز این شهر دوچرخه سوران بسیاری را مشاهده می کنید. مثل دیگر شهرهای دوچرخه دوست جهان، این شهر ایستگاه های مختلفی برای کرایه دوچرخه و مغازه های مختلفی برای خرید و تعمیر دوچرخه دارد.

پاریس

تصاویر رمانتیکی از فرانسه وجود دارد که در آن ها شخصی دوچرخه سوار در گوشه ای از تصویر به آرامی مشغول رکاب زدن دوچرخه است. این شهر خطوط ویژه دوچرخه سواری و جایگاه های کرایه دوچرخه دارد که امکان استفاده از دوچرخه را برای همه آسان می کند. امروزه مسیرهای دوچرخه سواری گسترش بیشتری در شهر پیدا کرده اند. برای ترویج دوچرخه سواری بعنون راهی برای دوستی با طبیعت، روزهای یکشنبه بعضی از خیابان ها به روی اتومبیل ها بسته شده اما به روی دوچرخه سوران باز است.

پاریس

پکن

پکن تاریخ درازی در استفاده از دوچرخه دارد. با وجودیکه تعداد دوچرخه سواران در حال کاهش است و هوای این شهر آلوده است اما همچنان رفت و آمد در شهر با دوچرخه آسان است. به دلیل اینکه این شهر نواحی کوهستانی کمی دارد دوچرخه سواری و رکاب زدن کار سختی نیست و راه ها و مسیرهای زیادی در شهر برای دوچرخه وجود دارد که گاهی وسیل نقلیه سبک هم در این مسیر وارد می شوند . مسئولان این شهر به دلیل آلودگی هوا شهروندان را به استفاده از دوچرخه تشویق می کنند اما این شهر نسبت به دیگر شهرهای شهرهای دوچرخه دوست، دوچرخه سواران کمتری دارد.

بارسلونا

بارسلونا شهری است که در آن گردشگران به راحتی از دوچرخه استفاده می کنند. مسیرهای خوش منطره زیادی برای دوچرخه سواری وجود دارد که بعضی رفت و آمد آسان و بعضی رفت و آمد سختی دارند. در این شهر نیز مغازه های دوچرخه سواری و ایستگاه های کرایه، دسترسی به این وسیله را آسان کرده است و حتی تورهای دوچرخه سواری هم توسط بعضی از شرکت ها در شهر انچام می شود. در بارسلونا  مسیرهای شهری دوچرخه سواران را برای خرید، گردش و … به مسیرهای اصلی شهر سوق می دهد.

منبع: touropia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد