بلیط هواپیما

۱۰ راه برای گرفتن صندلی بهتر در هواپیما

بهترین صندلی هواپیما

.با الی گشت همراه باشید تا با راه های گرفتن صندلی بهتر در هواپیما آشنا شوید

مطالب مرتبط:
چطور بهترین صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟
اگر تلفن همراهتان را در هواپیما خاموش نکنید چه اتفاقی می افتد؟
هواپیما

۱٫ عضو یک برنامه Frequent Flier شوید

این بهترین و قابل اطمینان ترین روشی است که می توانید برای گرفتن صندلی های خوب استفاده کنید. اگر هنگام رزرو بلیت، شماره ی عضویت خود در این برنامه را وارد نمایید، از شانس بسیار بالایی برخوردار خواهید بود، به خصوص اگر جزو مشتریان وفادار و مهم باشید. اگر هنگام ورود به فرودگاه، هنوز صندلی تان مشخص نشده است، شماره عضویت خود در این برنامه را به پذیرش اطلاع دهید.

۲٫ بلیت های خود را زود خریداری کنید

تعداد صندلی هایی که از قبل شماره شان مشخص شده باشد، با نزدیک شدن به تاریخ پرواز کاهش می یابد. اگر می توانید بهتر است بلیت خود را چند هفته زودتر بخرید، در غیر این صورت، باید هر چه سریع تر به طور اینترنتی نسبت به انتخاب شماره صندلی خود اقدام نمایید؛ و یا اگر به اینترنت دسترسی ندارید، به محض ورود به فرودگاه به پذیرش مراجعه کنید.

۳٫ توجه داشته باشید که می توانید صندلی بهتری هم بخرید

امروزه بسیاری از شرکت های هواپیمایی به شما اجازه می دهند به ازای پرداخت مبلغی بیشتر، صندلی هایی راحت تر، با فضای پای وسیع تری داشته باشید. مثلا طرح «Even More Space» از شرکت JetBlue شامل صندلی هایی می شود که در ردیف خروجی قرار گرفته و بر خلاف صندلی های عادی که ۳۴-۳۶ اینچ ارتفاع دارند، این صندلی ها دارای ۳۸ اینچ ارتفاع هستند. شرکت United نیز طرحی دارد به نام «Economy Plus» که به مشتریان وفادار و همه ی مسافرانی که حاضر باشند مبلغ سالیانه ۴۹۹$ را بپردازند، این اجازه را می دهد که از صندلی های بلندتر و نزدیک کابین خلبان لذت ببرند. (درصورتی که تمام صندلی های مربوط به این طرح پر نشده باشند، افراد می توانند برای یک بار آنها را خریداری نمایند). خطوط هوایی دیگر نیز برنامه ها و طرح های مشابهی ارائه می دهند.

۴٫ شماره صندلی خود را هنگام رزرو بلیت مشخص نمایید

در اکثر وب سایت های رزرو بلیت، شما می توانید صندلی خود را هنگام خرید بلیت مشخص کنید. همچنین ممکن است به شما اجازه دهند بلیت را خریده و سپس دوباره به سایت برگشته و صندلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید. (در بیشتر مواقع، این خدمات رایگان است، ولی شرکت هایی مانند Allegiant Air و Spirit برای انتخاب صندلی به صورت پیشاپیش، هزینه ای را دریافت می کنند). اگر صندلی مورد نظرتان را در وب سایت پیدا نکردید، می توانید با شرکت مورد نظر به صورت تلفنی تماس گرفته با یکی از مسئولان آنجا صحبت کنید. زیرا گاهی میان آنچه در سایت می بینید، و آنچه واقعا موجود است، تفاوت هست.

۵٫ در قسمت پذیرش، صندلی خود را تایید نمایید

بیشتر شرکت های هواپیمایی به مسافران اجازه می دهند که ۲۴ ساعت پیش از پرواز، به صورت آنلاین بلیت خود را نام نویسی کنند. در این مرحله شما می توانید صندلی را که قبلا انتخاب کرده اید، تایید کرده و یا حتی صندلی بهتری را انتخاب کنید.

۶٫ به موقع در فرودگاه حاضر شوید

اگر خیلی دیر به فرودگاه برسید، احتمال دارد صندلی خود را از دست بدهید.

۷٫ اگر شک دارید، حتما بپرسید

وقتی که به گیت رسیدید، از مسئول آنجا بپرسید که آیا صندلی دیگری خالی شده است یا نه. ممکن است مسافران دیگر بخواهند از طریق Business Class پرواز کنند، یا اصلا برای پرواز حاضر نشوند. اگر خوش شانس باشید، می توانید صندلی آنها را انتخاب کنید.

۸٫ دقیق صحبت کنید

اگر مشخصا می دانید که به دنبال کدام صندلی هستید، مسوولان مربوطه بهتر می توانند آن را برای شما پیدا کنند. به جای اینکه بگویید یک صندلی در ردیف خروجی یا «یک صندلی خوب» می خواهید، بهتر است بگویید مثلا صندلی “۱۲A” را می خواهید. به این ترتیب، احتمال یافتن آن یا گرفتن یک صندلی مشابه، افزایش می یابد.

۹٫ مسئولان را مطلع کنید

در صورتی که دچار معلولیت و یا وضعیت پزشکی خاصی هستید، به مسوولان اطلاع دهید. بیشتر آنها سعی خواهند کرد که شما را در صندلی بهتر و راحت تری اسکان دهند.

۱۰٫ مهربان باشید

طوری با مسوولان مورد نظر صحبت کنید که آنها را می فهمید. چراکه آنها در طول روز با درخواست ها و شکایت های زیادی مواجه می شوند. با ایشان مثل یک انسان رفتار کنید تا از نحوه ی همکاری آنها شگفت زده شوید!

تجربه های دوست داشتنی من در سفر به توکیو
تجربه های دوست داشتنی من در سفر به توکیو
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!
در سفر به ایتالیا حواستان به زمان باشد!
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید
این ۱۰ غذا را در سفر به پوکت امتحان کنید
راهنمای سفر به جاکارتا در اندونزی
راهنمای سفر به جاکارتا در اندونزی