بهترین مسیرهای طبیعت گردی در دبی

طبیعت گردی در شهر باشکوه دبی

اگر به دنبال طبیعت گردی در دبی هستید باید برنامه خود را برای ماه های خنک سال از اکتبر تا می (مهر تا اردیبهشت) بگذارید. تابستان ها دمای هوا حتی به بالای ۴۰ درجه سانتی گراد هم می رسد و هوا، گرمای غیر قابل تحملی پیدا می کند که حتی ایستادن در آن هم آزاردهنده است چه برسد به اینکه بخواهید پیاده هم راه بروید!  در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با مسیرهای طبیعت گردی در دبی آشنا شوید.

دبی
مطالب مرتبط:
چگونه از فرودگاه دبی به شهر برویم؟
مونوریل سواری در دبی!

طبیعت گردهای حرفه ای معمولا در دبی همراه با تور به کوه های رئوس الجبال در بخش شمال رشته کوه های حجر می روند. اگر طبیعت گردی های اینطوری را دوست دارید می توانید در هتل محل اقامت خود رفتن به این مسیرها را رزرو کنید. در این طبیعت گردی از مسیرهای بیابانی عبور می کنید و به کوه های ناهموار می رسید. در بخش شرقی کوه های حجر مسیرهای زیادی هست که شما را به بیابان های اطراف می رسانند. اینجا پر از پستی و بلندی های بیابانی با بادهای گرم و سوزان و آب و هوای به شدت گرم است البته مسیرهایی هستند که در آن ها گل و گیاه هم پیدا می شود در میان این مسیرها می توانید در زیر سایه ی درختان نخل مدتی از حرارت خورشید فرار کنید!

گردشگری پایدار-مفاهیم صنعت گردشگری

لازم به گفتن نیست که برای تجربه طبیعت گردی در دبی  و بیابان های اطرف باید کاملا مجهز باشید. آب زیادی همراه خود داشته باشید و لباس های گشاد و کفش مناسب بپوشید. حتما جی پی اس گوشی خود را چک کنید تا اگر راه را گم کردید حداقل بتوانید خود را به محل پارک ماشین برسانید. اگر تا به حال در بیابان های آفتابی طبیعت گردی نکردید فقط به دامنه های کوه حجر بروید و از ن بالا نروید.

طبیعت گردی

ناحیه ی العین و بورایمی، وادی بیه و کوه های نزدیک سواحل شرقی و عمان هم جای مناسبی برای  طبیعت گردی هستند. در اینجا با بیابانی هموار سروکار دارید که گاهگاهی هم تپه های شنی در میان آن سر بر آورده اند و به بیابان، نمای زیبایی داده اند. در این مسیرها به تعدادی روستای قدیمی برمی خورید که دیدن آن ها هم می تواند جالب باشد، روستاهایی که در آن ها  خبری از آن خانه های لوکسی که در دبی پیدا می شود نیست. در اینجا مردمی را می بینید که همچنان در گذشته های دور هستند و همان کارهایی را می کنند که اجدادشان چندین قرن قبل انجام می دادند. با بودن در این روستاها انگار به گذشته ها رفته اید و در حال تماشای راه و روش زندگی در بیابان ها هستید. این ها مسیرهای طبیعت گردی ویژه نیستند پس ممکن است در آن ها با چالش هایی روبرو شوید. در این بیابان شانسی برای در امان بودن از آفتاب تند و تیز ندارید پس در گرمای تابستان زیر بار این طبیعت گردی نروید!

منبع: dubaiattractions.com

معرفی هتل نووتل دیره سیتی سنتر دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل عربین پارک دبی | ۳ ستاره
معرفی هتل اینترکانتیننتال دبی | ۵ ستاره
ابوظبی شهری با جاذبه های منحصربفرد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code