مونوریل سواری در دبی!

مونوریل جمیرا در دبی

برای رفت و آمد در شهر باشکوه دبی می توانید از وسایل حمل و نقل متنوعی استفاده کنید: تاکسی، مترو، اتوبوس، قایق، واگن برقی و البته مونوریل. این مونوریلی که ازش اسم بردیم اختصاصیه! یعنی فقط مخصوص جزیره نخل جمیراست. پس فقط وقتی می توانید از آن استفاده کنید که بخواهید از جزیره مصنوعی جمیرا دیدن کنید. درست قبل از ورود به جزیره، ایستگاه اول مونوریل جمیرا در جلوی شما ظاهر می شود کافیست سوار آن شوید تا در عرض ۵ دقیقه به دورترین نقطه جزیره برسید! الی گشت را همراهی کنید تا بدانید در تور دبی برای منوریل سواری به کجا بروید.

دبی
مطالب مرتبط:
موزه اسب دبی، جایی برای شناخت دنیای اسب ها
هزینه های سفر به دبی چقدر است؟

مونوریل جمیرا خط مونوریلی در جزیره جمیرا است که این جزیره را به ساحل دبی وصل می کند. دبی در ساخت مونوریل هم «اولین» بود و توانست اولین مونوریل خاورمیانه را بسازد. ساخت مونوریل دبی در سال ۲۰۰۶ شروع شد، ۱٫۴ میلیارد درهم هزینه برداشت و پس از سه سال در سال ۲۰۰۹ تمام شد. همه ی قطارها بدون راننده اند و خدمه ای برای مواقع اظطراری در قطارها حاضر هستند.

منوریل دبی

این مونوریل می تواند شما را از دورترین بخش جزیره به ساحل دبی ببرد و بر روی آن می توانید نقطه به نقطه ی جزیره را به خوبی تماشا کنید. البته مسافران اصلیه مونوریل گردشگرانی هستند که در هتل آتلانتیس اقامت دارند. از آن جایی که این مونوریل به صورت خصوصی اداره می شود قیمت بلیطش کمی از کرایه دیگر وسایل حمل و نقل عمومی دبی بیشتر است؛ برای خرید بلیط یک طرفه ۱۵ درهم (حدود ۱۵ هزار تومان) و بلیط دو طرفه ۲۵ درهم (حدود ۲۵ هزار تومان) باید پول بدهید.

منوریل جمیرا

مونوریل هر ۷ روزه هفته از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب کار می کند و مسیر مستقیم ۵٫۵۴ کیلومتری را در عرض ۵ دقیقه می رود، ۵ دقیقه ای که مثل برق و باد می گذرد و شما را مهمان مناظری تماشایی می کند؛ هتل ها و خانه های لوکس این جزیره ی مصنوعی یک به یک از مقابل چشمانتان رد می شوند و لحظاتی ناب را برایتان می سازنند. این خط هر روز گنجایش ۴۰ هزار مسافر را دارد و  در اوج شلوغی، قطار هر ۳ دقیقه یکبار سر ایستگاه می آید و در زمان های معمولی هر ۱۲ تا ۱۵ دقیقه یکبار. سرعت متوسط قطارها ۳۵ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت آن ها ۷۰ کیلومتر در ساعت است.

منوریل

برای ورود به جزیره جمیرا می توانید در ایستگاه Gateway Towers که در ورودی جزیره قرار دارد سوار مونوریل شوید و در ایستگاه بعد که ایستگاه آخر است به پارک آبی آتلانتیس در کنار هتل آتلانتیس جمیرا برسید. این مونوریل هنوزبه متروی دبی متصل نشده و قرار است که در آینده در ایستگاه متروی «اینترنت سیتی» در خیابان شیخ زاید به مترو وصل شود. پس اگر خواستید از جزیره به مترو بروید بعد از پیاده شدن در ایستگاه Gateway towers، در خیابان صفوح سوار واگن برقی هایی که طول این خیابان را طی می کنند شوید و خودتان را به مترو برسانید.

منبع: palm-monorail.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code