بلیط هواپیما

طولانی ترین و پرسرعت ترین ترن هوایی جهان در کجا قرار دارد؟

طولانی ترین ترن هوایی شیرجه زن جهان در کانادا

بیشتر ما در هنگام اوقات فراغت و تعطیلات آخر هفته دوست داریم به جاهای تفریحی مثل شهر بازی ها برویم و بازی های ماجراجویانه را امتحان کنیم. یکی از هیجان انگیزترین تفریحات شهربازی ها، ترن هوایی ها هستند که هر چه بلندتر و طولانی تر باشند هیجان بیشتری دارند. اگر می خواهید طولانی ترین ترن هوایی شیرجه زن دنیا را تجربه کنید باید به کانادا بروید، در یکی از شهربازی های این کشور به زودی ترن هوایی ای نصب می شود که خاص و منحصربفرد است. اگر می خواهید با این ترن هوایی یوکون استریکر (Yukon Striker) آشنا شوید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

یوکون استریکر
مطالب مرتبط:
در این ترن هوایی پیاده روی کنید!
آدرنالین خونتان را با ترن هوایی آلپاین بالا ببرید!
۲۰۱۷ بی خطرترین سال در سوانح هوایی بود؛ اما مرگبارترین سال کی بوده است؟

شهربازی ها را نمی توان بدون  داشتن ترن هوایی های هیجان انگیز تصور کرد. ترن هوایی ها وسیله ای بسیار هیجان انگیز هستند که برای استفاده از آن ها باید کمی نترس باشید! در این وسیله تغییرات سریع ارتفاع و سرعت اتفاق می افتد و در قسمت هایی از مسیر از ترس سقوط و برخورد، ناخداگاه جیغ می زنید و هیجان زده می شوید.

بعضی از ترن هوایی ها با ویژگی های خاص خود در دنیا محبوب شده اند و ماجراجویان زیادی آرزو دارند تا آن ها را تجربه کنند. تا آوریل سال ۲۰۱۹ یکی از هیجان انگیز ترین ترن هوایی های دنیا افتتاح می شود و شما را به دنیای متفاوتی وارد می کند؛ دنیایی از هیجان ناب و آدرنالین مطلق! یکی از شهربازی های کانادا به تازگی اعلام کرده که به زودی بلندترین و طولانی ترین ترن هوایی شیرجه زن دنیا را افتتاح خواهد کرد البته این ترن هوایی با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت سریع ترین ترن هوایی شیرجه زن دنیا هم به شمار می رود. بعد از ۱۰ ماه برنامه ریزی در نهایت در اوایل ژانویه سال ۲۰۱۸ مجوزها برای ساخت این ترن هوایی جدید صادر شد و در ۱۵ آگوست سال ۲۰۱۸ مسئولان پارک با خبر ساخت این ترن هوایی، ماجراجویان را غافلگیر کردند.

جاذبه های کانادا

این ترن هوایی که اسمش «یوکون استریکر» است در سرزمین عجایب کانادا واقع در تورنتو قرار دارد و در آغاز سال ۲۰۱۹ افتتاح می شود. به گفته طراحان، بر روی این ترن هوایی یک مسیر ماجراجویانه ۵۸۳۳ متری در انتظارتان است و ترن ها با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در حرکتند. در این سفر، گاهی به مسیرهایی به طول ۱٫۲ کیلومتر می رسید که در ارتفاع ۷۵ متری قرار دارند. ارتفاع این ترن آنقدر بلند است که از روی آن حتی خط افق تورنتو هم قابل مشاهده است. به گفته مسئولان پارک این ترن هوایی شکلی شبیه صندلی های استادیوم دارد و در هر ترن، سه ردیف صندلی بر روی هم قرار گرفته تا حس سقوط را در ماجراجویان تداعی کنند. هیچ کدام از ترن ها، کف ندارند و پاها در حین این تجربه هیجان انگیز کاملا آویزان است! این ترن یک سقوط عمودی کامل دارد تا لحظاتی از حس سقوط آزاد را در شما به وجود بیاورد. ۳ ثانیه مکثی که در بالای این ترن هوایی ایجاد می شود طولانی ترین «۳ ثانیه» زندگی تان خواهد بود چون در شروع کار ۳ ثانیه در زاویه بیش از ۹۰ درجه آویزان می شوید و ناگهان شیرجه می زنید به سمت یک تونل. این ترن هوایی هفدهمین ترن هوایی این پارک و اولین ترن هوایی شیرجه زن کانادا است.

طولانی ترین و پرسرعت ترین ترن هوایی جهان

یکی از هیجان انگیز ترین بخش های این ترن هوایی نصب یک عنصر «مکث و شیرجه» در قسمتی از آن است. در این زمان کف ترن هوایی باز است و پاها آویزان! و پس از اینکه از بلندای ۷۵ متر و از زاویه ۹۰ درجه سقوط کردید این احساس به شما دست می دهد که انگار از لبه صندلی ها معلق شده اید. ترن بعد از آغاز حرکت، به داخل یک تونل زیرآبی می رود و سرعتش از صفر به ۱۳۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حالا نوبت بالا رفتن از یک ریل فولادی و گذر از ۴ پیچ ۳۶۰ درجه است؛ در اینجا به خاطر بی وزنی ای که از گرانش ناشی می شود به جلو سوق داده می شوید. به گفته مدیر کل پارک، این ترن هوایی بزرگ ترین پروژه انجام شده در این شهربازی است و در آن ویژگی های خاص و منحصربفردی به کار رفته که نمونه آن را در هیچ ترن هوایی دیگری سراغ ندارید. به گفته طراحان این ترن هوایی، این وسیله که اولین ترن هوایی شیرجه زن کانادا به شمار می رود و محل نصب آن منطقه‌ی جدید «فرونتیر کانادا» در کانادا است می تواند چند رکورد جهانی را به ثبت برساند. در طراحی این ترن هوایی از موضوعی جالب الهام گرفته شده است؛ در اواخر قرن ۱۸۰۰ میلادی انسان های زیادی برای پیدا کردن طلا و کسب ثروت به منطقه یوکون سرازیر شدند. در واقع داستان یوکون استیکر به سال ۱۸۹۷ برمی گردد زمانی که زنان و مردان زیادی به سمت شمال غربی کانادا سرازیر شدند چون شایعات حاکی از آن بود که این منطقه منبع نامحدودی طلا دارد.

جاذبه های کانادا

پارک سرزمین عجایب کانادا ۳۳۰ هکتار مساحت دارد و در اوایل دهه ۱۹۸۰ در ۴۰ کیلومتری تورنتو افتتاح شده است. این پارک چند سال متوالی ست که پرگردشگر ترین پارک موضوعی فصلی در آمریکای شمالی به شمار می رود به طوری که در سال گذشته بیش از ۳٫۵ میلیون گردشگر داشته است. با احتساب این ترن هوایی جدید، شمار ترن هوایی های سرزمین عجایب کانادا به عدد ۱۷ می رسد و این پارک در ردیف ۳ پارک موضوعی برتر دنیا واقع می شود.

ویژگی های ترن هوایی یوکون استریکر

  • مرتفع ترین ترن هوایی شیرجه زن: ۷۵ متر
  • سریع ترین ترن هوایی شیرجه زن: ۱۳۰ کیلومتر
  • طولانی ترین ترن هوایی شیرجه زن: ۱۱۰۵ متر
  • بیشترین تعداد وارونگی ترن: ۴ بار

ماجراجویان زیادی برای تجربه لحظات مهیج و فراموش نشدنی به پارک های موضوعی می روند اگر شما هم از این دست ماجراجویان هستید سرزمین عجایب کانادا و امتحان ترن هوایی جدید آن را در لیست برنامه هایتان قرار دهید.البته برای استفاده از این ترن هوایی هوایی هیجان انگیز باید تا آوریل سال ۲۰۱۹ منتظر بمانید. امروز ماجراجویان زیادی بی صبرانه منتظر هستند تا از این ترن هوایی هیجان انگیز رونمایی شود تا لحظاتی را تجربه کنند که در هیچ ترن هوایی دیگر دنیا امکان آن وجود ندارد.

جالب ترین زیپ لاین های جهان
جالب ترین زیپ لاین های جهان
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
سفر به اعماق زمین
سفر به اعماق زمین
صعود خطرناک |‌ عکس روز نشنال جئوگرافیک
صعود خطرناک |‌ عکس روز نشنال جئوگرافیک