عجایبی که با ندیدنشان به آن ها ظلم کرده ایم!

عجایب ناشناخته جهان

دوستان! کفش سفرتان را بپوشید! و البته یک دفترچه یادداشت هم بردارید چون احتمالا با خواندن این فهرست از عجایب ناشناخته جهان دوست خواهید داشت تا آن ها را یادداشت کنید و در سفرهای بعدی تان، به یکی از آن ها سفر کنید. بعضی از این جاذبه ها واقعا دوردست هستند اما مطمئن باشید ارزش سفر را دارد. با الی گشت همراه شوید:

  • بقایای لپتیس ماگنا (Leptis Magna) در لیبی

از جاذبه های اصلا شناخته نشده ی لیبی! برای خیلی از گردشگرها، بقایای به جا مانده از شاهکاری است که در دوران امپراطوری رم در این منطقه ایجاد شده است. نام این جاذبه لپتیس ماگنا است و یکی از جالب ترین و دیدنی ترین کنده کاری ها در دل صخره ها تا به امروز در جهان و البته از عجایب ناشناخته جهان است. اصلا تا حالا اسمش را شنیده بودید؟

لپتیس ماگنا
  • سنگ های ایستاده کالینیش (Callinish)

مطالب مرتبط:
دور افتاده ترین جزیره های جهان+ تصویر
مرگبارترین جاده های جهان+ تصویر

احتمالا عکس این سنگ ها شما را یاد استون هنج معروف انداخت اگر به جاهایی از این دست علاقه دارید، کالینیش جایی است که نباید از دست بدهید. سنگ هایی غول پیکر از دوران نئولیتیک که به شکل دایره ای کنار هم چیده شده اند و معلوم نیست چه هدفی پشت آن بوده است!

سنگ های ایستاده کالینیش
  • غارهای موگائو (Mogao) در چین

موگائو در واقع شبکه ای از چندین غار در کشور چین است که از تعداد زیادی بناهای مذهبی، مجسمه های کنده کاری شده در دل صخره ها و نقاشی های دیواری کهن تشکیل است. در کل دیدنی است! اما معلوم نیست که چرا جز عجایب ناشناخته جهان شده است.

غارهای موگائو در چین

پارامبانان در واقع یک مجموعه بنای مذهبی قرن نهمی در کشور اندونزی است که درباره ی آن افسانه های زیادی وجود دارد. این مجموعه در سال ۱۸۰۰ کشف شد و با این که آن دوران کشف شده است اما هنوز هم از عجایب ناشناخته جهان است و حتی برای بسیاری از توریست ها ناشناخته است.

این که گاهی با محدودیت هایی برای رفتن به جایی که دوست داریم روبرو شویم، ناراحت کننده است. در دره ی وینالس در کشور کوبا صخره هایی وجود دارند که دارای شکل خاص هستند و با وجود این که این صخره ها طی میلیون ها سال شکل گرفته اند، مشخص نیست که چرا این شاهکارهای طبیعی آنقدر که باید شناخته نشده اند انگار که در حق آن ها ظلم شده است.

دره ی Viñales در کوبا
  • بعلبک (Baalbek) در لبنان

این مکان کهن صعود و سقوط دو امپراطوری بزرگ آن زمان یعنی امپراطوری های روم و یونان را دیده است بنابراین با یک سازه ی بسیار قدیمی روبرو هستیم. طبق تخمین دانشمندان، قدمت این خرابه ها به ۲۰۰۰ سال قبل برمی گردد و خود این منطقه هم ۹۰۰۰ سال قدمت دارد! این منطقه واقعا کهن است.

بعلبک در لبنان

این شهر در سال ۱۳۰۰ ساخته شده است و در آن زمان مرکز امپراطوری بوده است. این شهر به وسیله ی ارتش برمه در قرن هجدهم سوزانده شد و در نتیجه هر آنچه که امروزه از آن بر جای مانده است بقایای همان شهر قدیمی است. جایی بسیار دیدنی که در سفر به تایلند نباید از دست داد.

شهر آیوتایا

ایسلند یکی از کشورهایی است که تا حالا درباره ی طبیعت آن زیاد نوشته ایم با این حال نمی توان انکار کرد که این کشور تا چه حدی بکر و خارق العاده است وهر چه از آن بگوییم باز هم کم است. یکی از عجایب ناشناخته جهان هم در کشور ایسلند قرار دارد و یک کوه آتشفشانی است که به طرز عجیبی با خزه های سبز رنگ پوشانده شده است او از همه طرف هم با رودخانه احاطه شده است! از دهانه ی این کوه بخار به بیرون می آید و اگر چه در این جا می توانید تصویری از آن را ببینید ولی واقعا هیچ عکسی نتوانسته انصاف را در حق آن رعایت کند. نمی توان از خیره شدن به آن دست کشید….

کوه آتشفشانی Maelifell در ایسلند

منبع: didyouknowfacts.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد