بلیط هواپیما

عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیا را بشناسید

شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی جهان که هر سال گردشگران را جذب می کند

زمین عرصه ای است برای پدید آوردن شگفت انگیزترین جاذبه های دنیا، از پرتوی نورهای رنگی گرفته تا آتش بازی ستاره ها، طبیعت تمام این زیبایی ها را فراهم می کند. هزاران نفر از گردشگران هر سال برای تجربه دست اول آرامش طبیعت در نقاط مشخصی جمع می شوند تا زیباترین پدیده های طبیعی را بینند، الی گشت را همراهی کنید تا با این پدیده ها آشنا شوید.

پدیده های طبیعی

توپ های آتشین ناگا: رودخانه مکونگ هر سال در ماه اکتبر توپ های آتشین پرتاب می کند

مطالب مرتبط:
زیباترین پدیده های طبیعی دنیا را دیده اید؟
پدیده ای شگفت، درخت اکالیپتوس رنگین کمانی! + تصویر

اگر در امتداد یک رودخانه گرمسیری در شب قدم بزنید و رودخانه ناگهان شروع به پرتاب توپ هایی از نور قرمز به اندازه تخم مرغ کند، چه کار می کنید؟ این دقیقا همان چیزی است که هر سال در ماه اکتبر در امتداد رودخانه مکونگ (لائوس) اتفاق می افتد. این پدیده به عنوان توپ های آتشین ناگا شناخته شده است. این توپ های آتشین از اسراری بود که علم تا سال ۲۰۱۴ از پاسخی برای علت پدید آمدنش عاجز بود. از آن پس این پدیده توسط وزارت علوم به عنوان اتفاق طبیعی تایید شد که از گاز قابل اشتعال فسفین ناشی می شود. پدیده توپ های آتشین ناگا در دوران باستان به خوبی پذیرش نشده اند.

توپ های آتشین ناگا

مهاجرت خرچنگ جزیره کریسمس

بیشتر گونه ها باید برای تولید نسل و محافظت از خود در هنگام شرایط سخت آب و هوایی مهاجرت کنند. این دقیقا همان کاری است که خرچنگ قرمز جزیره کریسمس انجام می دهد. این مخلوقات کوچک راه خود را از جنگل به ساحل باز می کنند تا در آنجا تخم ریزی کنند و این آغاز فصل بارندگی است که آن ها را تحریک می کند مهاجرت سالیانه خود را شروع کنند. در هنگام مهاجرت این خرچنگ ها انگار جزیره با فرشی سراسر قرمز پوشیده شده است باور نکردنی نیست اما هزاران نفر از مردم برای مشاهده این پدیده به جزیره سفر می کنند. نمایش روشن چنین شگفتی، بسیاری از جاده ها را در جزیره وادار به بسته شدن می کند. این خرچنگ ها توسط قانون محافظت می شوند چنانکه از بازدیدکنندگان تقاضا می شود تا به جای استفاده از وسایل نقلیه پیاده راه بروند.

تونل ویستریا، ژاپن: تونل گل

راه رفتن در طول تونل ویستریا در باغ کاواچی فوجی رویایی و فراموش نشدنی است. گذرگاه رنگارنگی که انگار با مدادهای رنگی نقاشی شده محیطی افسانه ای و تماشایی را به وجود آورده که هرگز دوست ندارید آن را ترک کنید.

تونل ویستریا

تپه فجادا، ایالات متحده آمریکا: خنجر خورشید

در سال ۱۹۷۷ محقق آنا سوفایر در حالی که در منطقه چاکو کانیون کاوش می کرد، شاهد سه قطعه سنگ بود که بر صخره و چند سنگ نگاره مارپیچی تکیه کرده بودند. آنا با شک به آرایش سنگ ها در زمان های مختلف در طول سال به سایت بازگشت. آنچه که او مشاهده کرد شگفت آور بود! در انقلاب تابستانی، تنها یک شعاع نقره ای از نور خورشید- که او به آن لقب “خنجر خورشید” را داد، در بالای مارپیچ بزرگتر ظاهر شد که راه خود را به سمت مرکز “برش” می داد و در نتیجه برش، مارپیچ به دو نیم تقسیم می شد. باز هم در نقطه انقلاب زمستانی، دو خنجر نور برای حدود یک ساعت ظاهر می شد که در آن دقیقا مارپیچ بزرگ را چارچوب بندی می کردند. اگرچه هدف از چنین نمایش نوری روشن نیست، اما قطعا به آگاهی و قدردانی مردم بومی ساکن در زمان های تاریخی از خورشید اشاره می کند.

خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک
خائو سان، معروفترین خیابان بانکوک
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
بهترین تفریحات رایگان برای مسکوگردی در روسیه
بهترین تفریحات رایگان برای مسکوگردی در روسیه
اگر توانایی ارتباط با ارواح را دارید، به این روستا بروید!
اگر توانایی ارتباط با ارواح را دارید، به این روستا بروید!