عجیب ‌ترین رستوران ‌های جهان(بخش دوم)

بسیاری از خاطرات یک سفر فوق العاده، در زمان صرف غذا رقم زده می‌ شوند

ما هیچ‌ وقت غذای کاری مدرس (madras curry) در قسمت جنوبی هند، یا اسپاگتی آلدنته (al dente) همراه با ماهی مرکب در ونیز را از یاد نخواهیم برد. به همین خاطر، با اینکه رفتن به یک اغذیه ‌فروشی کوچک در هامبورگ هیچ اشکالی ندارد، اما برخی اوقات، می ‌توان با یک چیزبرگر دو پوندی با ۸ هزار کالری، یا لارو کرم ابریشم تند و اسپایسی، سفر بهتری را تجربه کرد!

البته «عجیب بودن»، به سلیقه افراد بستگی دارد؛ برخی غذا خوردن در رستورانی که همه غذاهای خود را فقط با سیب سرو می ‌کند، عجیب می‌ دانند، و برخی از غذا خوردن در رستورانی که پیش ‌خدمت ‌های آن، میمون ‌هایی کوچک هستند، دچار تعجب می ‌شوند. در ادامه با چند رستوران غیر معمول در جهان آشنا خواهید شد؛ خوش بگذرد و نوش جانتان!

رستورانهای عجیب

رستوران Spirite Lounge واقع در مونترئال کانادا

اگر از بیرون به این رستوران کوچک نگاه کنید، حال ‌و هوای یک رستوران را خواهید دید که غذاهای گیاهی سرو می‌ کند. قوانین این رستوران ساده هستند و البته باید هم رعایت شوند! این رستوران هر شب یک منوی جدید دارد که دارای سوپ، غذای اصلی (معمولاً کرپ (crepe)) و دسر است. کافی است یک غذای سفارش بدهید؛ فرقی نمی‌ کند کوچک باشد یا متوسط یا بزرگ. سپس از شما خواسته می ‌شود هر چیزی را که در برابرتان قرار می ‌دهند، تا آخر بخورید! اگر غذا را تا آخر نخورید، دسر سرو نخواهد شد و همچنین بابت اسرافی که کرده‌ اید، باید ۲ دلار اضافی پرداخت کنید! جالب است که اگر دسرتان را تمام نکنید، دیگر حق پا گذاشتن به رستوران Spirite Lounge را نخواهید داشت! چیزی که این قوانین سفت و سخت را تکمیل می‌ کند، دکوری است که همیشه آش شله‌ قلمکاری است از پروژه ‌های مختلف هنری. مرورهای متعدد، به تشریح و توصیف دیوارهای طلایی، ساعت‌ های قدیمی و عتیقه، طرح گل و بته، و مخمل زرافه در این رستوران می ‌پردازند.

توالت مدرن، واقع در تایپه، تایوان

در زمینه آشپزی که در آن، حال و هوای «توالت»، تبدیل به روندی معمول شده، رستوران تایوانی توالت مدرن یا Modern Toilet مشهورترین رستوران در نوع خودش است. این رستوران زنجیره ‌ای در مناطق مختلف تایوان، با ترکیب دو جزء مهم زندگی (سرویس بهداشتی)، به سرو غذاهای دارای ادویه کاری و اسپاگتی داخل اجاق ‌های سنتی آسیایی به شکل توالت، نوشیدنی ‌هایی در بطری ‌، و دسرهایی که شبیه به سرگین حیوانات هستند، می ‌پرازد. صندلی ‌های رستوران، با گل و صدف تزئین شده و غذا روی میزهایی که به شکل وان شست‌وشو هستند، سرو می ‌شود. قیمت ‌های این رستوران منطقی هستند و صندلی‌ها معمولاً از قبل رزرو شده ‌اند.

معروفترین طاق های پیروزی در جهان
۱۰ شهر زیبای جهان در سال ۲۰۱۹ که باید از آن ها دیدن کنید!
۹ مورد از بهترین برندهای شکلات در جهان
شاهکارهای مهندسی، جاذبه های گردشگری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code