بلیط هواپیما

۱۰ غذایی که در هیچ جا جز آمریکای جنوبی پیدا نمی کنید!

غذاهای آمریکای جنوبی

چه از آمریکای جنوبی تا حالا دیدن کرده باشید و چه نه، غذاهایی که الی گشت می خواهد در این جا به شما معرفی کند، مطمئنا نظرتان را جلب خواهد کرد. در این غذاهای آمریکای جنوبی میوه ها و سبزیجات با هم ترکیب می شوند و غذایی منحصر بفرد نتیجه ی آن می شود. نکته ای که در مورد این غذاها وجود دارد این است که بعضی از مواد تشکیل دهنده ی این غذاها فقط در جنوب آمریکا پیدا می شود پس همین غذاها کافی هستند تا سفر شما به این قسمت از دنیا را ترتیب دهند.

یوکا فرایز

این غذا از گیاهی به نام کاساوا که یک گیاه زمینی است درست می شود و در واقع می توان گفت که یوکا فرایز به زبان ساده، ورژن غلیظ تر و پر نشاسته تر سیب زمینی های باریکه باریکه است. این غذا با نوعی پنیر تند و سسی که از فلفل قرمز درست می شود سرو می شود و طعمی لذت بخش دارد.

یوکا فرایز در آمریکای جنوبی

پیکارون های پرویی (کدو حلوایی و دونات های سیب زمینی)

مطالب مرتبط:
خوشمزه ترین شکلات های دنیا!+ تصویر
غذاهای مخصوص شب کریسمس در ۱۳ کشور جهان+ تصویر

یکی دیگر از غذاهای آمریکای جنوبی است که اگر چه ظاهر آن به شدت شما را یاد پیازهای حلقه ای می اندازد اما در واقع خمیر شیرین و تندی است که روی آن شربت نیشکر می ریزند و بعد در روغن داغ آن را می سوزانند. ترکیب طعم های تند و شیرین شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید اما این غذایی است که مردم بومی آن را به شدت دوست دارند.

چوپ د مانی (بادام زمینی و سس سیب زمینی)

چوپ د مانی در واقع نوعی سوپ سبزیجات است که هم بسیار خوشمزه است و هم به صرفه، یعنی مواد تشکیل دهنده ی این سوپ کم و ارزان هستند. این سوپ بیشتر در کشورهای بولیوی و اکوادور استفاده می شود و طعمی تند دارد. تندی این سوپ می تواند شما را حسابی در سرمای زمستان گرم کند. بعد از بازدید از آند معروف در آمریکای جنوبی، یک کاسه چوپ د مانی واقعا می چسبد!

چوپ د مانی در آمریکای جنوبی

لاما

یکی از محبوب غذاهای آمریکای جنوبی لاما نام دارد که به نوعی برای مردم این قسمت از جهان، جایگزین گوشت قرمز است. این غذا بیشتر با خورشت های گرم و داغ سرو می شود و در تمام این قاره مورد علاقه است. این غذا طعمی مشابه گوشت قرمز اما کمی شیرین تر از آن دارد.

لاما در آمریکای جنوبی

فوگازا

فوگازا از دیگر غذاهای آمریکای جنوبی و متعلق به کشور آرژانتین است که تا حد زیادی شباهت به ورژن ایتالیایی اش دارد که همه ی ما آن را می شناسیم و تا حالا هم زیادی خورده ایم ولی تفاوت فوگازا این است که سبک تر است. آرژانتینی ها روی این غذا را با پیازهای سرخ شده ی خامه ای تزیین می کنند و بعد هم روی آن پنیر موزارلا می ریزند. فوگازا از غذاهایی است که در سفر به آرژانتین باید تست کنید.

فوگازا در آمریکای جنوبی

پاندبونو ( نان پنیری)

پاندبونو را خیلی نمی توان غذا دانست و بیشتر به اسنک های میان وعده ای شباهت دارد تا غذا. درهر صورت، پاندبونو مواد تشکیل دهنده ی بسیار راحتی دارد و از آرد یوکا، آرد ذرت و پنیر درست می شود. بعد این ترکیب را به صورت توپ های گرد کوچکی در می آورند و در اون می گذارند. راستی گفتیم که این غذا بدون گلوتن است؟

پاندبونو در آمریکای جنوبی

ناتیلا

ناتیلا از آن دست غذاهای آمریکای جنوبی است که با فرا رسیدن کریسمس در کلمبیا می توانید مطمئن باشید که این غذا را هم پیدا می کنید. ناتیلا نوعی دسر شیرین و خامه ای مانند است که در آن از پنلا استفاده می شود. پنلا چیست؟ پنلا نوعی شربت غلیظ و شبیه به شیره ی قند است که در فرآیند تولید نیشکر به دست می آید. کلمبیایی ها معمولا ناتیلا را با نوعی پنیر درست می کنند و یک دسر عالی بعد از یک شام سنگین است.

ناتیلا در آمریکای جنوبی

بوتیفارا

بوتیفارا نوعی ساندویچ مخصوص کشور پرو است که در آن از ترکیبی از فلفل قرمز، سیر، انواع ادویه ها و نوعی ژامبون استفاده می شود. البته یکی از اصلی ترین ترکیب های این غذا یعنی سالسا  کریولا که نوعی پیاز شیرین مخصوص آمریکای جنوبی است را  نباید از یاد برد. از آن جایی که این ساندویچ ترکیب فوق العاده ای دارد و خوشمزه است، واقعا مشخص نیست که چرا تا حالا نتوانسته راه خود را به بخش های دیگر دنیا باز کند!

بوتیفارا در آمریکای جنوبی

ساندویچ های ۳ گانه

مردم پرو می دانند که چطور باید از حداقل مواد، بیشترین استفاده را ببرند! ساندویچ های سه گانه از آن دست ساندویچ هایی است که در پرو بسیار سرو می شود و تقریبا در تمام منوهای رستوران و کافه ها پیدا می شود و در خانه هم زیادی مردم آن را درست می کنند. حتی شما ممکن است بتوانید خودتان هم این ساندویچ را در خانه درست کنید. ترکیبات این غذا شامل تخم مرغ یک لایه از نان، آووکادو و گوجه است. پرویی ها این ساندویچ ها را در ابعاد کوچک درست می کنند و به شکل مثلثی در می آورند. شاید مثل این ساندویچ ها را به شکل آماده در سوپر مارکت ها هم دیده باشید ولی واقعا یکی نیستند.

ساندویچ های 3 گانه در آمریکای جنوبی

آروز تا پادو (برنج روی غذا)

غذای بعدی ای که قصد معرفی آن را به شما داریم، آروز تاپادو نام دارد که آن هم یکی دیگر از غذاهای پر طرفدار و شناخته شده در آمریکای جنوبی است. ممکن است خود غذا چندان برایتان جالب نباشد ولی نحوه ی سرو آن است که خیلی جذاب است. این غذا از چندین و چند لایه تشکیل می شود و در آخر هم یک لایه از برنج را به همراه گوشت قرمز که در ترکیبی از هویج گوجه، نخود سبز و انواع و اقسام ادویه است، سرو می کنند و بعد در یک کاسه ی گود می ریزند. در آخر محتویات این کاسه را وارد بشقاب می کنند که باعث می شود همان شکل مربع مانندش را حفظ کند، حداقل تا وقتی که شما با دست خودتان و با آن چنگال های گرسنه آن را از بین ببرید!

آروز تا پادو | آمریکای جنوبی

منبع: travelversed.co

زنگ تاریخ؛ همه چیز درباره تمدن اینکاها و تاریخ پرو – بخش دوم
زنگ تاریخ؛ همه چیز درباره تمدن اینکاها و تاریخ پرو – بخش دوم
زوکالو، مهمترین میدان مکزیکو سیتی
زوکالو، مهمترین میدان مکزیکو سیتی
شهر سرزنده ی گوادالاخارو در مکزیک + ویدیو
شهر سرزنده ی گوادالاخارو در مکزیک + ویدیو
گذر ثانیه های این ویدیو از کوبا را متوجه نخواهید شد
گذر ثانیه های این ویدیو از کوبا را متوجه نخواهید شد