غذاهایی که رکورد گینس دارند!

با عظیم ترین غذاهای دنیا آشنا شوید

احتمالا بارها وقتی گرسنه بودید دلتان هوس یک پیتزای بزرگ چند متری یا یک هبرگر غول پیکر کرده است. باید اعتراف کنم غذاهای این لیست از تصورات من درباره ی یک غذای غول پیکر هم فراتر رفته و غیر قابل باورند! این غذاها به قدری عظیم و عجیب بوده اند که در رکورد های گینس هم به ثبت رسیده اند. از سوشی ۲۴۱۴ متری گرفته تا همبرگر ۹۱۳ کیلویی، با الی گشت همراه باشید تا با بزرگ ترین غذاهای دنیا آشنا شوید.

غذا

بزرگ ترین پیتزا

مطالب مرتبط: 
فرانسوی ها چه غذاهایی را دوست دارند؟
ببینید در گوشه و کنار جهان با تخم مرغ چه می کنند!

با این همه طرفداری که این غذای ایتالیایی در دنیا دارد، پخت یک پیتزای ۲۳۰۰ کیلویی چندان هم عجیب نیست. این پیتزای عظیم الجثه ۲۳۰۰ کیلوگرم وزن و ۳۹ متر طول دارد. برای پخت این پیتزا از ۸۹ کیلوگرم آرد، ۴۵۳ کیلو سس گوجه فرنگی و ۳۹۰۰ کیلوگرم پنیر موزارلا استفاده شده است. این پیتزای غول پیکر در سال ۲۰۱۲ توسط ۵ سرآشپز در شهر رم ایتالیا پخته شد که فقط برای پخت خمیر آن ۴۸ ساعت وقت گذاشتند. بالاخره ایتالیایی ها باید برتری شان در پخت غذای محبوب کشورشان را ثابت می کردند!

پیتزا

بزرگ ترین کوکی شکلاتی

یک خبر بد برای عاشقان کوکی شکلاتی، دیگر اثری از این کوکی نمانده است! این کوکی غول پیکر که در سال ۲۰۰۳ در ایالت کالیفرنیا پخته شد، ۳۱ متر طول و ۱۸ هزار کیلو وزن دارد! این کوکی با هدف خیریه ساخته شد و با فروش قطعه های ۱۰ دلاری به جمعیت حاضر در این مکان، توانست ۲۰ هزار دلار برای خیریه جمع کند. چه لذتی بالاتر از این که با خوردن کوکی شکلاتی در یک کار خیر هم سهیم بشوید!

کوکی

بزرگ ترین سوشی

عاشق سوشی هستید؟ جای شما در این رویداد بسیار خالی بوده است! اگر هم از دسته ی دیگر، یعنی متنفران سوشی هستید، احتمالا این رویداد می توانست بدترین کابوستان باشد! بزرگترین سوشی دنیا با طول ۲۴۱۴ متر در سال ۲۰۱۱ در روسیه ساخته شد. در تهیه این سوشی، ۱ تن برنج، ۵۰۰ کیلو خیار و ۱۴ هزار ورق جلبک به کار رفته است. ۶۰ سرآشپز به مدت ۱۶ ساعت مشغول آماده کردن این رول ها بوده اند تا بزرگ ترین سوشی دنیا را بسازند.

سوشی

بزرگ ترین کیک بستنی

این کیک بستنی ۱۰ هزار کیلویی، سال ۲۰۱۱ میلادی در تورنتوی کانادا پخته شد. این کیک هیجان انگیز توسط یک سری از دانشجویان مهندسی شیمی دانشگاه تورنتو به درخواست استادشان ساخته شد. می توانید آزمایشگاهی باحال تر از این دانشگاه پیدا کنید! آن ها موفق شدند چنین حجمی از کیک را بدون آب شدن و یا خراب شدن ظاهر آن تهیه کنند.

بستنی

بزرگ ترین همبرگر

این همبرگر ۹۱۳ کیلویی شامل ۲۷ کیلو گوشت، ۲۲ کیلو کاهو و ۲۲ کیلو پیاز است. این همبرگر در سال ۲۰۱۲ در مینسوتا پخته شد. پخت نان این همبرگر ۷ ساعت و پخت مواد آن ۴ ساعت زمان برد. البته با وجود صرف این همه مواد و زمان نتیجه ی کار چندان هم هوس انگیز به نطر نمی آید!

برگر
۱۰ غذای آتشین هندی!
۱۰ غذای آتشین هندی!
مردم کشورهای مختلف دنیا با چه چیزی کام خود را شیرین می کنند؟
مردم کشورهای مختلف دنیا با چه چیزی کام خود را شیرین می کنند؟
ببینید انگلیسی ها چه غذاهایی می خورند؟
ببینید انگلیسی ها چه غذاهایی می خورند؟
معروف ترین غذاهای برنجی در کشورهای مختلف دنیا
معروف ترین غذاهای برنجی در کشورهای مختلف دنیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code