فرهنگ آن هم از نوع ایتالیایی!

با ورود به کشور ایتالیا شما با فرهنگ متفاوتی از کشورهای دیگر اروپایی روبرو می شوید، حتی گاهی از اینکه در اروپا هستید متعجب می شوید!

ایتالیایی ها نسبت به کشورهای دیگر اروپا افراد خونگرم تری هستند و این برای ما ایرانی ها که به خونگرم بودن در دنیا معروف هستیم، حس جالب و دلنشینی است. خوب است قبل از سفر به این کشور کمی با فرهنگ مردم آن آشنا شوید تا از معاشرتتان بیشتر لذت ببرید. با الی گشت همراه باشید تا فرهنگ ایتالیا رو مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
نکاتی که قبل از سفر به ایتالیا باید بدانید
سوغات ایتالیا

ایتالیایی ها، عاشق غذاهای متنوع هستند

علاقه ی زیاد مردم ایتالیا به غذا را از تنوع غذایی آنها در وعده های غذاییشان متوجه می شوید. در یک وعده ی غذا با یک غذا سیر نمی شوند! برای همین پیش غذا و دسر، جز جدا نشدنی میزهای غذای آنهاست. تنوع غذایی آنها با پاستا و خورش شکل می گیرد. همانطور که ما ایرانی ها به همراه برنج غذاهای مختلفی میل می کنیم آنها نیز به همراه پاستا غذاهای مختلفی از جمله خورش های متنوع دریایی را صرف می کنند. سر میز غذای ایتالیایی ها شک نکنید به شما خوش می گذرد، انواع نوشیدنی سرد و گرم، دسرهای شکلاتی، غذاهای خوشمزه، سبزیجات، سالادهای متنوع حسابی سرگرمتان می کنند، حتی اگر کنار یک فرد ایتالیایی پر حرف نشسته باشید! نکته ی جالب درباره آنها صرف صبحانه های سریع السیر است! آنها خیلی اهل صبحانه های شلوغ و متنوع نیستند و صبحشان را با یک نوشیدنی و یک کیک آغاز می کنند.

تنوع غذایی ایتالیا

ایتالیایی ها بیش از آنچه که فکر کنید دستانشان را تکان می دهند

حتما برایتان پیش آمده با فردی صحبت کنید که در حین گفتگو با شما دست هایش را تکان دهد. حالا همین حالت حتی خیلی بیشتر در ایتالیایی ها دیده می شود. حالتی که آنها از یونانی ها به ارث برده اند، یونانی هایی که زمانی به قسمت جنوبی ایتالیا آمدند و برای اینکه صدایشان را کسی نشنود با حرکات دست به ایجاد ارتباط می پرداختند. حالا این ویژگی در ایتالیایی ها نهادینه شده است.

تکان دادن دست در ایتالیایی ها

ایتالیایی ها، عاشق خانواده هستند

یکی از ویژگی مردم این کشور که شباهت زیادی با فرهنگ ما نیز دارد علاقه آنها به خانواده هایشان است. برعکس دیگر کشورهای اروپایی که عواطف بین فرزندان و خانواده نسبتا کم رنگ تر شده، مردم ایتالیا به کودکان، جوانان و سالمندان خانواده شان علاقه مند و وابسته هستند. در فرهنگ آنها احترام و علاقه موضوع مهمی بین نسل هاست و فرقی نمی کند که فرد در چه سن و سالی باشد؟ همواره برای خانواده دوست داشتنی است.

عشق به خانواده در ایتالیایی ها

از رانندگی ایتالیایی ها بترسید

مردم این کشور به رانندگی بد در دنیا معروف هستند. اصلا انگار قوانین رانندگی موضوع فراموش شده ای برای آنهاست. خود آنها یک جمله ی معروف درباره رانندگیشان دارند که می گوید: شما به جلو نگاه کنید، دیگران باید مراقب پشت ماشین شما باشند!
اگر از رانندگی می ترسید سعی کنید در این کشور از نشستن پشت فرمون پرهیز کنید، به جای رانندگی بین ماشین هایی که هر لحظه ممکن است روبرویتان بپیچند، زمانتان را صرف تماشای کوچه های آبی ونیز و آثار تاریخی رم کنید.

در ایتالیا با افراد شلوغ و پر سر وصدا روبرو می شوید

در سفر به بیشتر شهرهای ایتالیا انتظار سکوت نداشته باشید. ایتالیایی ها عاشق حرف زدن هستند آن هم با صدای بلند! هر جا که بروید چند ایتالیایی می بینید که با صدای بلند حرف می زنند و در حال شعر خواندن هستند! انگاری از سکوت گریزانند، این را از بوق زدن ممتدشان می شود فهمید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد