فعالیت های تفریحی در شهر آنتالیا

تور رافتینگ آنتالیا

ربه معنی “قایقرانی در رودخانه های خروشان” (White Water Rafting) می باشد. به رودخانه های خروشان “آب سفید” (White Water) می گویند. دلیل ذکر آب سفید این است که در قسمت های خروشان آب کف کرده و به رنگ سفید دیده می شود.

این فعالیت تفریحی-ورزشی بسیار جذاب و هیجان انگیز بوده و یکی ار بهترین نمونه های سفرهای اکوتوریستی، توریسم ماجراجویانه و ورزشی و یکی از پرطرفدار ترین شاخه های گردشگری تفریحی می باشد. در رافتینگ مسافران سوار بر قایق های مخصوص ضمن لذت بردن از هیجان رویارویی با امواج رودخانه ها، از میان جنگل ها، کوهها، دشتها، مزارع، روستا ها و … گذر کرده و به تماشای مناظری می نشینند که با هیچ وسیله دیگری میسر نمی باشد.

رافتینگ یکی از پر هیجان ترین فعالیت های گردشگری در تور آنتالیا است که از ساعت ۸ صبح شروع و تا ۴ الی ۵ بعد از ظهر طول می کشد. در این تور مسافران به پارک ملی Köprülü Canyon واقع در ۹۲ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا می روند. در این پارک ملی رودخانه عریضی با آب شفاف کریستال مانند جریان دارد که  از بین منظره های عالی عبور می کند. این رود از کوههای توروس سرچشمه گرفته و بعد از گذر از تنگه های باریک و پرپیچ و خم بسیار زیبا از مسیر جنوبی سریک به دریای مدیترانه می ریزد.

برای رفتن به این تور کافیست توسط لیدرهایی که در هتل ها حضور دارند و یا توسط هر آژانسی که مسافرت خود را با آن برنامه ریزی کرده اید، ثبت نام کنید. راهنماهای متخصص قایق رانی، درباره فرآیند ایمنی و چگونگی استفاده از تجهیزات توضیحاتی ارائه میدهند. شرکت کننده ها می توانند از بین ۲ نوع قایق انتخاب کنند. این رافتینگ شامل سطح های سرعت ۱ و ۲ و ۳ با مقیاس جهانی می شود، به همین دلیل نیازی به هیچگونه تجربه قبلی نخواهد بود و هرکسی که شنا بلد باشد و از سلامت کافی برخوردار باشد، می تواند در این تور شرکت کند. اما شرکت کننده ها باید بالای ۱۰ سال باشند و همه باید جلیقه­ ی نجات بپوشند. ۸ تا ۹ نفر می توانند در یک قایق سوار شوند و یک لیدر ترک هم ناخدای قایق خواهد بود. ناهار در رستورانی کنار رودخانه سرو می شود.

بعد از اینکه شرکت کننده ها به پایان مسیر رسیدند، فیلمی که از گروه گرفته شده است را نشان می دهند که می توانند در صورت تمایل آن را خریداری کنند. همچنین در طول مسیر بدون اینکه متوجه شده باشند، از قایق و تک تک افراد عکس گرفته شده است که آن را هم میتوانند بخرند و در نهایت پس از تجربه روزی هیجان انگیز، تور قبل از زمان شام به پایان رسیده و افراد به هتل ها باز می گردند.

antalya rafting

تله فریک الیمپوس

قله الیمپوس با ارتفاع ۲۳۶۵ متر یکی از بلند ترین قله های رشته کوه توروس می باشد که بخش عظیمی از جنوب ترکیه را پوشش می دهد. این قله در پارک ملی بیداقلاری در نزدیکی ساحل توریستی کمر قرار دارد و قله آن از اکثر جاهای شهر دیده می شود. هر ساله از نوامبر تا ژوئن این قله پوشیده از برف می شود و در بهار نوک آن به دلیل پوشش ابرها دیده نمی شود.

تله فریک الیمپوس ترکیبی از دو چشم انداز زیبا یعنی دریا و کوهستان را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. در این تور می توانید دریا، آفتاب، شن و برف را یکجا ببینید، به همین دلیل شعار تبلیغاتی این تله کابین “دریا به آسمان” می باشد. شما می توانید در مسیر تله فریک چشم انداز پانوراما به سواحل جنوب غربی مدیترانه داشته باشید و از صخره های سنگی، جنگل های کاج، آب های فیروزه ای و طبیعت دست نخورده لذت ببرید. تله کابین الیمپوس بسیار مدرن و امن می باشد و ظرفیت حمل ۸۱ نفر را دارد. قیمت بلیط تله فریک ۳۰ یورو می باشد و همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۷:۰۰ باز است.

teleferik21
جاذبه های دیدنی آنتالیا
جاذبه های دیدنی آنتالیا
معرفی فرودگاه آنتالیا
معرفی فرودگاه آنتالیا
معرفی هتل ۴ ستاره مجیک سان در آنتالیا
معرفی هتل ۴ ستاره مجیک سان در آنتالیا
شهر باستانی پرگا در آنتالیا
شهر باستانی پرگا در آنتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code