فواره دبی، بزرگترین فواره موزیکال جهان

معرفی یکی از جاذبه های توریستی رایگان دبی، فواره موزیکال

دبی این شهر مدرن و نه چندان قدیمی آسیایی، امروزه مانند نگشنی درخشان در گردشگری خاورمیانه می درخشد. شهری که علیرغم آب و هوای نه چندان خوب، با جاذبه های گردشگری جذابش توانسته گردشگران زیادی را جذب کند. در ادامه همراه الی گشت باشید تا با یکی از این جاذبه ها که شهرتی جهانی پیدا کرده است آشنا شویم:

مطالب مرتبط:
دبی گردی فقط در ۲۴ ساعت!
با خوشمزه ترین غذاهای دبی آشنا شویم

فواره دبی

فواره دوبی، بزرگترین فواره موزیکال جهان و معروف ترین جاذبه توریستی رایگان شهر می باشد.

این ساختار روی دریاچه برج خلیفه در قسمت مرکزی دوبی، بین مرکز خرید دوبی، السوق البهار و برج خلیفه واقع شده است.

فواره از کمان فواره ای مرکزی با طول ۲۷۵ متر تشکیل شده که به فواره کوچکتر و ۵ دایره فوران کننده متصل شده است. زمانیکه نمایش شروع می شود، این فواره های قدرتمند، قطرات آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر در هماهنگی با موزیک پرتاب کرده و با بیش از ۶۰۰۰ نور قوی و ۵۰ پروژگتور رنگی، درخشان می شوند.

نمایش ها روزانه انجام شده و حدود ۵ دقیقه طول می کشند. نمایش عصر در ۶ بعد ازظهر آغاز شده و هر نیم ساعت تا ساعت ۱۱ شب ادامه دارند. دو نمایش دیگر نیز در طول روز اجرا می شوند؛ ۱ بعدازظهر و ۱ و نیم بعدازظهر (۱ و نیم بعدازظهر و ۲ بعدازظهر در جمعه ها).

آهنگ ها و موزیک های همراه نمایش، از پاپ معاصر تا کلاسیک، متغیر است. مجموعه ها شامل قطعه تریلر مایکل جکسون، همیشه دوستت خواهم داشت از ویتنی هاتسون، تمام طول شب از لیونل ریتچی، بابا یتو از کریستوفر تین، هفت دلاور المر برنستین، و زمان گفتن خداحافظی از آندریو بوسلی و سارا برایتمن هستند.

نمایش ها کاملا آزاد بوده و می توان از مکان های مختلف اطراف قسمت مرکزی دوبی آنها را مشاهده نمود.عمومی ترین نقطه، گردشگاه آب نما خارج از مرکز خرید دوبی است. قبل از اینکه نمایش شروع شود، هزاران نفر از مرکز خرید خارج شده و این منطقه کاملا شلوغ می شود. بازدیدکنندگان که می خواهند این منظره را از نزدیک ببینند، زودتر می رسند تا مطمئن شوند که نقطه نمایش درست در مقابلشان قرار دارد.

پیاده روی اطراف السوق البهار، کمتر شلوغ است و تجربه بازدید لذت بخش تری را فراهم می کند. تماشاچی ها ۱۵دقیقه قبل از شروع نمایش در محل حاضر می شوند تا از ازدحام جمعیت خارج شده از خروجی مرکز خرید و پل السوق البهار در امان باشند.

برای دیدی واقعأ عالی، میز رزرو کنید یا به یکی از رستوران ها با مناطق بیرونی برای نشستن مسلط بر دریاچه و فواره، مراجعه نمایید.

رستوران ها با دید خوب در مرکز خرید دوبی شامل تی جی آی فرایدیز، وافی گورمت، کارلوسیوس (ایتالیایی)، جوز کافی، مور (بین المللی)، مادلین (فرانسوی)، و برج الهمام (لبنانی) می شود. بازدیدکنندگان باید توجه کنند که هیچ یک از رستوران ها در مرکز خریددوبی، مشروبات الکلی سرو نمی کنند.

رستوران تی جی آی فرایدیز

چندین رستوران در السوق البهار نیز نمای عالی را ارائه می دهند. این ها رستوران ها شامل دین و دلوس کافی، باکر و اسپایس، اوربانو (ایتالیایی – نمای جانبی فواره)، رستوران مارگائوکس (فرانسوی)، مانگو تری ( تایلندی)

گشایش نخستین تونل آکواریوم کشور در اصفهان
گشایش نخستین تونل آکواریوم کشور در اصفهان
معروف ترین جاذبه های لندن را در کاخ وست مینستر ببینید
معروف ترین جاذبه های لندن را در کاخ وست مینستر ببینید
چگونه در یونان جزیره گردی کنیم؟
چگونه در یونان جزیره گردی کنیم؟
برج های شعله، جاذبه های آتشین شهر باکو!
برج های شعله، جاذبه های آتشین شهر باکو!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code