alexaa

قارچ خور کودکی هایمان اینترنتی شد!

دسترسی به نسخه جدید سوپرماریو تنها با اتصال به اینترنت!

بازی سوپر ماریو جدید یکی از خاطره انگیزترین بازی هایی است که به نوعی دهه ۵۰ یا ۶۰ ای ها خاطرات زیادی از بازی کردن آن به یاد دارند. این بازی که به اصطلاح به نام قارچ خور بین کاربران شهرت داشت از ۱۹ مرحله تشکیل می شد که رسیدن به مرحله آخر، آرزوی جمعی بازی کنندگان آن بود.  با الی گشت همراه باشید تا درباره نسخه جدید این بازی بیشتر بدانید:

مطالب مرتبط:
اینترنت با کودکان چه می کند؟
بیشتر از نصف ایرانی ها اینترنتی دارند
سوپر ماریو

این روزها این بازی در نسخه های جدید بر روی سیستم عامل های اندروید و iOS قابل دسترسی است و کاربرانش را به روزهای شیرین کودکی و نوجوانی پرتاب می کند.

در این راستا به تازگی، شیگرو میاموتو، خالق سری سوپر ماریو، در نظر دارد، بازی جدیدی از سری سوپر ماریو به نام سوپر ماریو ران برای پلتفرم‌ های iOS  و اندروید عرضه کند. وی در همین رابطه اظهارنظری انجام داده که در آن بیان کرده، این بازی برای اجرا نیاز به اتصال دائم به اینترنت دارد.

به گفته این بازی ‌ساز افسانه ‌ای؛ نینتندو این تصمیم را به دلیل مسائل امنیتی گرفته است و کمپانی می ‌ترسد حالت آفلاین بتواند فرصتی برای هکرها بسازد.‌ البته این موضوع منطقی به نظر می ‌رسد، مخصوصا اگر این نکته را در نظر بگیریم که نینتندو هنوز به پلتفرم‌ های فاقد سیستم قفل منطقه‌ ای عادت نکرده اس. میاموتو گفته است:

برخلاف کنسول‌ های خانگی نینتندو که قفل منطقه ‌ای دارند؛ بازی جدیدی که در دست ساخت داریم در تعداد محدودی از کشورها عرضه نمی شود. ما قصد داریم بازی را در ۱۵۰ کشور عرضه کنیم که هر یک از آنها دارای شبکه‌ های ارتباطی مختلف هستند؛ بنابراین برای ما اهمیت بسیاری دارا می باشد تا بتوانیم ضمانت امنیت بازی را برای کاربران فراهم سازیم.

نینتندو تمام این گفته‌ ها را تائید و بیانیه ‌ای صادر کرده است که مزایای بازی – که نیاز به اتصال دائم به اینترنت دارد- را شرح می‌دهد:

کاربران می ‌توانند به اطلاعات و امتیازهای دیگران در چالش ‌ها دسترسی یابند. وجود رویدادهای درون بازی که چالش ‌ها و جوایز جدیدی به کاربران ارائه می ‌دهند. امکان ارتباط با حساب کاربری نینتندو برای دسترسی به فایل‌های ذخیره‌ شده در دستگاه ‌های مختلف؛ برای مثال کاربران می‌توانند بازی سوپر ماریو ران را در آیفون و آیپد خود اجرا کنند و از فایل ‌های ذخیره یکسانی بهره ببرند، اما باید در نظر داشته باشید که نمی‌ توان هم ‌زمان یک فایل ذخیره را در چند دستگاه استفاده کرد.

گفتنی است، سوپر ماریو ران قرار است ۲۵ آذر برای پلتفرم ‌های اندروید و iOS  قابل عرضه باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد