بلیط هواپیما

در این قبرستان با شادی می میرید!

قبرستان مری در رومانی (Merry Cemetery)

کلمه ی «گردشگری» تصور مثبتی از سفر به جاهای دیدنی و زیبا را در ذهن به وجود می آورد و معمولا ذهن هیچ کدام از ما به سمت مکان های ترسناک نمی رود. اما چه باور کنیم و چه نکنیم، مرگ نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگری بازی می کند حتی اگر به یکی از شهرهای خودمان یعنی شهر شیراز فکر کنیم هم می توانیم ببینیم که گردشگرهای داخلی و خارجی زیادی برای دیدن قبرهای افراد بزرگ و مشهور مثل سعدی و حافظ به این شهر سفر می کنند. در هر صورت، همه ی قبرستان های دنیا به یک شکل نیستند و در بعضی از قبرستان های دنیا از سنگ های رنگارنگ و شاد بسیار زیبا با تصاویر مختلف استفاده می شود و این قبرستان ها به اندازه ای خاص هستند که ناخواسته توریست های زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کنند. یکی از این قبرستان ها به نام قبرستان مری در رومانی قرار دارد و حتی یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری رومانی هم محسوب می شود! جایی که آنقدر شاد و رنگارنگ است که بیشتر شبیه کتابچه ی کودکان است تا قبرستان. اگر تا حالا از مرگ می ترسیدید، با الی گشت همراه شوید و از این مکان جالب بیشتر بدانید، احتمالا دید خوبی از مرگ پیدا می کنید!

قبرستان مری در رومانی
مطالب مرتبط:
طبیعت بی نظیر رومانی + تصویر
اگر جرات دارید به این قلعه دراکولا بروید!

یکی از کشورهای سرسبز و دیدنی اروپا، رومانی است که جاذبه های زیادی را در خود جای داده است و یکی از مهم ترین جاهای معروف آن هم جایی معروف به قبرستان مری است که نه تنها در رومانی بلکه در اروپا شهرت دارد، اما برخلاف آنچه که انتظار دارید اگر از این مکان دیدن کنید با مقبره ی فرد خاص یا مشهوری روبرو نمی شوید بلکه همه ی افرادی که در آن دفن شده اند افرادی عادی بوده اند و در واقع این ظاهر قبرستان مری در رومانی است که گردشگران را جذب خود کرده است.

قبرستان مری در رومانی واقعا با همه ی  قبرستان های دنیا تفاوت دارد، این جا خبری از سنگ قبرهای ساده ی سیاه و مردمانی که مدام در حال گریه هستند، نیست (البته به جز در موارد کم). همه ی قبرها رنگارنگ و تزیین شده با کاشی های پر نقش و نگارند و کاشی هایی که روی آن ها نقاشی هایی کشیده شده است که اگر به آن ها دقت کنید می توانید بفهمید که روی آن ها صحنه هایی از زندگی فرد به خاک سپرده شده تصویر شده است، صحنه هایی از علایق و سلایق تا شغل و نحوه ی مرگ متوفی! واقعا جالب است.

قبرستان مری رومانی

در زیر تصاویر هم چند خطی نوشته وجود دارد که در واقع شرح کوتاهی از دل نوشته و یا هر چیز دیگری که شخص متوفی دوست داشته تا روی قبرش نوشته شود، دیده می شود و این یکی از جذابترین ویژگی های بازدید از قبرستان مری در رومانی است. تصور کنید فقط در چند لحظه می توانید بفهمید که شخصی که در زِیر گور خفته است، که بوده، چه شغلی داشته و به چه چیزهایی علاقه داشته است، حتی می توانید از حرف دل او هم باخبر شوید!

عکس های قبرستان مری در رومانی

اگر تا حالا باور نمی کردید که قبرستان شاد و مفرح هم می تواند وجود داشته باشد، کافیست از مری دیدن کنید، مرگی شاد و به سبک هنرمندانه که بازدید از آن نه تنها ترسناک نیست بلکه خیلی هم دوست داشتنی و سرگرم کننده است.

قبرهای قبرستان مری در رومانی
عکس قبرهای قبرستان مری

چگونه به قبرستان مری در رومانی برویم؟

قبرستان مری در کشور رومانی و در شهر- روستایی به نام مارامورس قرار دارد که می توانید از تورهای گردشگری نیم روزی برای بازدید از آن استفاده کنید.

آشنایی با حمام مهدی قلی بیک در مشهد
آشنایی با حمام مهدی قلی بیک در مشهد
همه چیز درباره میدان دوربار کاتماندو
همه چیز درباره میدان دوربار کاتماندو
قلعه الموت، جایی برای تماشای تاریخ و طبیعت
قلعه الموت، جایی برای تماشای تاریخ و طبیعت
از لاپدررا چه می دانید؟
از لاپدررا چه می دانید؟