بلیط هواپیما

آشنایی با قصر لاگورس در فرانسه

قصری بسیار قدیمی، با کاربری‌های نوین در جنوب فرانسه

قصر Lagorce  یکی از مهم ترین ساختمان های باستانی در Haux (واقع در جنوب فرانسه)‌ است. در طی سالیان، این ساختمان چندین مرتبه بازسازی شده تا با احتیاجات فعلی سازگار باشد. این قصر نام خود « Lagorce» که به معنای « Gorce بزرگ» است را از گیاهی گرفت که در اوایل قرن ۱۶م کشف شده بود. در ادامه به معرفی کامل تاریخچه و کاربری امروزه این قصر می پردازیم، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
قلعه های واقعا سحرآمیز فرانسه
هزینه های سفر به فرانسه
امپراطوری مردگان پاریس

طبق مدارک موجود از قرن ۱۷م، این قصر در ابتدا یک خندق داشت. قدیمی ترین برج این قصر دیوارهایی با ضخامت ۱.۲ متر دارد. این دو ویژگی توانایی های دفاعی مثال زدنی به قصر می بخشیدند. بنابراین، در طی جنگ های فئودالی قرن های ۱۴،۱۵ و ۱۶ مورد استفاده قرار می گرفت. متاسفانه،‌ این قصر در طی جنگ هایی که در قرن های ۱۵ و ۱۶ انجام گرفته بود تا بخشی نابود شد.

با توجه به شرایط قرن پانزدهم، و اینکه خانواده های اعیان همه چیز را در اختیار داشتند،‌ تشخیص اینکه این قصر در آن زمان متعلق به چه کسی بود واقعاً‌ دشوار است. البته ازدواج ها و ارث و میراث ها هم این تشخیص را دشوارتر می کنند.

قصر Lagorce

با این حال، این را می دانیم که خانواده‌ی Faugeres حداقل در سال ۱۵۱۶ صاحب این ملک بودند. Bonnaventure de FAUGERES  ادعا کرد که مالکیت این ملک را در اختیار دارد و قصد داشت آن را از دست برادرش، Estienne DUMENILH de FAUGERES در بیاورد. اسناد مربوط به این ادعاها پیدا شده است و در ژوئن سال ۱۵۹۹، ارباب DUMENILH  از حقوق برادرش ۱۶۵۰۰ پوند به او داد. اما او در کسب و کارش موفق نبود و Bonnaventure نهایتاً در سال ۱۶۰۷ کل ملک را از دست او درآورد.

قصر Lagorce

البته مدت زمان زندگی وی در این قصر خیلی طول نکشید و همانطور که گفته می شود در سال ۱۶۲۱ و ۱۶۲۶ او در آنجا زندگی میکرد، ولی اسناد نشان می دهند که در سال ۱۶۳۶ خانواده ی دیگری در آنجا زندگی می کردند. در این زمان قصر در اختیار Menaud de Maonaudon بود. این خانواده بیشترین ساخت و ساز را روی این قصر انجام دادند. در واقع، تمامی برج های موجود از این دوره هستند. حکاکی و امضاهای انجام شده روی بخشی از دیوارهای این قصر، تاریخ مرمت و بازسازی را ۱۶۴۳ نشان می دهند. دوره ی بعدی هم دوره موفقی بود و وقتی به آن نگاه می کنیم، مشخص می شود که مالکان این قصر اصلاً‌ دغدغه مالی نداشته اند.

در الی گشت: خرید آنلاین بلیط هواپیما فرانسه

بعد از فوت Menaud de Maonaudon، پسر و همسرش که عاشق این خانه شده بودند،‌برای ۸ سال دیگر در آن زندگی کردند. ولی اوضاع قصر دیگر اصلاً‌ مساعد نبود و احتیاج به بازسازی و ترمیم داشت. ولی این دو قبول نمی کردند که وضعیت ساختمان وخیم است و احتیاج به بازسازی دارد. ولی در نهایت، وقتی که قصر،‌ باغ اطراف، زمین های کشاورزی و حتی آسیاب آسیب زیادی دیده بودند، آنها هم تصمیم گرفتند این قصر را بفروشند.

قصر Lagorce

دسترسی به حیات جلویی از طریق دروازه های چوبی ساختمان امکان پذیر می شود. در این قصر احساس آرامش و امنیت خواهید داشت و حریم آن را شخصی خواهید یافت. مناظر دریاچه شخصی این قصر و یا کوه و تپه های اطراف آن واقعاً نفس‌گیر است! این قصر به صورت کلی ۳ تراس دارد که ۲تای آن ها رو به دریاچه باز می شوند.

گفته می شود ناپلئون طی بازدیدی که از Haux داشته، در این قصر اقامت کرده است. و یکی از ورودی های آن به این معروف است که ناپلئون از آن استفاده کرده است. این مسیر از قصر به سمت استخر این قصر می رود. استخری که ابعداد آن ۲۳ در ۵ متر است. در طی ماه های سرد سال هم قصر از با سیستم گرمایش از مرکز گرم می شود.

امروزه این قصر اجاره داده می شود و یکی از مهم ترین کاربردهای آن برگذاری مراسم‌های عروسی در آن است.

قصر Lagorce
قصر Lagorce
چند دقیقه ای همراه با برترین قلعه های اروپا
چند دقیقه ای همراه با برترین قلعه های اروپا
جاذبه هایی در ترکیه که شما را به سفری تاریخی می برند!
جاذبه هایی در ترکیه که شما را به سفری تاریخی می برند!
عمارت مفخم، باشکوه ترین بنای به جا مانده از قاجار در بجنورد
عمارت مفخم، باشکوه ترین بنای به جا مانده از قاجار در بجنورد
لذت دیدن شهر پاریس از بالای برج ایفل + ویدئو
لذت دیدن شهر پاریس از بالای برج ایفل + ویدئو