بلیط هواپیما

قلعه های واقعا سحرآمیز فرانسه + تصویر

قلعه های دیدنی فرانسه

اگر چه کشور فرانسه سالانه هزینه ی بسیار زیادی را صرف ساخت قلعه های مختلف می کند اما بد نیست بدانید که دره ی Loire این کشور به تنهایی چیزی حدود  ۸۰ قلعه را در خود جای داده است  مطمئنا که برای دیدن همه ی آن ها باید زمان زیادی را بگذارید اما به سختی می توان گفت تعدادی از این قلعه ها از بقیه دیدنی ترند، قلعه هایی واقعا سحر آمیز. همراه الی گشت با آن ها آشنا شوید:

چمبرد (Chambord)

چمبرد یکی از معروف ترین قلعه های دیدنی فرانسه است که در این ناحیه واقع شده است، قلعه ای که به خاطر شکوه و عظمت و نمای ظاهری پر جزییات، دکوراسیون کلاسیک و باغ های اطرافش شناخته شده است. کاخ چمبرد در سال ۱۵۱۹ توسط فرانسیس اول ساخته شد. البته با در گذشت او در سال ۱۵۴۷، این قلعه نیمه تمام ماند و تا حدود ۸۰ سل بعد هم تعمیر نشد تا اینکه در سال ۱۶۳۹ پادشاه Louis XIV دستور ساختن و تکمیل آن را داد. قلعه چمبرد به اندازه ای حیرت آور است که یک بازدید کامل از آن چندین ساعت زمان می برد و احتمالا جذاب ترین بخش آن هم باغ هایش باشد، با دیدن هر سانتیمتر از این باغ ها با این همه جزییات متوجه می شوید که این قلعه واقعا برای یک پادشاه ساخته شده است.

چمبرد

قلعه ویلاندری (Villandry)

مطالب مرتبط:
این روستا در فرانسه عمودی ساخته شده است!
۷ غذای خوشمزه در فرانسه

ویلاندری که در کنار یک تپه و در قرن چهاردهم برای پادشاه فیلیپ آگوستوس ساخته شد. اگر چه نمای بیرونی این قلعه واقعا پادشاه وار است اما داخل آن چندان چنگی به دل نمی زند و گردشگران معمولا از بخش های مختلف داخلی آن با سرعت رد می شوند. جاذبه ی اصلی این قلعه باغ های رنسانی آن است که از میان آن ها باید به باغ آب، باغ گل و باغ سبزیجات اشاره کرد که همه ی آنها در مجموع حدود ۶۰۰۰۰ گیاه را در خود جای داده اند.

قلعه ویلاندری

قلعه Amboise

اگر چه این قلعه ممکن است به بزرگی دیگر قلعه های دیدنی فرانسه نباشد اما باغ های زیبا، ورودی حیرت آور، نمای فوق العاده و چشم اندازی که به رودخانه ی Loire دارد باعث شده تا در فهرست محبوب ترین قلعه های فرانسه جا بگیرد. نکته ی جالب دیگری که در مورد این قلعه وجود دارد، ترکیب سبک های مختلف معماری با هم است، سقف این بنا به سبک گوتیک ساخته شده است در حالی که نمای بیرونی آن به سبک رنسانس ساخته شده است.

قلعه Amboise

قلعه کلوس لوس (Clos Luce)

این قلعه در اواسط قرن پازنزدهم توسط شخصی به نام Hugues d’Amboise ساخته شده است. در قلعه کلوس لوس نباید انتظار روبرویی با تعداد زیادی اتاق را داشته باشید اما منتظر دیدن شکوه زیادی باشید! و البته که جالب ترین بخش ماجرا که باعث شده تا قلعه در بین بقیه ی قلعه های دیدنی فرانسه پر رنگ تر شد، این که لئوناردو داوینچی در سال های ۱۵۱۶ تا ۱۵۱۹ در آن زندگی کرده است.

قلعه کلوس لوس

قلعه Azay le Rideau

این قلعه در قرن دوازدهم ساخته شده است و در سال ۱۴۱۸ توسط چارلز پنجم تقریبا نابود شد تا اینکه در سال۱۵۱۸ توسط یکی از نجیب زادگان مرمت شد. این قلعه در طول دوران دستخوش خرابی های زیادی شد تا اینکه در سال ۱۸۲۰ توسط یکی از صاحبانش تغییرات عمیقی را تجربه کرد و به شکوه آنچه که امروز می بینیم شد.

قلعه Azay le Rideau
حمام چهارفصل، حمامی تاریخی در اراک
حمام چهارفصل، حمامی تاریخی در اراک
آب انبار سردار بزرگ در قزوین، بزرگ ترین آب انبار تک گنبدی ایران
آب انبار سردار بزرگ در قزوین، بزرگ ترین آب انبار تک گنبدی ایران
قلعه ناریکالا، بنایی ایرانی در شهر تفلیس!
قلعه ناریکالا، بنایی ایرانی در شهر تفلیس!
قلعه بلوگرادچیک بلغارستان، در حصار صخره های ۲۰۰ میلیون ساله
قلعه بلوگرادچیک بلغارستان، در حصار صخره های ۲۰۰ میلیون ساله