صعود به کوه های آتشفشانی فعال

بهترین آتشفشان های فعال دنیا برای صعود

کوهنوردی یکی از هیجان انگیزترین تفریحات و ماجراجویی هاست ولی این بار نظرتان با کوهنوردی در کوه های آتشفشانی فعال چیست؟ تجربه ای هیجان انگیز که می تواند خاطره انگیز و فراموش نشدنی باشد. آتشفشان ها را می توان از شگفتی های دنیا دانست کوه هایی که حتما نظر ماجراجویان را به خود جلب می کنند و ماجراجویان زیادی را به خود می کشانند. می خواهیم درباره ماجراجویی در آتشفشان های فعال و روبرو شدن با فوران و انفجار حرف بزنیم، اگر همیشه دوست داشتید که ماجراجویی و صعود به آتشفشان ها را امتحان کنید باید با مهمترین و تماشایی ترین آتشفشان های دنیا آشنا باشید پس در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

آتشفشان های فعال

آتشفشان رینجانی | Mount Rinjani، اندونزی

مطالب مرتبط:
آتشفشانی که آماده انفجار است!
اگر جانتان را دوست دارید به این آتشفشان آماده انفجار نزدیک نشوید!
فوران آتشفشان فوئگو در گواتمالا

این کوه با ارتفاع ۳۷۱۹ متر در پارک ملی گونانگ رینجانی قرار گرفته و دومین آتشفشان بلند اندونزی ست. صعود به این کوه کمی چالش برانگیز است برای همین هم تا به حال ماجراجویان کمی موفق به صعود قله آن شده اند اما اگر چالش های مسیر را پشت سر بگذارید در آن بالا پاداش های طبیعی بیشماری انتظارتان را می کشد که دریاچه و چشمه آب گرم طبیعی تنها گوشه ای از آن هاست.  برای اینکه ماجراجویی و کوهنوردی بر روی این آتشفشان را تجربه کنید باید راهی جزیره لومبوک و دهکده «سنارو» یا استان «سمبالون لاوانگ» شوید. با توجه به قانون اندونزی نمی توانید بدون راهنما در این کوهستان دوچرخه سواری کنید پس برای صعود بهتر است در تورهای کوهنوردی ثبت نام کنید.

آتشفشان رینجانی

آتشفشان آرنال | Arenal، کاستاریکا

آتشفشان آرنال با ۱۶۴۶ متر ارتفاع در میان جنگل های بارانی پارک ملی کاستاریکا قرار دارد و بدون شک یکی از جذاب ترین آتشفشان های دنیاست. همین مناظر و چشم اندازهای تماشایی اطراف کوه خیلی ها را ترغیب به صعود می کند اما بالا رفتن از این کوه منع قانونی دارد البته ناامید نشوید چون در پارک ملی مسیرهای زیادی برای لذت بردن از کوهنوردی های ساده و چشم اندازهای آتشفشان است.  با اینکه این آتشفشان از سال ۲۰۱۰ هیچ فوران گدازه ای نداشته اما گاهی در میان انتشار بخارها و دودها صداهایی از گدازه ها هم به گوش می رسد.  یکی از بهترین مسیرهای طبیعت گردی در اطراف این آتشفشان، مسیر Colades de Lava است که در آن می توانید گدازه های حاصل از فوران این کوه را تماشا کنید و از دیدن طوطی ها و توکان ها در میان درختان غافلگیر شوید.

آتشفشان آرنال

آتشفشان ویلاریکا | Villarrica، شیلی

این کوه از فعال ترین آتشفشان های شیلی ست و در دهانه اش، دریاچه ای گدازه ای به چشم می خورد. به راحتی می توانید با تورهای راهنما خودتان را به این کوه برسانید و محو چشم اندازهای ماجراجویانه اش شوید. برای صعود به این کوه از شهر پوکن راهی دامنه های کوه می شود اینجا دو را ه دارید یا می توانید با بالابر به قله برسید و یا ۱ ساعت و نیم کوهنوردی را تجربه کنید. ویلاریکا یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های کشور شیلی است و همچنین جزو تنها آتشفشان‌هایی است که در دهانه خود، یک دریاچه گدازه دارد. اگر برای کوهنوردی در برف و یخ آماده نیستید می توانید سورتمه سواری را امتحان کنید چیزی که هیجان این ماجراجویی را بیشتر هم می کند.

آتشفشان ویلاریکا

آتشفشان Eyjafjallajökull، ایسلند

ایسلند سرزمینی وسوسه انگیز است و ماجراجویان زیادی در فکر سفر به این کشور هستند. یکی از مهمترین نقاط گردشگری در ایسلند آتشفشان Eyjafjallajökull است که در سال ۲۰۱۰ فورانی به یادماندنی داشت! البته فکر رسیدن به قله را باید از سر بیرون کنید چون خطرات زیادی دارد اما در عوض می توانید به مسیر ۲۴ کیلومتری  فیموروهالس فکر کنید که مناظر خیره کننده جذابی از رودخانه، آبشار و یخچال های طبیعی دارد.

آتشفشان Eyjafjallajökull

آتشفشان کوتوپاکسی | Cotopaxi، اکوادور

آتشفشان کوتوپاکسی با ارتفاع ۵۸۸۳ متر دومین کوه بلند اکوادور است و سومین آتشفشان فعال دنیا به شمار می رود و برای بالا رفتن از کوتوپاکسی و رسیدن به قله یخی اش باید حتما راهنمای باتجربه و خوبی داشته باشید. این آتشفشفان هم در پارک ملی کوتاپاکسی قرار دارد و به غیر از بالا رفتن از کوه مسیرهای زیادی برای طبیعت گردی و لذت بردن از چشم اندزاهای اطراف دریاچه دارد.

آتشفشان کوتوپاکسی

آتشفشان کیلاویا | Kīlauea، هاوایی

کیلاویا، با ارتفاع ۱۲۴۷ متر آتشفشانی فعال در جزایر هاوایی است که در پارک ملی آتشفشانی هاوایی قرار دارد. می توانید در ۲۴۱ کیلومتر مسیر کوهنوردی این این کوه ماجراجویی به یادماندنی را تجربه کنید چون هر روز تورهای کوهنوردی زیادی راهی این منطقه می شوند و یکی از مسیرهای متنوع آن را برای ماجراجویی انتخاب می کنند. اگر برای کوهنوردی به سراغ مسیر Chain of Craters Road بروید می توانید منظره ای خارق العاده را تماشا کنید: سرازیر شدن گدازه ها به درون اقیانوس آرام، منظره ای که شانس تماشای آن نصیب کمتر گردشگری می شود.

آتشفشان کیلاویا

آتشفشان اتنا | Etna، ایتالیا

اتنا با ارتفاع ۳۳۵۳ متر در سمت شمال شرقی جزیره سیسیل قرار گرفته و بزرگ ترین آتشفشان فعال قاره اروپاست. این آتشفشان تا به حال فوران های زیادی داشته که قدمت اولین آن ها به ۴۲۵ سال قبل از میلاد برمی گردد اما با این حال این فوران ها در زندگی اهالی اطراف این کوه خللی وارد نکرده است. از آنجایی که قسمتی از مسیر رسیدن به این کوه، تله کابین دارد می توانید به راحتی به قله آن صعود کنید. بدون شک یکی از عجایب سیسیل، آتشفشان اتنا است که حتما باید از آن دیدن کنید. در این آتشفشان تجربه های متنوعی انتظارتان را می کشد و شرکت های زیادی تورهای کوهنوردی به سمت این آتشفشان ارائه می دهند. با اینکه اینجا آشفشانی بسیار فعال است اما در طول فوران، رشته های گدازه ای آن فقط در فواصل مشخصی نمایان می شوند. وقتی این آتشفشان فعال است می توانید از فاصله ای مطمئن گدازه ها را تماشا کنید، گدازه هایی که در هنگام شب هم به شکل جریانی قرمز رنگ از روستاهای اطراف نمایان هستند و چشم اندازهای خارق العاده و تماشایی را شکل می دهند.  بازدید از دهانه های مجزای این کوه در هر زمانی ممکن است اما معروف ترین آن ها دهانه crateri silvestri است که در بخش جنوبی کوه و در نزدیکی روستای Nicolosi قرار دارد.

این کوه های اسرارآمیز، قبرستان اند!
معرفی کامل طبیعتی بکر در مازندران به نام ییلاق کلاردشت
دیدنی های طبیعی استرالیا که شما را جادو می کنند
غار رنگارنگ رید فلوت چین + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code