بلیط هواپیما

ماجراجویی متفاوت در بالی

ماجراجویی در بالی

من بارها به بالی رفتم و فکر می کردم بیشتر جاهای آن را دیده ام. با خود می گفتم به جز دیدن سواحل کوتا و صخرهای اوبود کار دیگری نمی توان در این جزیره انجام داد. بعد از سفری که اخیرا به این جزیره اندونزی داشتم فهمیدم که اشتباه می کردم. مطمئنا در این جزیره رویایی ماجراجویی های زیادی انتظار شما را می کشد، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

بالی

کوهنوردی در کوه باتور

مطالب مرتبط:
تفریح و هیجان در سواحل بالی
جزایر اطراف بالی

در شب اول سفرم به بالی، ساعت ۱ صبح از خواب بیدار و با چشم های خواب آلود سوار ون شدم. حدود ۲ ساعت سوار ماشین بودم و وقتی به دامنه های کوه رسیدیم هنوز هوا تاریک تاریک بود. به من یک چراغ قوه دادند و گفتند باید تا ارتفاع ۱۷۱۷ متری کوه باتور بالا بروم . این سخت ترین کوهنوردی ای بود که در تمام عمرم انجام می دادم ، همه چیز تاریک بود و ۲ ساعت و نیم طول کشید تا توانستم به بالا برسم. خوشبختانه با خود دوربین مناسبی داشتم که حتی در شب هم عکس هایی با کیفیت می انداخت، با آن توانستم این ماجراجویی فوق العاده را ثبت کنم. وقتی به بالای کوه رسیدم کاملا غافلگیر شدم حداقل ۱۰۰ نفر دیگر را دیدم که در بالای کوه همگی در سکوت منتظر طلوع آفتاب بودند. همه ما در میان ابرها ایستاده بودیم و در حالی که جریان هوای سرد به شدت به صورتمان می خورد طلوع سپیده دم را تماشا می کردیم. در آن بالا لحظاتی را تجربه کردم که هیچ جوری نمی توان توصیفش کرد، تجربه ای که مزه ای متفاوت از این جزیره را برایم به ارمغان آورد.

کوه باتو

به جنوب ساحل کوتا بروید

در این ساحل می توانید جلیقه ای مخصوص بپوشید و بر روی دریا پرواز کنید. برای این کار شما بر روی چیزی شبیه تخته می ایستید، این تخته به لوله ای وصل است که با نیروی آب شما را به جلو می برد، شما بر روی هوایید تا اینکه تعادل خود را از دست بدهید و بیفتید! این تفریح چندان آسان نیست اما خیلی هیجان انگیز است.

از پناهگاه جنگلی میمون های مقدس بازدید کنید

اگر تا به حال بازی «فرار از عبادتگاه» را در گوشی همراه خود انجام داده باشید با این پناهگاه آشنایی دارید. در آن بازی شما در وسط جنگل می خواهید از یک عبادتگاه دیدن کنید اما ناگهان دیوی در مقابل شما ظاهر می شود و باید از دست آن فرار کنید.  در این پناهگاه به جای دیو باید از دست میمون ها فرار کنید! این پناهگاه تقریبا شبیه همان چیزی است که در آن بازی می بینید. در این جنگل مردم به میمون ها احترام می گذارند و اگر همراه خودتان غذا نداشته باشید می توانید از دست میمون ها در امان باشید! اگر همراه خود غذا دارید مراقب باشید، میمون ها بامزه ولی خیلی بدجنس هستند!

جنگل میمون ها

در ساحل کانگو به رستورانی متفاوت بروید

این رستوران در داخل اتوبوسی قرار دارد و اسم آن «جی» است. در پخت غذاهای این رستوران از غذاهای سنتی ژاپنی و شرق آسیا الهام گرفته شده است. غذاهای این رستوران آنقدر خوشمزه است که شما را وادار می کند در سفر بعدی خود هم به آن سر بزنید.

منبع: lifestyle.toggle.sg

تصاویری از راجا امپات، ناشناخته ی عجیب اندونزی
تصاویری از راجا امپات، ناشناخته ی عجیب اندونزی
راهنمای جامع سفر به جزیره زیبای بالی
راهنمای جامع سفر به جزیره زیبای بالی
دریاچه کلیموتو، پدیده ای طبیعی که هر روز رنگ عوض می کند!
دریاچه کلیموتو، پدیده ای طبیعی که هر روز رنگ عوض می کند!
نکات ضروری هنگام سفر به بالی
نکات ضروری هنگام سفر به بالی