برای بهترین ماجراجویی های هیجان انگیز در آب، به کجا برویم؟

ماجراجویی لذت بخش در آب های دنیا

اگر از کسانی هستید که تا وقتی به سراغ ماجراجویی در آب ها نروید به شور و هیجان واقعی نمی رسید این پست برای شماست چون خیال داریم به دیدنی ترین دریا و دریاچه های دنیا برویم و از ماجراجویی در جاهایی حرف بزنیم که تفریحات هیجان انگیز در میان چشم اندازهای خیالی اش هیچ وقت از یادتان نمی رود. زیبایی های رودخانه ها، دریاجه ها و اقیانوس های زمین را در یکی از این مقاصد تجربه کنید تا به ماجراجوی واقعی تبدیل شوید. ماجراجویی در آب تنوع زیادی دارند؛ غواصی، قایق سواری، موج سواری، رفتینگ، کایاک سواری و … همه در ردیف ماجراجویی های آبی هستند. در این ماجراجویی دل به آب می سپارید، گاهی لحظات دلهره آور و هیجان انگیزی را می گذرانید و گاهی هم با آرام شدن جریان آب آرامش را حس می کنید. الی گشت را همراهی کنید تا از لذت بخش ترین مکان ها برای ماجراجویی در آب بگوییم.

ماجراجویی لذت بخش در آب های دنیا

موج سواری در نیکاراگوئه

مطالب مرتبط:
ماجراجویی های مرگبار در ارتفاعات هولناک + تصویر
برای ماجراجویی های هیجان انگیز به کجا برویم؟

این درست است که شاید نیکاراگوئه در میان کشورهای آمریکای مرکزی بهترین امواج را برای موج سواری نداشته باشد ولی کششی دارد که نمی شود فرصت موج سواری در آن را به این راحتی ها از دست داد! این ساحل از شهر «سان جوان دل سور» در سواحل اقیانوس آرام ۱۰ دقیقه فاصله دارد و با ماسه های سفید و امواج لوله ای  مکانی عالی برای موج سواران است. البته خیال نکنید حتما باید موج سواری حرفه ای باشید تا در مقابل این امواج لوله ای دوام بیاورید چون برای موج سواران مبتدی هم موج های مناسبی می آید که در آن هیجان ماجراجویی را کاملا حس می کنید. بدون شک بعد از یکبار امتحان موج سواری در این ساحل دلتان می خواهد دوباره به اینجا برگردید.

موج سواری در نیکاراگوئه

گشت و گذار در پارک ملی حفره های کارلزبد (Carlsbad Caverns National Park)

زیبایی های طبیعی پارک ملی حفره های کارلزبد در نیومکزیکو از زمان ماقبل تاریخ تا به حال انسان های زیادی را جذب خود کرده است. در اینجا بیش از ۱۱۹ غار سنگ آهکی هست که بخشی از آن ها فسیل های باستانی تپه های دریایی هستند که از دالان های بزرگی پر از قندیل های تماشایی، استخرها و تالاب ها تشکیل شده اند.  در بخش هایی از این غارها باید برای ادامه مسیر به آب بزنید و در آب های زلال آن ماجراجویی منحصربفردی را تجربه کنید.

گشت و گذار در پارک ملی حفره های کارلزبد

کایاک سواری در تنگه آلاسکا

پارو زدن در میان یخچال های طبیعی و تکه های یخ شناور در آب می تواند حسابی روحیه ماجراجویتان را راضی کنید. برای رسیدن به اینجا کافیست از شهر انکوریج در آلاسکا ۱۵ دقیقه رانندگی کنید تا کایاک سواری در این تنگه را امتحان کنید. قسمت هیجان انگیز تر ماجرا این است که می توانید سمور دریایی، فوک، عقاب سرسفید و نهنگ قاتل را هم می بینید جانورانی که دیدن  آن ها آرزوی خیلی از ماجراجویانی است که تن به مسیر طولانی رسیدن به آلاسکا نمی دهند.

کانادا

رفتینگ در رودخانه Owyhee

رفتینگ های کمی در دنیا هست که از نظر چشم انداز، حیات وحش و ماجراجویی به پای ایالت آیداهو و ایالت اورگن در رودخانه Owyhee برسند. رفتینگ در آب های وحشی این رودخانه نفس را در سینه حبس می کند و باید واقعا پر دل و جرات باشید تا دل به آن بسپارید پس اگر کمی ماجراجویی ملایم تر می خواهید به بخش پایین تر رودخانه بروید و رفتینگ آهسته تری را تجربه کنید.

رفتینگ

کایاک سواری در میان پنگوئن های قطب جنوب

در سواحل نواحی دوردست قطب جنوب شاید هیچ چیز به اندازه کایاک سواری در میان پنگوئن های دوست داشتنی لذت بخش نباشد. در جزیره جورجیای جنوبی قطب جنوب کایاکر نروژی معروفی هست که راهنمای سفرهای این ناحیه هست او در زمان هایی که وقت آزاد دارد کایاک سواری می کند تا حیات وحش جنوبی ترین نقطه زمین را کشف کند.

کایاک سواری در میان پنگوئن های قطب جنوب

اسکیت روی یخ های استکهلم

سوئد یکی از بهترین نقاط دنیا برای اسکیت های هیجان انگیز بر روی دریاچه ها و دریاهاست. لیز خوردن بر روی یخ های طبیعی و بکر استکهلم ماجراجویی هیجان انگیزی برای مبتدی هاست. برای این ماجراجویی باید به شرایط یخ نگاه کنید می توانید اسکیت را روی دریاچه های کوچک انجام دهید و یا اگر شرایط یخ خیلی خوب بود به دریای بالتیک بروید.

اسکیت روی یخ های استوکهلم

اسنوبا در جزیره آروبا

اسنوبا ترکیبی از «اسنورکلینگ» و «غواصی» است و فرقش با غواصی این است که در آن مجبور نیستید کپسول اکسیژن را خودتان حمل کنید! در اسنوبا یک قایق در پشت شما حرکت می کند و وظیفه حمل کپسول را بر عهده دارد. در این جزیره می توانید بدون اینکه هیچ تجربه قبلی ای از غواصی داشته باشید به عمق ۶ متری بروید. در دنیا ۷۰ محل مختلف برای اسنوبا وجود دارد که با رفتن به این محل ها می توانید موجودات آبزی را از نزدیک ببینید.

اسنوبا

 قایق سواری در مرزهای آبی ایالت مینه سوتا

اینجا یکی از بهترین مکان های دنیا برای قایق سواری به خصوص در حوالی غروب است. می توانید ۲ ۳ ساعتی قبل از غروب را برای قایق سواری انتخاب کنید تا هم به اندازه کافی در روشنایی روز مناظر تماشایی اطراف را ببینید و هم غروب بینظیر آن را تماشا کنید.

قایق سواری در مرزهای آبی ایالت مینه سوتا

بالا رفتن از صخره های ساحلی جزیره زمرد

ایرلند با سواحل صخره ای بهترین جا برای این ماجراجویی است. در اینجا به غیر از صخره نوردی می توانید تفریحات دیگری مثل شنا، تماشای حیات وحش و پرش از صخره را هم انجام دهید.

بالا رفتن از صخره های ساحلی جزیره زمرد
دریاچه کوه گل جایی که رویا به واقعیت می پیوندد+ تصویر
دریاچه کوه گل جایی که رویا به واقعیت می پیوندد+ تصویر
بهترین سواحل دنیا که برای پیدا کردن صدف مناسبند
بهترین سواحل دنیا که برای پیدا کردن صدف مناسبند
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
برای دیدن این موزه در جزایر قناری باید غواصی کنید!
دریاچه ای که شما را آب پز می کند!
دریاچه ای که شما را آب پز می کند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code