متروپل پاراسول | عظیم ترین سازه چوبی دنیا

متروپل پاراسول

در دنیا شهرهای زیادی وجود دارند که شاید تاکنون اسم آن ها به گوشمان نرسیده است. یکی از زیبا ترین شهرهای توریستی جهان، سویل(Seville) یا همان سویا در کشور اسپانیاست؛ شهری ساحلی با هزاران مکان دیدنی و جذاب که بازدید کنندگان با هر نظر و سلیقه ای را از نظر تاریخی، مدرن و تفریحی به خود جذب می کند.بیشترین جاذبه های این کشور مربوط به آثار تاریخی آن است که رواج بیشتری دارد و به عبارت دیگر این شهر ذخیره ارزشمندی از سازهای کهن در اسپانیاست. در سال های اخیر در این شهر تاریخی، سازه های عجیب و زیبایی ساخته اند که به دلیل مدرن و متفاوت بودنش با استقبال زیادی برخوردار شده است. یکی از این سازه های عجیب و خاص از نظر معماری، متروپل (Metropol parasol) نام دارد و لقب وسیع ترین و عظیم ترین سازه چوبی دنیا را به دوش می کشد. امروز الی گشت تصمیم دارد شما را به زیبا ترین شهر اسپانیا یعنی سویا ببرد و با متروپل پاراسول این سازه ی چوبی بیشتر آشنا کند و به بررسی ویژگی ها و کاربرد آن بپردازد. با ما همراه باشید تا شما را با جزئیات بیشتر این سازه چوبی آشنا کنیم و متوجه شویم که اصلا چرا چنین سازه ای با این عظمت ساخته اند.

متروپل پاراسول در سویل

معرفی پل متروپل پاراسول

مطالب مرتبط:
میدان نیمه دایره ای عجیب در سویل، شاهکار گردشگری
تاریخ آلکازار سویل اسپانیا فقط در ۱ دقیقه

در میان شهر های زیبا و تاریخی سویا، پل فوق العاده ای بنا شده که امروزه از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی این شهر و کشور اسپانیا محسوب می شود. سازنده این پل خارق العاده تصمیم داشته بزرگترین سازه چوبی دنیا رو خلق کند. جالب است بدونید که در اسپانیا این پل با نام پلازا دلا انکارناسیون نیز شناخته می شود. شهر سویا نیز با نام های سویل، سبیا و سویا می شود.

سازه متروپل به صورت ۶ تا قارچ چوبی عظیم الجثه ساخته شده که در عین عظمتش از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است.  باید بدانید معنی پاراسول یعنی سایبان و اشاره به شکل خاص و چتر مانند این پل دارد. ارتفاع این قارج های چوبی ۲۸٫۵ متر ارتفاع دارند و به وسیله ی پل های کوتاه و پر پیچ و خم  به هم مربوط می شوند و این امکان را برای بازدید کنندگان ایجاد می کنند که بر روی هیجان انگیزترین و خاص ترین پل چوبی جهان قدم بزنند. این پل ۴ طبقه ی مختلف دارد و بازدید ککندگان می توانند از تمام طبقات آن دیدن کنند. این سازه شگفت انگیز از درخت بو و درختان فیکوس نیز الهام گرفته است. و تمام این ایده ها باهم ترکیب شده اند و سازه دیدنی و جذاب متروپل رو ایجاد کرد.

متروپل پاراسول

علت ساخت متروپل پاراسول

جالب است بدانید علت ساخت این سازه غول پیکر وجود مراکز خرید و رستوران های اطراف این مکان بود . به عبارت دیگر به دلیل زیاد بودن تعداد مراکز تجاری و خرید در اطراف این سازه  نیاز وجود سایبان احساس شد تا افرادی که در حال رفت و آمد در این مکان بودند،آسیب نبینند.

عکس متروپل پاراسول

سطوح مختلف متروپل

بالاترین سطح این سازه جذابترین و محبوبترین طبقه آن نیز هست و بازدیدکنندگان می توانند در اتفاع حدود ۳۰ متری از سطح زمین در هوایی مطبوع، روی متروپل قدم بزنند. درست است که پیاده روی و مشاهده مناظر از بالای این سازه غول پیکر بسیار لذت بخش است اما این گردش کامل نمی شود مگر آن که فضایی باشد برای چشیدن طعم غذاهای لذیذ و خوشمزه، به همین منظور رستورانی نیز در این طبقه ساخته اند تا مشتری ها  بتوانند در فضای آزاد و در داخل آن به صرف خوراکی های خوشمزه مشغول شوند. درست بر فراز فروشگاه های این مجموعه طبقه ای وجود دارد که از راه روهای پیچ در پیچ تشکیل شده و گردشگران می توانند از میان آن ها عبور کرده و مناظر جالب اطراف را نگاه کنند. از این طبقه بیشتر برای برگزاری مراسم های مختلف استفاده می شود و حتی آمفی تئاتر بزرگی دارد که می توان جشن ها و سخنرانی های گوناگون را در آن برپا نمود.

متروپل پاراسول سویل

حدودا از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی ساخت و تکمیل این پروژه طول کشید و حفاری های اصلی آن در همان سال های ابتدایی صورت گرفت که در حفاری ها حدود ۱۰۰ موزاییک و کاشی دست نخورده و سالم از دوران رومیان یافت شد که هم اکنون در این موزه قابل مشاهده هستند.

ساعت بازدید از موزه:

سه شنبه تا شنبه: ۱۰:۰۰-۲۰:۰۰

یکشنبه: ۱۰:۰۰-۱۴:۰۰

هزینه بازدید از موزه:

۲ یورو: حدودا ۷ هزار تومان

فقط جادوگرها به این موزه می روند!
معرفی سگوویا، میراث جهانی اسپانیا
ساختمانی که از بالا به پایین ساخته شده است!
قصر آلکازار سویل، تلفیقی زیبا از معماری اسلامی و اروپایی!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code