مختصر و مفید از دماغه ی امید نیک در آفریقای جنوبی

 تاریخچه ای از دماغه امید نیک در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی مهد جاذبه های گردشگری و دیدنی های فراوان و حیات وحش بکر و سرزنده ای است که در هیچ کجای دیگر دنیا نمی توان نظیر آن را دید. امکان ندارد کسی به این کشور سفر کند و دلباخته ی فرهنگ ناب و مردم صمیمی و طبیعت زیبای این کشور نشود. در تعریف از این کشور بیشتر وقتها از حیات وحش آن صحبت شده اما در این جا می خواهیم درباره یکی از دیدنیهای منحصر بفرد که تاریخ جالب و کهنی را در پشت خود دارد صحبت کنیم: دماغه امید نیک.
دماغه ی امید نیک حاصل از برآمدگی بوجود آمده در انتهای شبه جزیره ی کیپ، جایی در استان غربی کیپ و در آفریقای جنوبی است. این دماغه برای اولین بار در سال ۱۴۸۸ توسط فردی به نام باتولومئو دیاس در سفرش به پرتغال دیده شد و امروزه به یکی از برترین جاذبه های گردشگری در آفریقای جنوبی تبدیل شده است. با الی گشت همراه باشید و از این مکان دیدنی بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
دانشتان را با حقایقی از آفریقای جنوبی آزمایش کنید
چرا باید به آفریقای جنوبی سفر کرد؟

دماغه امید نیک آفریقای جنوبی
دانستنی های درباره این محل

یکی از تاریخ دانان بر این باور است که دیاس برای اولین بار اسم آن را “دماغه ی طوفان” نامید و جان دوم (John II) اسم آن را به ( Cape of Good Hope) یعنی همان دماغه ی امید نیک تغییر داد چون کشف این دماغه را خوش یمنی ای می دانست که بوسیله ی آن، کشور هند از طریق دریا برای اروپا قابل دسترسی است.
ابن دماغه بخاطر آب و هوای طوفانی و امواج خشمگین دریا شناخته شده است و چمن و پوشش گیاهی کمی که دارد بخشی از طبیعت این دماغه است.
بسیاری از توریست هایی که به آفریقای جنوبی و دماغه ی امید نیک می روند، تور کوتاه فانوس دریایی را که ۲۳۸ متر بالاتر از ارتفاع دریا قرار دارد خریداری می کنند تا با آن بتوانند به قسمت های مختلف دماغه بروند و زیبایی هایی بیشمار آن را بهتر درک کنند. Cape point، جنوب غربی ترین نقطه در آفریقا است.
شما می توانید عظمت صخره های دریایی را با هوای تازه در آفریقای جنوبی تجربه کنید. جزییاتی از این منطقه در دسترس است که یکی از آنها نشان دهنده ی وجود ۱۲۰۰ گونه ی مختلف گیاه در این منطقه و وجود پستانداران کوچکی مثل بزکوهی، گورخر و حتی بزرگترین پرنده ی آفریقای جنوبی یعنی شترمرغ در آن است.
اگر به کشور شگفتی ها سفر کردید، کافی است تا کمی از وققت تان را بگذارید و به این منطقه ی خیره کننده اختصاص بدهید تا هم کمی از تاریخ آن را کشف کنید و هم کشتی های خرابی که در خط ساحلی به گل نشسته اند را ببینید.
این دماغه همچنین جای بسیار خوبی برای افرادی است که دوست دارند همراه با بازدیدشان یک فعالیت دیگر هم مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری، شنا در بخش های تعیین شده، غواصی، موج سواری و ماهیگیری داشته باشند و از دیدن مرغ های دریایی که بر فراز آب و بر سر وال های غول پیکر در پروازند لذت ببرند.

منبع: britannica.com

آفریقای جنوبی بیشتر از آنکه رعب آور باشد، جذاب است!
۱۲ غذای وسوسه کننده آفریقای جنوبی
معرفی هتل ۵ ستاره هیلتون سندتون در ژوهانسبورگ
۳ مقصد گردشگری ارزان اما دیدنی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code