بلیط هواپیما

شما هم این مرد را در خواب شبتان دیده اید؟

خواب عجیب

در سراسر جهان، هر شب هزاران هزار نفر  این خواب عجیب و این چهره را در خواب می بینند! احتمالا به نظرتان بسیار ترسناک است اما اگر شما و یا یکی از دوستان و نزدیکانتان این مرد را تا به حال در خواب دیده باشید، این به آن معناست که این ماجرا به شما هم سرایت کرده است و دامن شما را هم گرفته است و شما هم می شوید جز همان هزاران هزاران نفری که چهره ی این مرد را دیده اند. فرقی هم ندارد که در ایران باشید یا در فرانسه و یا آفریقا… این ماجرا موضوعی همه گیر و عجیب است که سر دراز دارد. در ادامه با الی گشت باشید تا درباره ی  این تصویر به شما بگوییم…

خواب عجیب
مطالب مرتبط:
این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد!
معمای کاج های عجیبی که به سمت استوا کج شده اند!

این ماجرای عجیب و مرموز در سال ۲۰۰۸ در کشور آمریکا شهر نیویورک شروع شد و از این قرار است که یک بیمار خانم به پیش یک روانپزشک می رود و می گوید هر شب خواب عجیب می بیند. او در خواب مردی را می بیند و این اتفاق بارها و بارها افتاده است و او با این مرد در خواب صحبت می کند. این خانم گفته که حتی یک بار هم تا حالا مردی با چنین ویژگی هایی را در دنیا وقعی ملاقات نکرده است اما او را به طور مرتب در خواب می بیند.

روانپزشک از آن خانم می خواهد تا تصویر مرد را بکشد و آن خانم هم این کار را می کند. مدتی می گذرد و بیمار دیگری به پیش این روانپزشک می کند و ادعا می کند که این مرد را دیده است و همان تصویر را نشان می دهد. این اتفاق به نظر روانپزشک عجیب و غریب می آید و به همین دلیل تصمیم می گیرد تا این عکس را برای بقیه ی همکارانش هم ارسال کند. دوباره بعد از گذشت چند ماه، چند بیمار دیگر هم به دکتر می گویند که این مرد را چندین بار در خواب دیده اند! آن ها گفته اند که این مرد با آن ها غذا می خورد و به همراه آن ها پرواز می کند!

مرد در خواب عجیب

جالب است بدانید که همه ی افرادی که این مرد را دیده اند در شهرهای مختلفی بوده اند، از نیویورک گرفته تا تهران، پاریس و… عجیب بودن ماجرا باعث شد تا حتی سایتی هم با همین عنوان راه اندازی شود. در این سایت، افرادی که این مرد را دیده اند، در مورد این خواب بحث می کنند و از آن صحبت می کنند.

تئوری هایی که درباره ی این مرد بیان شده است

این موضوع و همه گیر شدن آن باعث پر رنگ شدن و مهم شدن آن شد و به همین دلیل محققان زیادی درباره ی این موضوع تحقیق کردند. بعد از تحقیقات زیاد آن ها ۳ تئوری را انتشار دادند:

تصویر مرد در خواب عجیب

اولین تئوری

یک نظریه ی روانکاوی به نام نظریه ی یونگ وجود دارد که بر طبق آن، تصاویری که بیماران در خواب دیده اند در واقع تصویر یک مرد در دوران کهن است که در ذهن و ضمیر ناخودآگاه افراد باقی مانده است و آن ها در مواقع سختی به طور ناخواسته این تصویر را به یاد می آورند. البته که این تصویر برای افراد احساساتی پر رنگ تر است.

تئوری دوم: تئوری ماورای رویا

تئوری دوم بسیار ترسناک و در عین حال جذاب است اما از نظر علمی اعتبار بالایی ندارد. طبق این نظریه، این مرد واقعی است  توانایی خارق العاده ای دارد که به واسطه ی آن می تواند به خواب افراد وارد شود.

عکس مرد در خواب عجیب

تئوری سوم: تئوری تقلید رویا

طبق این تئوری، این پدیده یک بار بصورت کاملا اتفاقی رخ داده است و بعد از آن به دلیل حس ارتباطی که بین مردم وجود دارد، تقلید شده است.

نظر شما راجع به این پدیده چیست؟ آیا تا حالا این مرد را در خواب دیده اید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
تئاتر مارینسکی در سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی در سنت پترزبورگ
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
دنبال ماجراجویی هستید؟! به این سفرها بروید
ساحل شلی در استرالیا، جایی برای موج سواری و غواصی
ساحل شلی در استرالیا، جایی برای موج سواری و غواصی