alexaa

جاذبه های دیدنی تایلند (بخش اول)

از دیدنی های تایلند بیشتر بدانید

تایلند با سواحل سفید درخشان، جنگل های استوایی سرسبز و انبوه و نقاط فرهنگی جذابش، یکی از جالب توجه ترین کشورهای جهان است. ما با سفر به گوشه و کنار این کشور فهرستی از زیباترین نقاط آن را برای شما گرد آورده ایم. با الی گشت همراه باشید تا از جاذبه های تایلند بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
سفر به بانکوک، تایلند
سوغاتی های تایلند

پای  (Pai)

پای ( Pai) که در حوالی ۱۰۰ کیلومتری بزرگترین شهر شمالی تایلند یعنی “چیانگ می”Chiang Mai واقع شده، بدون شک یکی از رویایی ترین دهکده های تایلند است و به ویژه مورد علاقه گردشگرانی است که مایلند با کوله پشتی بر دوش، پیاده به سیر و گردش در طبیعت بپردازند. مامنی بهتر از این ناحیه کوهستانی با محیطی آرام، اقامت گاه های ارزان و چشمه های متعدد آب معدنی نمی توان یافت. آبشار ها و چشمه های متعدد آب گرم در مناطق اطراف پای ( Pai) در انتظارند تا شما آنها را کشف کنید و برای این چه کاری بهتر از یک راه پیمایی طولانی یا دوچرخه سواری در امتداد جاده های پر پیچ و خم وجود دارد؟ این منطقه از لحاظ فرهنگی، رسوم و سنت های قوی برمه ای  را حفظ کرده و بسیاری از مردمان قبایل کوه نشین همچنان در دهکده های کوچک کوهستانی مجاور زندگی می کنند. جدا از این که بهترین غذاهای سنتی و گیاهی را عرضه می کند به دلیل برخورداری از مکاتب و عزلت گاه های متعدد، مقصد مورد علاقه طرفداران یوگا و مراقبه است. با وجودی که محبوبیت پای ( Pai) در نزد گردشگران به طور روز افزون درحال افزایش است ولی این دهکده ماهیت شگفت انگیز خود را حفظ کرده  و نقاط آرام و دور افتاده ای را که گردشگران می توانند نهایت بهره را از آن ببرند، عرضه می کند.

پای ( Pai)

کو تائو (Koh Tao)

با وجود آن که کو تائو (Koh Tao) در زمره جزایر پر گردشگر تایلند است. اما همچنان ارائه دهنده یکی از آرام ترین و خیره کننده ترین مناطق تایلند است. در حالی که بسیاری از مسافران رهسپار دو جزیره بزرگتر مجاور یعنی ” کو سامویی” Koh Samui  و ” کو پانگان” Koh Phangan می شوند. کو تائو (Koh Tao) بسیاری از غواصان و بازدید کنندگانی را که در جستجوی محیطی ساکت تر و پر آرامش تر هستند، به خود جذب می کند. به زحمت می توان منظره ای زیباتر از سواحل تمیز و سفید این جزیره و آب های درخشان فیروزه ای پیرامون آن را یافت. به همه این ها غروب خورشید جزیره را هم اضافه کنید، غروبی که رنگ آمیزی اشعه هایش توصیف ناپذیر است. کو تائو (Koh Tao)   به سبب دسترسی آسان به محل های غواصی و دنیای زیر آب متنوع و حیرت انگیزی که دارد یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید برای غواصی با لوله تنفس یا کسب گواهینامه غواصی خود را در آب های گرم آن غوطه ور کنید. دوست داران پیاده روی می توانند در جنگل های ساحلی به این کار بپردازند.

کو تائو (Koh Tao)

کو جام (Koh Jum)

کو جام (Koh Jum)  یکی از آخرین جزایر دور افتاده تایلند است و به نحوی بین “کرابی” Krabi و “کولانتا یای” Ko Lanta yai  قرار گرفته که به سهولت قابل دسترسی است. آرامش این نقطه که شمار جمعیت آن از ۳هزار نفر تجاوز نمی کند اجاره نمی دهد گردشگران به راحتی از این سواحل دل کنده و آن جا را ترک کنند. سواحل جزیره که آب های آبی درخشان آن ها را احاطه کرده اند، اکثرا سواحل سنگی هستند ولی سواحل معدودی وجود دارند که مکان های مناسبی برای گرفتن حمام آفتاب و آب تنی گردشگران هست. کو جام (Koh Jum) تنها دارای تعداد معدودی رستوران و کافه تریا است و کلا جو محتاطانه تری بر فضای آن حاکم است. این مکان برای کسانی که قصد دارند به مناطق توریستی دور افتاده سفر کنند، فرصتی دلپذیر فراهم آورده و با فضایی آرام بخش و اهالی با محبت و صمیمی اش، هر بازدید کننده ای را که پا بر سواحل آن میگذارد به شعف می آورد.

کو جام (Koh Jum)

آیوتایا (Ayutthaya)

آیوتایا ( Ayutthaya ) واقع در ۵۰ کیلومتری بانکوک، پایتخت شلوغ و پر تکاپوی تایلند، روزگاری پر شکوهت رین شهر جهان به شمار می آمد. ویرانه های شهر باستانی از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی اعلام شده و شکوه و جلال نخستین آن مایه حیرت و شگفتی است. آیوتایا ( Ayutthaya ) بر روی جزیره ای واقع در بین “چائو پرایا ” Chao Phraya ، “پا ساک” Pa sak، لاپ بوری ریورز Lopburi Rivers بنا گردید. حکومت آیوتایا ( Ayutthaya ) اهمیت خود را در سرتا سر منطقه به مدت ۴۱۷ سال حفظ کرد و در طی قرن شانزدهم به اوج عظمت فرهنگی، مالی و نظامی خود رسید. این شهر سرانجام در سال ۱۷۶۷ میلادی توسط مهاجمان برمه ای فتح و سپس ویران شد. آثار و بقایای به جا مانده از این شهر که تا حد زیادی مرمت و تعمیر گردیده، شکوه و زیبایی پیشین آن را در انظار بازدید کنندگان مجسم می کند.

آیوتایا ( Ayutthaya )

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد