ملاقات با مرد جگرخوار در دنیای مردگان!

آیا شهامت ورود به موزه مرگ را دارید؟

به دور از شلوغی های خیابان بانکوک در کشور تایلند، موزه کوچکی است که بخش های عجیبی دارد به نحوی که پس از بازدید از آن ممکن است مدتی کابوس های شبانه شما را رها نکنند. نام آن موزه مرگ یا موزه پزشکی سیریراج (Siriraj Medical Museum) است. ممکن است به خود بگویید یک موزه پزشکی؟ این که زیاد ترسناک به نظر نمی رسد. اما همینجا دارید اشتباه می کنید چرا که موزه مرگ برخی از هراسناک ترین و عجیب ترین های پزشکی در جهان را به نمایش گذاشته است و تماشای آن ها ممکن است هفته ها خواب شما را با اختلال مواجه کند. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا به بازدید از موزه پزشکی سیریراج برویم که در میان مردم به نام موزه مرگ شناخته می شود.

مطالب مرتبط:
کشف قبر خون آشام های واقعی که شما را تا سرحد مرگ می ترساند!
قتل عام هولناک ۲ میلیون نفر در «مزارع مرگ»! + تصاویر واقعی
موزه سرزمین قورباغه ها در کرواسی

لازم است در ابتدای مطلب ذکر کنیم که بازدید از این موزه بسیار هراسناک است و اگر فکر می کنید طاقتش را ندارید هرگز بازدید از موزه مرگ را در برنامه سفر خود قرار ندهید. در موزه نوزادانی با اشکال عجیب و غریب داخل مواد شیمیایی نگهداری می شوند، همچنین جمجمه شکسته شده مقتولین نیز قابل مشاهده است. در واقع موزه مرگ بیشتر از آن که آموزنده باشد مخوف و ترسناک است.

پیشینه موزه مرگ

موزه مرگ در زمان های قبل بیمارستان سیریراج (قدیمی ترین انستیتو پزشکی تایلند) بوده است. بیمارستان در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط پارشاه راما پنجم تاسیس شد. دانشکده پزشکی مجموعه ای از تجهیزات و اسناد مختلف را جمع آوری کرد تا موزه را تبدیل به مکانی برای یادگیری و مطالعه دانشجویان سازد. موزه پرشکی سیریران در واقع از ۶ موزه کاملا متفاوت تشکیل شده است. بخش اصلی موزه مرگ در طبقه دوم ساختمان Adulyadejvikrom قرار دارد. بازدید کنندگان برای تماشای این بخش باید ۲۰۰ بات بپردازند و دقت داشته باشید که عکاسی اینجا ممنوع است.

موزه آسیب شناسی الیس

اولین قسمتی که بازدیدکنندگان موزه مرگ مشاهده خواهند کرد، موزه آسیب شناسی الیس است که به افتخار پروفسور A.G. Ellis نام گذاری شده است. او بنیان گذار آسیب شناسی در این سرزمین بود. برای کسانی که توانایی خواندن تایلندی را ندارند این موزه ممکن است کمی گنگ باشد چرا که اطلاعات جالبی که در سه نمایشگاه تشکیل دهنده موزه نوشته شده همگی به این زبان هستند و تنها چند کلمه علمی مانند digital rectal examination به زبان انگلیسی دیده می شوند.

اما به هر حال بازدیدکنندگان متوجه خواهند شد که در حال تماشای موضوعاتی مانند سرطان و جنین در حال رشد هستند اما جزئیات آن نامفهوم خواهد بود.

موزه پزشک قانونی سونگران میاموسین

بعد از موزه آسیب شناسی وارد موزه پزشک قانونی خواهید شد. موزه ای که حسابی شلوغ است و در نگاه اول ممکن است کمی درهم و برهم به نظر برسد. در یک سمت آن تصاویری از سونامی ویرانگر سال ۲۰۰۴ دیده می شود که خسارت های جبران ناپذیری به جان و مال مردم جنوب تایلند وارد کرد و در سمت دیگر عکس های پر از وحشی گری از اجساد انسان ها پس از به قتل رسیدن دیده می شود.

این موزه، توسعه پزشکی قانونی را با استفاده از اقلام مختلف نشان می دهد. ردیف به ردیف دستگاه های کالبد شکافی استفاده شده در علوم قانونی قرار داده شده در ظروف شیشه ای که حتی در مواردی بسیار بدنام مانند سی اوی استفاده شده اند نگهداری می شود. جسد مومیایی شده او نیز دقیقا در کنار این ابزار داخل محفظه ای شیشه نگهداری می شود. قبل از این بتوانید به این سادگی او را تماشا کنید سی اوی یکی از ترسناک ترین مردان تایلند بود.

او در سال ۱۹۴۴ به عنوان یک مهاجر چینی وارد کشور تایلند شد و در عاقبت تبدیل به یکی از وحشتناک ترین قاتلان سریالی این کشور تبدیل شد. او سربازی چینی در جزیره Hainan بود که توسط ژاپن فتح شد و بسیاری معتقد هستند تاثیرات جنگ او را از انسان تبدیل به یک هیولا کرد. پرفسور Somchai Pholeamke رئیس سابق بیمارستان سیریراج می گوید: فرمانده ارتش به آن ها گفته بود که جگر دشمنانشان را بخورند تا بتوانند نیرو و قدرتشان را از آن خود سازند.

او که یک سرباز خوب بود از گفته های فرمانده اش پیروی کرد. اما شاید بپرسید چرا جگر؟ در طول زمان، تمدن های زیادی معتقد بودند که جگر مرکز زندگی در بدن است و به خاظر خواص زندگی بخشش آن را ستوده اند. بنابراین آن ها در میدان نبرد به درآوردن جگر (کبد) شخص از بدنش اکتفا نمی کردند بلکه آن را می خوردند تا هم شخص را تحقیر کنند و هم از خوردنش انرژی بگیرند.

در سال ۱۹۴۴، سی اوی به تایلند رفت و در آنجا به عنوان یک راننده ریکشو در فقر کار کرد. اعتقاد بر این است که او خفه شد و سپس قلب و کبد بیش از نیم دوجین پسربچه را خورد. در سال ۱۹۵۸، سی او در حال سوزاندن بدن یکی از قربانیانش مشاهده شد و توسط پدر پسر جوان دستگیر شد. پس از دستگیری به او با اعترافات خود  درباره چگونگی به دام انداختن بچه ها، شکافتن سینه آن ها و خوردن قلب و کبدشان تمامی جامعه تایلند را شوکه کرد.

همه جا صحبت از سی اوی بود و هنوز نیز پس از سال ها برخی والدین برای تنبیه و ترساندن کودکانشان به آن ها می گویند که اگر بچه خوبی نباشند روح سی اوی می آید و آن ها را می خورد.

موزه انگل شناسی

این نمایشگاه برای کسانی که دارای نقص دیدنی بودند ایجاد شد (نابینایان). اتاق تاریک است و به بازدیدکنندگان اجازه می دهند تا با اشیا را لمس کنند اما آنقدر تاریک است که آن ها قابل مشاهده نیستند. در مکانی که نور آن کمی بیشتر است بازدید کنندگان دری را خواهند گشود که در آن ارگان های آلوده شده به انگل نمایش داده شده است. (تصاویری بسیار ناخوشایند) این موزه تمرکز بر روی بیماری های منتقل شده توسط انگل دارد.

راه دسترسی

موزه مرگ در کناره غربی رودخانه Chao Phraya قرار دارد. با استفاده از قطار هوایی BTS Skytrain و توقف در ایستگاه Sala Daeng می توانید به آن جا بروید. سپس باید قایق سریع السیر سوار شوید  (که پرچم نارنجی پشتشان نصب شده است) قیمیت بلیط قایق ۱۵ بات است. موزه به جز روزهای سشنبه و تعطیلات رسمی از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر باز است.

منبع: theculturetrip.com

به آواز قطب جنوب گوش دهید!
به آواز قطب جنوب گوش دهید!
ساحلی در ایران که شب ها می توانید در آن الماس پیدا کنید! + آدرس
ساحلی در ایران که شب ها می توانید در آن الماس پیدا کنید! + آدرس
کشف کفشی لاکچری که ۲۰۰۰ سال قبل مد شد! + تصویر
کشف کفشی لاکچری که ۲۰۰۰ سال قبل مد شد! + تصویر
وحشتناک ترین جرم دنیا در این مکان رخ داده است!
وحشتناک ترین جرم دنیا در این مکان رخ داده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code