بهترین موزه های رایگان شهر مادرید در اسپانیا

موزه های رایگان مادرید

شهر مادرید به گالری های فوق العاده دیدنی اش شهرت دارد، این شهر برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر می تواند یک مقصد فوق العاده باشد . به غیر از موزه های مشهور برخی گزینه های کم تر شناخته شده نیز وجود دارد که کسانی که می خواند هزینه کمتری را پرداخت کنند می توانند از موزه های رایگان مادرید بازدید کنند و برای این بازدید حتی یک پنی هم نپردازند. فرقی ندارد شما علاقه مند به تاریخ، عکاسی یا … باشید در هر صورت انتخابی در میان موزه های رایگان مادرید برای شما وجود دارد. برای آشنایی با این موزه ها با الی گشت همراه باشید.

موزه های رایگان مادرید

موزه سن ایسیدرو | SAN ISIDRO MUSEUM (موزه تاریخ)

مطالب مرتبط:
در میدان خورشید مادرید چه کنیم؟
پارک بوئن رتریو در شهر مادرید اسپانیا

در این موزه می توانید مستندانتی از زندگی سن ایسیدرو (حامی سنت مادرید را ببینید)، علاوه بر آن در این مورد از موزه های رایگان مادرید تاریخ شهر به خوبی نمایش داده شده است. نمایش های این موزه شامل قسمت های تعاملی و همچنین آثار باستان شناسی، نقاشی ها و نمایش ها می شود که نشان دهنده توسعه مادرید از زمان های دوران قبل از میلاد، از زمانی که ماموت ها در آن منطقه فرمان روایی می کردمد تا این که رومی ها، حکومت را در دست گرفتند و دادگاه سلطنتی را در این شهر تاسیس کردند. در این موزه Pozo del Milagro (چاه جادویی) نیز قرار دارد، مکانی که مردم منطقه اعتقاد دارند در آن سن ایسیدرو پس از این که پسر جوانش به داخل چاه سقوط کرده بود تمامی آب آن را خارج کرد تا پسرش را نجات دهد. این فضای موزه شما را به سفری در تاریخ شهر مادرید از زمان پیش از تاریخ تا زمان تأسیس دادگاه دعوت می کند.

ساعت کاری سشنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۸ غروب

آدرس: ۲ Plaza San Andrés, Madrid, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۱۳۶۶۷۴۱۵

سن ایسیدرو

مرکز مخابراتی تلفونیکا | ESPACIO FUNDACIÓN TELEFÓNICA

این ساختمان را می توان اولین ساختمان بلند کشور اسپانیا دانست که امروز تبدیل به یکی از موزه های رایگان شهر مادرید شده است. این ساختمان محل اصلی شرکت مخابراتی کشور اسپانیا بود و تاریخ تاسیس آن به دهه ۱۹۲۰ میلادی بازمی گردد. ساختمان Escafe Fundación Telefónica یک فضای مدرن آجری را در معرض نمایش شما قرار می دهد، پلکان مارپیچی بزرگ آن از فلز ساخته شده اند. فضای گالری جادار است و نمایشگاه های دائم و موقت را در تمامی موضوعات هنری، عکاسی و تکنولوژی در آن برگزار می شود.

این بنا که ۹۰ متر ارتقاع دارد را می توان اولین برج در سراسر اروپا و مرتفع ترین ساختمان در منطقه در هنگامی که ساخته شد دانست. در سال ۱۹۳۰ حدود ۱۸۰۰ کارمند وابسته به این ساختمان بودند و اپراتورهای تلفن در آن مشغول به کار بودند در ساعت های پیک کاری تلفن حدود ۱۵۰ خانم جوان در شیفت اپراتوری بودند در حالی که سوپروایزرها و دیگر خدمات دهندگان برقراری ارتباط نیز به آن ها کمک می کردند و این در زمانی بود که خانم ها کمتر در ادارات استخدام می شدند و به این گونه نگاهی مدرن برای شرکت ها صورت گرفت. البته به خاطر موقعیت استراتژیکی خاصی که داشت ساختمان در طی جنگ داخلی اسپانیا مورد حمله و اصابت بمب قرار گرفت اما به هر حال در این مدت تخریب نشد. لازم به ذکر است این مورد از موزه های رایگان مادرید برای کودکان نیز مناسب می باشد.

ساعت کاری از سشنبه تا یکشنبه ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب

آدرس: ۳ Calle de Fuencarral, Madrid, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۱۵۸۰۸۷۰۰

تلفونیکا

فاندیشن کانال | FUNDACIÓN CANAL (گالری هنری)

در نزدیکی یکی از محله های شلوغ شهر مادر به نام Plaza de Castilla این مورد از موزه های رایگان مادرید قرار گرفته است که در آن همیشه نمایشگاه های موقت فوق العاده ای برگزار می شود. البته این مجموعه به قدری از محله شلوغ فاصله دارد که ازدحامی در آن مشاهده می شود و به ندرت در برخی از آخرهفته ها ممکن است این اتفاق بیفتد. به عنوان نمونه ای از نمایشگاه های این گالری می تواند به کارهای عکاس مشهور Vivian Maier و تاریخ عروسک باربی اشاره کرد.

ساعت کاری از روز یکشنبه تا شنبه ساعت ۱۱ صبح تا ۸ غروب

آدرس:  ۲ Calle Mateo Inurria, Madrid, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۱۵۴۵۱۵۰۱

کانال

کتابخانه ملی | BIBLIOTECA NACIONAL

ساختمان عظیم نئوکلاسیک که در نزدیکی Plaza de Colón احداث شده است امروز تبدیل به کتابخانه ملی اسپانیا شده است که در سال ۱۷۱۲ توسط فیلیپ ویل پادشاه تاسیس شد. کتابخانه دارای هشت دالان می باشد که در آن ها تمامی کتاب هایی که در کشور اسپانیا به چاپ رسیده اند نگهداری می شوند و همچنین نسخه های باستانی از جمله آثار میگل د کاروانتس – مجموعه ها و نمایشگاه ها نیز در آن برگزار می شوند. موزه کتابخانه تاریخ ساختمان را بازگو می کند و محل برگزاری نمایشگاه های منظم نیز می باشد.

ساعت کاری از روز دوشنبه تا جمعه بین ساعت ۹ صبح تا ۹ شب و روز شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر

آدرس: ۲۰-۲۲ Paseo de Recoletos, Madrid, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۱۵۸۰۷۸۰۰

کتابخانه

موزه ای بی سی | ABC MUSEUM (گالری هنری)

در محله پر جنب و جوش Conde Duque، این موزه نقاشی و تصویرگری درکنار کارخانه قدمی Mahou در سال ۱۸۹۱ ساخته شده است. این ساختمان به لحاظ هنری به نحوی بازسازی شد که ترکیبی از سنت و مدرنیته باشد. ورودی از طریق حیاطی است که با کاشی های به رنگ خاکستری و آبی پوشیده شده است، در حالی که گالری های مختلف بزرگ و پر از نور است. مجموعه ABC شامل تقریبا ۲۰۰،۰۰۰ قطعه هنری است که توسط ۱۵۰۰ هنرمند از سال ۱۸۹۰ تا امروز خلق شده اند. گالری نیز یکی دیگر از موزه های رایگان مادرید می باشد.

ساعت کاری روزهای سشنبه تا شنبه ۱۱ صبح تا ۸ غروب و در روزهای شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر

آدرس: ۲۹ Calle de Amaniel, Madrid, Spain

شماره تماس: ۰۰۳۴۹۱۷۵۸۸۳۷۹

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد