بلیط هواپیما

در میدان خورشید مادرید چه کنیم؟

جاذبه های دیدنی میدان خورشید | Puerta del Sol مادرید

با فاصله کمی از میدان پلازا مایور (Plaza Mayor) میدان مشهور و مرکزی خورشید مادرید قرار دارد. که در هنگام ساخت یکی از دروازه های شهر مادرید بود که به سمت شرق گشوده می شد و با تصویری از خورشید زینت داده شده بود. ساختار فعلی میدان خورشید مادرید در بازسازی بین سال های ۱۸۵۴ تا ۱۸۶۰ میلادی شکل گرفت. میدان چندین نقطه مهم تجاری و تفریحی شهر را به یکدیگر متصل می کند. با الی گشت همراه شوید تا گردشی کوتاه در اطراف این میدان قدیمی داشته باشیم و در مورد دیدنی ترین مناطق آن بیشتر بدینیم.

میدان خورشید مادرید

سنگ نوشته ای به نام صفر کیلومتر

مطالب مرتبط:
بهترین مراکز خرید مادرید
همه چیز درباره میدان پلازا مایور در مادرید

میدان خورشید مادرید دقیقا در قلب شهر قرار گفته است و همین امر موجب شده تخت سنگی را در آن قرار دهند. گردشگران هنگام خروج از Casa de Correos (اداره پست) تخته سنگی را درون پیاده رو می بیندد که روی آن علامت صفر کیلومتر هک شده است. دقیقا همین نقطه محل شروع ۶ مورد از جاده های بین المللی کشور اسپانیا می باشد. اولین سنگ سال ۱۹۵۰ میلادی در این جا قرار گرفت که در گذر سال ها کم کم فرسوده شده و در سال ۲۰۰۹ با سنگی جدید همراه با نوشته های واضح تر جایگزین شد. امروزه می توانید سنگ جدید را در نقطه صفر کیلومتر ببینید.

صفر کیلومتر

خرس و توت فرنگی

میدان خورشید مادرید محل نگهداری از مشهورترین نمادهای پایتخت اسپانیا است. مجسمه بیست تنی خرسی که در حال خوردن میوه های درخت توت فرنگی اسن در میان میدان قرار دارد. نام آن برگرفته شده از نام سابق مادرید (Ursaria) به معنی سرزمین خرس ها است. بر اساس روایت های قدیمی خرس های زیادی در جنگل های اطراف زندگی می کردند که همراه با درخت توت فرنگی در قرون وسطی نماد تبدیل سمبل شهر مادرید شده بودند.

خرس و توت فرنگی

ساعت خورشید

گردش تمامی بازدید کنندگان میدان خورشید مادرید با تماشای ساعت مشهور آن آغاز خواهد شد. به خاطر این که در رویدادهای مهم شهر به ویژه در هنگام سال نو محل اصلی تجمعات است و نقش مهمی را ایفا می کند. در آخرین شب سال اسپانیایی ها به همراه توریست های بسیار هیجان زده کنار ساعت تجمع می کنند. داستان خنده داری در پشت این اتفاق نهفته است. چند قرن پیش هر کسی ساعت شخصی نداشت و برای اطلاع از زمان دقیق از ساعت های عمومی استفاده می کردند. .مشکل این جا بود که این ساعت دقیق کار نمی کرد و دولت مجبور شد چندین بار آن ر ا عوض کند تا این که سر انجام از یک ساعت ساز رسمی که عضو نیروی دریایی اسپانیا بود تقاضا کردند ساعتی درست کند تا بالاخره مردم بتوانند از ساعت دقیق اطلاع داشته باشند. او در سال ۱۸۶۶ ساعت را به مردم مادرید هدیه داد و از ان هنگام ساعت لحظه ای از کار نه ایستاده است. همراه زمان را به محلی ها و عابران نمایش می دهد.

ساعت خورشید

ماریبلانکا و مجسمه پادشاه کارلوس سوم

به جز مجسمه خرس و توت فرنگی میدان خورشید مادرید دارای نمادهای دیگر از شهر نیز می باشد که از جمله آن ها می توان به مجسمه ماریبلانکا اشاره کرد. مجسمی اصلی آن در موزه شهرداری نگهداری می شود.  اعتقاد بر این است که مریبلانکا نقطه ای را که تا پیش از آن یک آب نما در آن قرار داشت را نشان می دهد، در حالی که مجسمه شاه چارلز III با تقاضای مردمی در اینجا جایگزین آب نما شد؛ مردم شهر مجسمه را به عنوان نشانه ای از قدردانی مادرید برای پیشرفت هایی که برای شهر انجام داد در این محل قرار دادند.

کارلوس سوم

کلیسای سن گینس

درست در گوشه ای از میدان خورشید اسپانیا کلیسای سن گینس، یکی از قدیمی ترین اماکن مذهبی پایتخت کشور اسپانیا قرار گرفته است. تاریخ ساخت آن به قرن نهم میلادی باز می گردد. در حالی که به نظر می رسد در قرن ۱۳ میلادی کلیسا متروکه شد تا این که در آخر قرن ۱۷ میلادی تصمیم به ساخت مجدد آن گرفتند. درون کلیسا کروکودیلی خشک شده نمایش داده می شود که باورد دارند در آمریکا به عنوان یک هدیه برای پادشاهان کاتولیک و ملکه امپراتوری ساخته شده است.

سن گینس

شکلات فروشی سن گینس

بازدید کنندگان شکموی میدن خورشید مادرید پس از خروج از کلیسای سن گینس مستقیما وارد شکلات فروشی سن گینس می شوند. در این مغازه گردشگران می توانند طعم های متفاوتی از شکلات را امتحان کنند. con Churros بشقاب سنتی اسپانیایی است که آن ها برای صبحانه آن را می خوردند. درون بشقاب یک فنجان نوشیدنی گرم و شکلات ضخیم قرار دارد که مردم  شکلات  را داغ کرده سپس نوش جان می کنند. کافه سفید در سال ۱۸۹۴ افتتاح شد و از آن زمان این خوراکی های خوشمزه را سرو می کند.

شکلات فروشی

خیابان Preciados

مادرید یکی از مراکز اصلی مد و خرید در کشور اسپانیا است و خیابان Preciados یکی از مهم ترین نقاط خرید در پایتخت این کشور است. این خیابان از میدان خورشید مادرید آغاز شده و تا میدان سنتو دومینگو امتداد می یابد. خیابان علاوه بر این که یکی از تجاری ترین نقاط اسپانیا است یکی از گران ترین محله های املاک و آپارتمان های کشور نیز هست. اگر چه شهرت اصلی این خیابان به خاطر مرکز مد بودن و مغازه های معروفش است اما به خاطر قرار گرفتن دادگاه انگلیسی و دیگر مکان های بین المللی نیز شهرت دارد.

کلیسای کاتولیک

Parroquia de Nuestra Señora del Carmen y san Luis Obispo یا پراکویا د نئیسترا سینرا دل کارمن و سان لوئیس اویسیپو نام کلیسایی است که در نزدیکی میدان خورشید قرار گرفته است و یکی از مشهورترین و قدیمی ترین کلیساهایی است که هر ساله در اسپانیا مورد بازدید قرار می گیرد. کلیسا بر روی بازمانده های صومعه Carmen Calzado ساخته شد. هنگام ساخت این بنا متعلق به سان داسو San Damaso بود. ساختمان کلیسا یک بنای بزرگ و دارای قسمت های متفاوت است که در قرن ۱۷ میلادی ساخته شد. معمار کلیسا Miguel de Soria و مجسمه ساز آن Mateo de Cortray بود.  Mateo de Cortray در باشکوهی که به سمت خیابان باز می شود را ساخت.

منبع: theculturetrip.com

توصیه هایی برای داشتن سفری مهیج به مادرید
توصیه هایی برای داشتن سفری مهیج به مادرید
شهرهای توریستی کشور اسپانیا
شهرهای توریستی کشور اسپانیا
خرج و مخارج در شهر گرانادای اسپانیا
خرج و مخارج در شهر گرانادای اسپانیا
راهنمای تور اتوبوسی هاپ آن هاپ آف بارسلونا
راهنمای تور اتوبوسی هاپ آن هاپ آف بارسلونا