نقاطی که تا به حال هیچ کس نتوانسته حتی ۱ ساعت هم در آن دوام بیاورد!

مکان های خطرناک برای زندگی کردن

جمعیت کره ی زمین آن قدر در حال زیاد شدن است که بشر امروزی برای زندگی کردن و اسکان یافتن، از هر موقعیتی استفاده می کند و شروع به توسعه دادن و خانه سازی در آن منطقه می کند اما در مابین تمامی مناطقی که در زمین وجود دارد، چند منطقه هستند که هر اتفاقی هم که بیافتد، انسان ها نمی توانند در آن قسمت ها وارد شوند و زندگی کنند. این مناطق هیچ کدام کوچک ترین ثبات را برای زندگی انسان ها ندارند و هر انسانی که در این قسمت ها مستقر شود باید این را بداند که ممکن است تا با جانش بازی نماید. اگر دوست دارید تا این مکان های خطرناک برای زندگی کردن را بشناسید، در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید.

مکان
مطالب مرتبط:
ماجرای عجیب زنی که از مصر باستان به زمان ما آمده بود!
کشف یک شست پای باستانی دنیا را شوکه کرد! + تصویر
نخستین اجداد بشر در مریخ زندگی می کردند!

اولین مکانی که می خواهیم به شما معرفی نماییم، منطقه ی مینکوئن در چین است. بگذارید قبل از هر قضاوتی کمی از این منطقه برای شما بگوییم. مینکوئن یکی از حاصل خیزترین مناطق در کشور چین است و خاک بسیار خوبی دارد و همانطور که می دانید، هر جا که شرایطی برای کشاورزی و بهره برداری فراهم باشد، انسان ها همان جا را برای زندگی انتخاب می نمایند اما این منطقه علاوه بر این که خاکی بسیار عالی دارد، در شرایط بد و نا به سامانی به سر می برد.

این منطقه درون بخش بیابانی قرار گرفته است و به همین دلیل در طول ۱۰ سال اخیر دچار پدیده ی خشکسالی بسیار بزرگ و عظیمی شده است و به همین دلیل یکی پس از دیگری، رودخانه های خود را از دست داده است. شرایط خشکسالی کم بود، در این شرایط از جنوب شرقی و شمال غربی هم به سمت این منطقه طوفان شن و ماسه می آید. بر اساس آماری که زمین شناسان در اختیار گذاشته اند، از سال ۱۹۵۰ بر اساس آمار؛ کویر در حدود ۱۶۰ کیلومتر مربع از این منطقه را ربوده است.

مینکوئن

ما چیزی که باعث تعجب می شود این است که این منطقه با این که به سمت بیابانی شدن می رود اما در طول ۶۸ سال گذشته، جمعیتش از ۸۶۰ هزاتر نفر به ۲ میلیون نفر رسیده است! روند بیابان زایی این منطقه از سال ۲۰۰۴ با افزودن سالیانه ۱۰ متر از شهر به بیابان بیشتر هم شده است. از این رو زمین های کشاورزی هم بیشتر از پیش کمتر شده اند.

با این که کارشناسان از مردم خواسته اند تا از این منطقه مهاجرت کنند اما دولت چین در صدد است تا کشاورزان را مجبور به اسکان در این منطقه نماید اما باور کنید که این منطقه آخرین جایی است که شما دوست دارید دو روز پشت سر هم را در آن بگذرانید.

زندگی کردن

منطقه ی بعدی که شما نمی توانید در ان زندگی کنید، گرند کیمن در کوباست. این جزیره در کوبا در واقع یک قلمرو انگلیسی است. از نکات مثبت این منطقه این است که آب و هوای بسیار خوبی دارد و شبیه به یک بهشت گرمسیری می باشد اما نگذارید این ها شما را گول بزنند زیرا، گرند کمیون یکی از طوفانی ترین مناطق جهان است و به تعبیری بهتر، پایتخت طوفان جهان است.

به طور مثال، در دهه ی اول هزاره، طوفانی به نام ایوان در این منطقه رخ داد که با این که از نوع طوفان های درجه ی ۵ بود اما در حدود ۷۰ درصد ساختمان های این شهر را از بین برد و ۴۰ هزار نفر از ساکنین این منطقه را دچار مشکل کرد. اگر می خواهید یک شبه خانه و زندگیتان را طوفان با خود نبرد، تحت هیچ شرایطی به این منطقه نزدیک نشوید.

مکان های خطرناک

ورخویانسک در روسیه، نزدیک ترین منطقه ی شهری به قطب شمال است و به هیمن خاطر، بیش از ۹ ماه در سال را پوشیده از برف است. تصور این که بیش از ۹ ماه در سال را در سرمای برفی باشید و آن ۳ ماه باقی مانده را در هوای سرد باشید واقعا سخت است اما شاید باورتان نشود که در همین شرایط، ۱۵۰۰ نفر در این شهر زندگی می کنند.

از ماه سپتامبر تا مارس تنها ۵ ساعت در روز در این منطقه آفتاب می تابد و از آن بدتر در ماه های ژانویه و دسامبر، اصلا خورشیدی در آسمان دیده نمی شود. از اواخر قرن ۱۹ به بعد دمای این منطقه به منفی ۸/۶۷ درجه ی سانتی گراد رسید. درباره ی این منطقه همین را بگوییم بس است که سزارهای روسیه، محکومان و مجرمان را به این منطقه تبعید می کردند!

خطرناک

واقعا در دنیا کم آدمی پیدا می شود که دوست نداشته باشد در کنار رودخانه و دریا زندگی نماید اما بدون شک شما دوست نخواهید داشت تا در کنار دریاچه های آفریقا که در بین جمهوری دموکراتیک کنگو و روندا واقع شده است.

در زیر این رودخانه ها، مخازن طبیعی متان قرار گرفته است! حال تصور کنید که وقت بخار این مخازن بالا می آید، به شکل ابری سفید و البته سمی بر بالای خانه های ساکنین این منطقه که نزدیک به ۲ میلیون نفر هستند، قرار بگیرد. سالانه نزدیک به ۱۷۰۰ نفر در این منطقه بر اثر استنشاق این گاز سمی کشته شده اند.

مکان های خطرناک برای زندگی کردن

دوست دارید در کنار یک آتشفشان فعال با محیطی سر سبز و با صفا زندگی کنید؟ من اکثر کسانی را که می شناسم، جوابشان به این سوال منفی است. منطقه ی اطراف کوه مراپی در کشور اندونزی، دقیقا یکی از همین مکان هاست.

در این کوه آن قدر آتشفشان وجود دارد که واقعا فوران آتشفشان در این منطقه یک رویداد عادی است اما دودهای این دهانه ی آتشفشانی و ضایعت آن در این منطقه وجود دارد که اکوسیستم این منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد.

این کوه که به زبان اندونزیایی به معنای کوه آتش است، از ۵ قرن پیش تا به الان در حدود ۶۰ بار فوران کرده است. در سال ۱۹۹۴، گاز داغ این کوه آتشفشانی جان ۶۰ نفر را گرفت. باید این را بدانید که زمانی که این کوه فوران می کند، به صورت تقریبی گدازه های این آتشفشان تا برد ۱۳ کیلومتری اطرافش می رسد. با تمام این توصیف ها، ۲۰۰ هزار نفر در فاصله ی ۶ کیلومتری این آتشفشان زندگی می کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد