بلیط هواپیما

مکان های دیدنی خالی از توریست در بانکوک

rama-ix-park-bangkok

همیشه در مناطقی که جاذبه های توریستی بسیاری در خود دارند، یک سری مکان های دیدنی و جالب از نظرها دور می ماند.

به عنوان مثال در شهر بانکوک که هم دارای جاذبه های طبیعی است و هم به واسطه تاریخ کهنی که دارد آثار باستانی بسیاری را در خود پنهان کرده است، یک سری مکان ها واقعا مظلوم مانده اند و معرفی درست و حسابی روی آنها نشده است. اگر می خواهید مکانهایی را در این شهر ببینید که هر کسی اطلاع کافی و شانس بازدید از آنها را ندارد این چندین سطر را با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
رویدادهای برتر تابستانی دبی
جزیره‌های نخلی دبی، سازه‌ای عجیب و مدرن

بازار گل بانکوک در شهر قدیمی نزدیک  Wat Pho

اگر عاشق گل و گیاه هستید یادتان باشد بازار گل Pak Khlong Talad  را در مدت تور خود از دست ندهید. این بازار گل که بزرگترین بازار گل این شهر است به خصوص بین ساعت ۲ شب تا طلوع آفتاب، زمانی که گل‌ها، میوه‎ها و سبزی‌ های تازه از مناطق مختلف رسیده اند و این خیابان را به بهشتی از بوها و رنگ ‌ها تبدیل کرده قطعاً تجربه ‌ای خارق ‌العاده برایتان رقم خواهد زد. گل های رز، داوودی، بابونه و ارکیده‌های رنگارنگ همگی در دسته‌های بزرگ در این بازار با قیمت‌هایی بسیار ناچیز در معرض فروش قرار می گیرند.

بازار Rod Fai بانکوک

در این بازار کلی اجناس قدیمی پیدا می شود. این بازار روباز در گذشته در کنار خط آهنی متروکه قرار داشت ولی هم اکنون پشت ساختمان مجتمع تجاری Seacon Square در جاده Srinakarin این بازار برگزار می ‌شود. از وسایل آنتیک منزل گرفته تا وسایل عجیب و غریب قدیمی، روی زمین برای فروش قرار داده می‌شوند.

موزه جنایی بانکوک روبروی کاخ بزرگ

اگر تصویر تان از موزه، فضایی پر از وسایل هنری و فرهنگی است، پس احتمالا موزه جنایی بانکوک برای تان مناسب نیست. این موزه در بیمارستان Siriraj بانکوک در ساحل غربی رودخانه Chao Phraya بانکوک قرار دارد و به درد مسافرانی می‌خورد که به دنبال چیزهای غیرعادی و غیر معمول هستند.

فروشگاه وسایل قدیمی Papaya ، نزدیک Chatuchak بانکوک

فروشگاه Papaya به هیچ یک از فروشگاه های که تا به حال دیده اید شباهت ندارد. لیست وسایل جالب، اسباب ‌بازی‌ها، مجسمه‌ ها و وسایل تزئینی خانه که در کنار هم انباشته شده‌اند بسیار بلندبالاست. ولی به هر حال نمی توان ماشین‌های بازی، وسپاها و مجسمه ‌های اندازه واقعی کاراکترهای فلش، ولورین، بتمن، خرگوش های غول‌پیکر پولیشی را نادیده گرفت.

موزه نیروی هوایی تایلند

این موزه مجموعه ‌ای از هواپیماها نزدیک فرودگاه Don Muang قرار دارد و با اینکه فضایی کوچک دارد ولی به طرز غافل‌گیرکننده‌ای جذاب است. این موزه کل تاریخ هوانوردی تایلند را پوشش می‌دهد. انواع مختلف هواپیماها در محوطه‌های بیرونی و داخلی موزه در معرض نمایش قرار گرفته اند.

سینمای Scala Cinema در Siam Square بانکوک

سالن تک پرده‌ای Scala Cinema در Siam Square بانکوک نسبت به مجموعه سینمایی بزرگی که در Siam Parago  در آن سوی خیابان تجربه‌ بسیار جذابتری برای شما در بر خواهد داشت. این سینما در سال ۱۹۶۷ ساخته شد و بازدید از آن نه تنها به خاطر قیمت‌های پایین و پاپ کورن‌هایش بلکه به خاطر ظاهر قدیمی و دلربای آن می باشد. از بلیت ‌های سینما گرفته تا ظاهر خود ساختمان همه چیز شکل قدیمی‌ خود را حفظ کرده است و بازدید از آن در مدت تور تایلند از واجبات است. ایستادن در ورودی سینما با آن سقف گنبدی‌اش بازدیدکنندگان را به سال‌ها قبل می‌برد.

پارک Rama IX بانکوک

پارک Rama IX بانکوک بزرگترین مکان سرسبز بانکوک است که یک باغ گیاه شناسی زیبا، یک دریاچه بزرگ و باغ‌ هایی که از باغ‌های کشورهای مختلف دنیا الهام گرفته شده‌اند را در خود جای داده است. این پارک سرسبز بانکوک در سال ۱۹۸۷ به منظور برگزاری جشن شصتمین زادروز پادشاه Bhumibol ساخته شد. بازدید از این پارک که خارج از شهر بانکوک قرار دارد، فرصتی عالی برای دور شدن از شلوغی و هرج و مرج شهر می باشد. غیر از تمام چیزهای جذابی که در این پارک وجود دارد، فرصت حضور در مکانی که هیچ توریستی در آن نیست و مشاهده زندگی مردم تایلند و نحوه گذراندن اوقات فراغت آنها بسیار جالب و فوق العاده است.

کانال‌های آب بانکوک (Khlong)

با بازدید از این کانال ها در می یابید که مردم بانکوک چگونه در گذشته در کلبه‌ های چوبی سست و قدیمی شان روی آب ها زندگی می‌کردند و البته هنوز هم زندگی می‌کنند. بر خلاف شهرهایی چون لندن یا پاریس، زندگی در کناره‌ های رودخانه همچنان در بانکوک در جریان است. بازدید از آن را از دست ندهید.

تفریحاتی در بانکوک که نیازی به پرداخت پول ندارند!
تفریحاتی در بانکوک که نیازی به پرداخت پول ندارند!
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
در پارک آبی بلک مونتین تایلند به اوج هیجان برسید!
در پارک آبی بلک مونتین تایلند به اوج هیجان برسید!
رازهای سفر ارزان به بانکوک
رازهای سفر ارزان به بانکوک