۱۰ مکان غیر قابل باور که واقعیت دارند

مکان های غیر قابل باور که واقعیت دارند

عکاس ها همیشه به دنبال زیباترین صحنه ها هستند، آن ها از مکان ها و صورت های زیبا و طبیعی عکاسی کرده زیرا به خوبی می دانند که هیچ چیزی نمی تواند در زیبایی با طبیعت رقابت کند. مکان های غیر قابل باوری در دنیا وجود داشته که به سختی می توان قبول کرد که آن ها حقیقت دارند. برخی از این مکان ها به شکلی دلربا هستند که گویی فقط می توان آن ها را در کتاب های تخیلی پیدا کرد و برخی دیگر عجیب و غریب و بعضی از آن ها وحشتناک هستند. اما تمامی مکان هایی که در ادامه به آن می پردازیم یک وجه مشترک دارند و آن اینکه همگی ۱۰۰ درصد واقعی هستند. با الی گشت همراه باشید تا با یکدیگر مکان های غیر قابل باور که واقعیت دارند را بشناسیم.

تونل عشق | Tunnel Of Love

مطالب مرتبط:
شاید باورتان نشود ولی این پناهگاه ها را برای پایان دنیا ساخته اند! + تصویر
آتشفشانی که به طرز عجیبی گدازه های آن آبی است!+ تصاویر
۸ مکان اسرار آمیز در گوگل ارث

این مکان جادویی در کلون و کشور اوکراین قرار گرفته است و جزء مکان های غیر قابل باور می باشد. این مکان تونلی به طول نزدیک به ۳ کیلومتر است که سراسر آن را برگ های سبز زیبا به صورت پشت سر هم فرا گرفته و یک خواب یا رویا یا فیلم نیست. این مسیر در حقیقت یک گذرگاه برای عبور قطار خصوصی حمل چوب به یک کارخانه ای در آن نزدیکی است که سه مرتبه در روز از این تونل عبور می نماید. از زمان ساخت این تونل زمان بسیاری گذشته و حرکت قطار در طول این مدت موجب شکل دادن به درخت ها در یک خط شده است.

مکان های غیر قابل باور

این معماری طبیعی به ما نشان می دهد که چگونه طبیعت آزادانه در کنار ساخته های بشر رشد کرده و زیبایی های خود را نمایان می سازد. تونل عشق یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در اوکراین بوده و تاثیر جادویی بر عاشقان می گذارد. گفته می شود اگر عاشقان از احساس خود مطمئن باشند، تونل عشق می تواند نقطه ای برای عکاسی مراسم عروسی آن ها باشد.

تونل عشق

جنگل سیاه | The Black Forest

این منطقه در حومه غربی آلمان در شهر ورتمبورگ (Wurttemburg) واقع شده که به دقت بالای ساعت ها و منظره های زیبایش شهرت دارد و گویا جنگل سیاه که از مکان های غیر قابل باور است از یک افسانه ساخته شده. گردشگران از سراسر جهان به صورت گروهی سالانه در این مکان حضور پیدا کرده تا زیبایی ها و رمز و راز فراوان این کوهستان پر از درخت و محل سرچشمه رود دانوب را مشاهده کنند. گردشگری صنعت اصلی در جنگل سیاه بوده و جدای از روستاها و بناهای تاریخی، این منطقه به چندین مسیر پیاده روی طولانی نیز شهرت دارد. این مسیرها توسط سازمانی داوطلبانه به نام شوارزوالدورین (Schwarzwaldverein) یا جامعه جنگل سیاه محافظت می شود که بیش از ۹۰ هزار عضو دارد.

جنگل سیاه

کوه های تیانژی | Tianzi Mountain

افرادی که از کوه های تیانژی صعود می کنند دیگر نمی توانند از هیچ کوه دیگری بالا بروند، این جمله ای است که اغلب افرادی که به قله کوه های تیانژی صعود کرده اند تکرار می کنند، جایی که در منطقه زیبای Wulingyuan در استان Hunan در کشور چین واقع شده از مکان های غیر قابل باور به شمار می رود. این نقطه پر رمز و راز و باشکوه منظره ای کامل از این منطقه را به شما ارائه می کند. در قله کوه های تیانژی، افراد می توانند تصاویر خیره کننده ای از قلمرو امپراتوری را یکی پس از دیگری ببینند. منظره ای بسیار زیبا و کهن، بدون اینکه هیچ سازه ساختگی و مصنوعی در آن باشد. این اعتقاد وجود دارد که این قله ها از سنگ های نپتونیک تشکیل شده و در ۳۸۰ میلیون سال پیش در اقیانوس شکل گرفته است.

کوه های تیانژی

امکان بازدید از کوه های تیانژی در تمام طول سال وجود داشته و قله های آن تصویری خیره کننده و غیر قابل مقایسه را در تمامی فصل ها به شما ارائه می کند. دسترسی به این مکان با تله کابین کمی بیش از ۶ دقیقه زمان می برد. اگرچه انتظار برای تله کابین، صف های طولانی و افرادی که از صدای بلند شکایت می کنند آزار دهنده است اما تمامی آن ها ارزشش را دارد. تیانژی از نام یک کشاورز آزادی خواه گرفته شده و به معنی فرزندی از بهشت است.

جاذبه های کوه تیانژی

درب جهنم | The Door to Hell

درب جهنم به عنوان یکی از مهمترین مکان های غیر قابل باور در Derweze ، روستایی در ترکمنستان و در میانه های صحرای کاراکوم (Karakum) واقع شده است. این روستا دارای ۳۵۰ نفر جمعیت بوده که به صورت نیمه عشایری زندگی می کردند که در سال ۲۰۰۴ از این نقطه جمع آوری شدند، به دلیل اینکه رییس جمهور ترکمنستان معتقد بود چهره ناخوشایندی برای گردشگری این منطقه ایجاد می کنند. این روستا بسیار غنی از نظر گاز طبیعی بوده و درب جهنم نتیجه محاسبه اشتباه در یک دهانه گازی است.

درب جهنم

در سال ۱۹۷۱ زمین شناسان شوروی یک اشتباهی را انجام داده و زمانی که در حال سوراخ کردن زمین بودند به طور اتفاقی یک حفره پر از گاز طبیعی را سوراخ کردند که باعث شد زمین به شعاع ۷۰ متر فرو ریزد. برای احتیاط از مسایل ایمنی، زمین شناسان تصمیم گرفتند تا گاز را آتش زده و در نتیجه از خروج گازهای سمی جلوگیری کنند. همه آن ها شگفت زده شدند وقتی سوختی که قرار بود یک روزه تمام شود تا به امروز در حال سوختن است و به همین دلیل اسم آن را درب جهنم گذاشته  اند، این ناحیه بیش از ۴۰ سال است که در حال سوختن می باشد و حالا سالانه هزاران بازدید کننده شجاع از این پدیده به عنوان یکی از مکان های غیر قابل باور دیدن می نمایند.

جاذبه های درب جهنم ترکمنستان

درختان پوشیده شده با تار عنکبوت | Trees Cocooned in Spider Webs

باران های موسمی شدیدی که در سال ۲۰۱۰ بارید موجب شد تا یک پنجم زمین های پاکستان دچار آب گرفتگی شود. در نتیجه موجب شد میلیون ها عنکبوت به روی درختان مهاجرت کنند، مخصوصا آن هایی که در کنار مزارع و رودخانه های روستای Sindh زندگی می کرده اند. به دلیل اینکه آب به آهستگی عقب نشینی کرده و فرو می رفت، این موجودات خانه های خود را از طریق پیچیدن تارهای سیلکی خود روی درختان ساخته و آن را مدیریت کردند.

درختان پوشیده با تار عنکبوت

مردم روستای Sindh برای اولین بار شاهد چنین پدیده ای بودند و زمانی که برای اولین بار عکس های این اتفاق در اینترنت گسترش یافت، میلیون ها نفر باور نمی کردند که این حقیقت داشته باشد. اما سازمان ملی جغرافیایی (National Geographic) با عکس هایی ثابت کرد که این پدیده و این مکان های غیر قابل باور وجود دارد. در حقیقت شما زمانی که زیر هرکدام از این درخت ها قرار بگیرید، صدها عنکبوت کوچک بر روی سر شما خواهند افتاد. همانطور که ناخوشایند به نظر می رسد، این موجودات اهمیت خود را اینگونه ثابت می کنند که حشرات را در تارهای خود به دام انداخته و قبل از اینکه باعث آزار ساکنان کنار دریاچه شوند آن ها را می خورند.

درختان تار عنکبوتی پاکستان

فواره آب گرم | Fly Geyser

این پدیده یک چشمه آب گرم کوچک است که در منطقه Washoe Country در ایالت نوادا (Nevada) در آمریکا قرار گرفته است. اگر در تپه ای که این چشمه در آن قرار گرفته بایستید ارتفاع آن حدود ۴ متر می باشد. این چشمه در منطقه شخصی Todd Jaksick مالک Fly Ranch است، یعنی حضور در آنجا بدون اجازه به معنی تجاوز به املاک شخصی بوده و می بایست به این نکته توجه کنید. فواره آب گرم از مهمترین مکان های غیر قابل باور، به طور کامل یک پدیده طبیعی نمی باشد و همانند درب جهنم محصول یک اشتباه انسانی است.

فواره آب گرم

این پدیده در سال ۱۹۶۴ زمانی که یک شرکت در جستجوی منابع انرژی حرارتی بود به صورت اتفاقی به وجود آمده است. برخی می گویند ممکن است به خوبی پوشانده نشده و یا به سادگی جدا شده است اما در هر صورت نتیجه این است که با تجمع مداوم مواد معدنی خارج شده از این چشمه آب گرم، تپه هایی از سنگ آهکی که دائما در حال رشد می باشد به وجود آمده است. آب با یک و نیم متر ارتفاع از این فواره آب گرم به طور مداوم خارج شده و به چندین تراس ریخته که موجب تخلیه آب به ۳۰ تا ۴۰ استخر آهکی می گردد که منطقه ای در حدود ۳۰ هکتار را فرا گرفته اند. رنگ های درخشان این تپه ها به دلیل وجود باکتری های ترموفیل است.

چشمه آب گرم نوادا

رودخانه سحر آمیز | The Enchanted River

رودخانه Hinatuan به رودخانه مسحور کننده شهرت داشته و یکی از شفاف ترین آب ها را در فیلیپین دارد. این استخر آبی رنگ طبیعی که یکی دیگر از مکان های غیر قابل باور می باشد بین ۵۰ تا ۸۰ متر عمق داشته و مستقیما به اقیانوس آرام می ریزد. گفته می شود در عمیق ترین بخش های آن جریانات قوی دریا به یک حفره ای در بستر رودخانه متصل می شود، به همین دلیل است که آب آن شور می باشد. خیلی از مردم می گویند عکس های گرفته شده از این رودخانه مسحور کننده دستکاری شده است، اما در حقیقت به شکل باور نکردنی اعماق این رود واضح است. این رودخانه به این دلیل سحر آمیز نامگذاری شده زیرا مردم محلی اعتقاد داشتند که اینجا محل وجود موجودات ناشناخته است. ماهیگیران قسم خورده اند که با وجود فراوانی ماهی در این رودخانه، با هر روشی هیچگاه موفق به صید ماهی در آن نشده اند. ماهیگران همچنین گفته اند زمانی که در شب تورهای خود را در رودخانه پهن می کنند، صبح آن ها را روی شاخه درختان پیدا خواهند کرد. ظاهرا یک خارجی یکبار سعی می کند تا عمق بستر رودخانه شفاف را اندازه گیری کند و از عمق غیر قابل اندازه گیری آن شگفت زده می گردد. دیگران نیز گزارش کرده اند که ۲ نفر با موهای زنانه (تصوری از پری دریایی) دیده اند که در حال شنا کردن در این رودخانه بوده و ناگهان ناپدید شده اند و همچنین مواردی دیگر که افراد محلی و قایقران ها از مشاهدات خود درباره این رودخانه سحر آمیز می گویند. همه روزه در هنگام ظهر، از شنا کنندگان و بازدید کنندگان درخواست می شود تا آب را برای یک ساعت ترک کرده تا نگهبانان بتوانند به ماهی ها غذا بدهند و دسته های متنوعی از ماهی ها آمده تا غذای خود را دریافت نمایند. این آب بسیار عمیق بوده و نگهبانان درخواست می کنند کسانی که به خوبی شنا نمی دانند حتما از جلیقه نجات استفاده کنند.

رودخانه سحر آمیز

سواحل درخشان وادهو | The Glowing Shores of Vaadhoo

ساحل وادهو که جزء مکان های غیر قابل باور در مالدیو است شبیه دریایی از ستاره ها در شب می باشد که ناشی از درخشش خاص سفید و آبی رنگ در طول این ساحل است. این درخشش به نظر می رسد که بازتاب نور ستارگان آسمان در شب بوده و یا اینکه در آن سحر و جادو شده است. این درخشندگی مسحور کننده از پلانکتون های شب تابی که در آب های کنار ساحل وجود دارند به وجود می آید. این پلاکتون های خاص به نام bioluminescence شناخته می شوند. جریانات آبی دریا در شب بر غشای سلول های آن ها تاثیر گذاشته و موجب می شود تا این پلانکتون ها بازتاب نور از خود داشته باشند.

سواحل درخشان وادهو

رود شکننده، جزیره آسمان | Glen Brittle, Isle of Sky

رود شکننده یک رودخانه بزرگ در جزیره آسمان در اسکاتلند می باشد که با کوه های بسیار بلندی به نام کوئیلین (Cuillin) احاطه شده است. رودها و جریان های آبی بسیاری از این کوه ها سرازیر شده و به داخلی این رودخانه می ریزد که شامل نهرها و آبشارهایی است که به استخرهای سحر آمیز شهرت دارند. همچنین در جنوبی ترین قسمت های این رودخانه، ساحلی شنی وجود دارد که بسیار مورد توجه گردشگران، مسافران و دوچرخه سواران است. یک اردوگاه در نزدیکی ساحل وجود داشته که بازدید کنندگان می توانند شب را در آنجا گذرانده و این یکی از بهترین اردوگاه های کشور می باشد. گونه های مختلفی از حیوانات در این منطقه وجود داشته که اغلب به صورت آزادانه در دره ها و جنگل ها پرسه می زنند. با دیدن تصاویر کوه های کوئیلین به عظمت طبیعت پی برده و این یکی از مکان های غیر قابل باوری است که حتما می بایست ببینید.

رود جزیره آسمان
چند دقیقه گشت دریایی در هاوانا
کوه تیبیدابو در بارسلونا با بناهای تاریخی
آشنایی با آرامگاه شاه نعمت الله ولی در ماهان کرمان
تپه های اسپرو، یکی از مرتفع ترین نقاط مسکو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code